Bacak kasları çalıştırmak için neler yapılmalı?

Arkadaşlar üçgen vücutlu sayılırım.Omuzlarım çok geniş değil ama belirgin.Göbekte eridi 5 kilo verdim 2 haftada.

Ama bacaklar bir türlü erimiyo.Yürürkende etkiliyor beni.Sıkılaştırmak için ne gibi hareketler ve ne kdr yapmalıyım?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• 2 haftada 5 kilo verdiğine göre herhalde 100 civarısın.

Basenlerde çok yağ varsa onları da kardiyo ile eritmen lazım. Sıkılaştırmak istiyorsan spor salonunda leg curl, leg extension, leg press ve kalf çalışabilirsin. Bunun yanında kardiyodan ayrı olarak bisiklet de çalışabilirsin. Ne kadarına gelirsek o senin seviyene kalmış. Bir proya danış, set ve tekrar sayılarını senin için belirlesin.

Spor salonuna gidemem diyorsan evde dumbell ile de bacaklarını çalıştırabilirsin ancak spor salonundaki kadar etkili olmaz. Dumbell ile evde lunge, deadlift, swing through, toe raise hareketlerini yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • Hayır . 67 kiloyum 178 cm boy var

• Haftada 2.5 kilo günde 350 gr demek. 1 gr yağ 9 kcal olduğuna göre 350 gr yağ, 3150 kcal eder. 3150 kcal, koşu bandında ortalama 8 km/h hızla 5 saat koşmak demek. 1 saat koştuğunu varsayarsak geri kalan 2500 kcal'i diyetle vermen demek vücudu iflas noktasına getirmen demek.

• Şuan gayet sağlamım . Dediğine göre şuan mutlaka birşey olması gerekirdi. Ama baya aç kaldım 2 hafta boyunca. Canım hiç yemek istemedi. Böyle giderken vermeye başladım.

Kızlar Ne Diyor 5

• bacaklar icin kosmaktan ve bisiklet sürmekten güzel bisey yok.sürekli kosuya cik.hafta üc dört gün mesela. kaslar calisinca yaglar erir siklasir;)

0|0
    0|0
    • Bisiklet çevirme hareketini yapsam nasıl olur yatar biçimde dizleri 90 derece kırarak.

• Tüm kas gruplarını çalıştırmak için illa ısınmak mı gerekiyor? Gerekiyorsa ne gibi ısınma hareketleri yapmalıyım. Birde 20 dk uzun değil mi ?

• ama etkisi 20 dkkdan sonra baslar. kilo vermek isteyen insanlar neden basarisiz oluyorlar biliyormusun.cünkü 10 dakika boyunca spn güc kosarlar son güc bisiklet sürerler sonra yorulur birakirlar ve hicbi ise yaramaz. ilk yirmi dakika jimastik yapablirsin kas gevsetmek icin cok agir olmayan hareketler.yavas yavas kosarak basla.futbolcular antreman yaparya nlar gibi mesela.vücudunun isindigi hissedersin zaten.sonrada direk kosuya cik alistira alistira hizlanmaya basla düzenli bi sekilde ise yarar

• başta çok sağlıksızca kilo vermişsin, 2 haftada 5 kilo verilmez verilmemeli

0|0
    0|1
  • @Belisarius haklı.

0|0
    0|0
  • bisiklet bacakları en iyi çalıştıran yöntemdir

0|0
    0|0
  • Koşmalısın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 1|0
    0|0
  • Koşmak iyi gelir .

0|0
    0|0
  • bacaklarına agirlık tak çalış

0|0