Ailevi bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Böyle bir durumda ne yapmalı?

Merhaba, lise öğrencisiyim. Ailevi bir sorunumdan bahsetmek istiyorum. Kısaca anlatmaya çalışıcam. Ailem biraz tuhaftır. Aile bağlarının iki tarafta da güçlü oldğunu düşünmüyorum. Aile içinde bile.Annemle düzgün bir diyaloğumuz nadir olur.Her şeye bağırır, çağırır, çabuk parlar. ve en önemli saftır. En uzağından bile gelecek gözünün önündeki tehlikeyi görmekten acizdir. :( Bense tam tersiyimdir. Çok iyi değilim bu konuda ama kimin ne yapmak istediğini anlayabiliyorum. Annannem yaşlı bir kadın ve bizde 1 senedir kalıyor.Daha önce teyzemdeydi. Teyzem bizi hiçe sayıp gitti kötü biriyle evlendi.Adam yalancının teki.Annannemde onlarla gitti. Ve kadını bildiğiniz yemişler. Parasını emekliği maaşını.Kadını sömürmüşler bildğin borca bile sokmuşlar. Hatta imza bile attırcaklarmışta.. Neyse. Şimdi annemde bu eski konuları evde açınca. Annannem tuhaf hareketlere girdi. Bana bakarak konuşuo.ya diyorki keyfimin kahyasımısın. İstediğimi yaparım. Gibi. Bana hitaben. Halbuki konuyu açanda ben değilim.Bide kalkmış.Giderim ben buradan.Böyle kavga gürültü çekemem. vs.Oyun yapıo aklı sıra.Annemde hiddetlenip, üzerime yürüo, Gidip diyoki bu salağın dediğine bakma.bana bağırıo. [konuyu sabahtan beri o açtığı halde]Nedir bu Allah aşkına. Siz ne düşünüyorsunuz. Böyle bir durumda ne yapmalı?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• BEnce sen karışma ne zamanki sen aynı duruma düşersin ki umarım düşmezsin. O zaman söz söyleme yetkin var. Anne anneni kandırmış olablirler kendisi isteyerek kanmış olabilir. Annen belki durumu bilip yinede vicdanen annemdir diyip bağrına basmış olabilir. Mantık ile çözülmez her aile problemi ;)

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• sabah sabah genc kizlara psikolosik hizmet veriyorum =_= yatagimdan cikmadim daha bak.. hmm senden cikarmak istiyor heral acisini annenen ego tatmini icin gozune en zayif halka olarak sei kestirmis kavgaya olan vermekten kacin ve annenle sicak bag kur kalk git op yanaklarini annelerin annesi napiyosun falan de kadin zamanla vazgecer senle ugrasmaktan..

0|0
    0|0
    • evt aynılarını düşündüm.yaptıklarımı bilseniz.annemle konuştum yakınlığın en kralını yaptım.her dediğini eksiksiz bir şekilde. ama gelin görün ki durum bu.düşünün annem bana bağırıyordu ben tabiki anneciğim nasıl istersen. diyordum. konuştum anlattım bide durumu.anne bunu yapma bana diye. işte sonuç bu :D annem oyuna gelip üzerime yürüdü bana herkesin içinde bağırdı küçük düşürdü.ve yanlış anlamayın ama bunu kız evladına yapıyor..

• Neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum belkide annennen haklıdır sana kinlenmek konusunda benimde sinirimi bozdun mesela şu dakikalarda..

• senin sorunun canım :D

• Yaptığı hataların farkında ama kendini rahatlatmak için evde ki en küçük bireyden hıncını çıkarıyor ,sakin ve anlayışlı olmaya çalış.Unutma ki biz de yaşlandığımız da çekilmez biri olacağız :)

0|0
    0|1
    • haklısınız.gerçekten.ben asla çok şey bildiğimi iddia etmiyorum.ama gözümde görüyor yaşlı görmedim değil şu hayatta.. öyle dedeler nineler varki. torununun arkasından küfür etmiyor.dikkatinizi çekerim kız torununa yapıyor bunları.

• susmak en iyisi.kendini savunmaya kalksan tatsızlık çıkar.

0|0
    0|0
  • çık bir hava al... bir de polemiğe girme onlar tartışırken tuvalete falan git uzaklaş. he de geç boşver

0|0
    0|0
  • Annen menapoza giriyor demek ki

0|0
    0|0
  • annelik çok zor. anneler öyle maalesef. ben seni çok iyi anladım.

0|0
    0|0
  • odana git otur çıkma dıaşrı

0|0
    0|0
  • Baba yok bu meselede birşey mi oldu babana?

0|0
    0|1
    • babam her meselede.başkalarını haklı bulur.dediğim gibi bizim aile yapmız biraz tuhaftır.mesela babama okuldaki bir haksızlığı anlatsam. ki olan birşey bu. adam bana diyorki. işte bu durumda dikkatli ol. denileni yap.kısaca uşak ol gibi uzun bir nutuğun özeti çıkıyor ortaya. ve şunuda diyim. benim erkek kardeşim 10-11 yaşlarında kapının önünde dayak yedi ve küfür edildi. babamsa bunların seslerini duyduğu halde.balkona bile çıkmadı. hiçbir tepki vermedi. düşünebiliyormusunz?

• Durum çok kötü o zaman Allah sabır versin...

• saolun.ben napabileceğimi bilmiyorum.annemle bir kez daha anne-kız bağını kurmaya çalıştım.ama çocukluğumdan beri.annem hani yanlış anlamayın kaba saba.safane.incelikten yoksun.empatisi pek olmayan. ve birşey konuştuğumda dinlemez.tamam git içeri.öff yeter. bitti mi? önemli birşey bahsttğmde ilgilenmez.sürekli bağırır-çağırır.durup dururken hani bu tarz bir anne-kız ilişkisini nasıl yorumlarsınız?

• bence ılk ınce su baslıktakı '' aptal'' kelımesını kaldır..ınsanlar annelerı hakkında hakaret ıceren cumleler kurmamalıdır...

0|0
    0|1
  • 404 not found.

0|1
    0|1
  • Annesine " aptal" diyen birine bir sürü poh pohlama gelir şimdi...Sırf kız olduğu için:(((

0|0
    0|0
    • yaşadıklarımı bilmeden yargılamayın isterseniz. ama haklısın yaşadığımı bir ben bilirim

• ERgen halleri :) takma kafaya takma sivilce olarak geri döner sonuçta :)

0|0
    0|0
  • Ortamdan ayrıl

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Birincisi, annen den icin Annemin aptalligi diyemezsin!

Teyzenin ve annannen istedigini yapar, bundan kime ne. Sana zarar verecek bir sey yok ortada.

0|0
    0|0
  • simdi oturup annenle konussanda anlamaz seni galiba ,ama sen yinede dene

0|0
    0|0
    • ne kadar çok konuştuğumu bilseniz. belkide 8-9 yaşlarımdan beri ben konuşuyorum

• Oo zor bir durum. Valla hiç çekilmez. Babanla konussan ?

0|0
    0|1
    • ya bu hiçbirşey daha önce annanemle teyzem.durup dururken.onlara gittğmzde benm üzerime gelip.evden kovdular.annemde kardşmde oradydı.ve arkamdan öz annaem küfretmiş.düşünün.babama bunları anlattığmda.hiç bir tepki vermedi. benm hatalı oldğumu söyledi.yanlış anlaşılmasın.yukardada yazdım.benm kardeşm dayak yerken babam evde oturmuş seslerini dinliyordu..

• aman benmkiler de öyle he de geçç.

t a k m a a

0|0
    0|1
    • takma mı. kusura bakmada üzerine yürüyen sürekli bağıran oturduğun odadan direk kovan bir annen varsa. hakaretleri hiç söylemiyorum. nasıl bir tablo oluşuyo burda?

• ohhoo.kaçsam daha neler yaparlar.ya normal halimle küfrü yedim.ben.kaçsam ne olurum bilmem artık :D

• bendensin işte ssen de .

öldürüürler gibi gelyo öldürsnler :P kurtulurm :DD:D:

Yükleniyor...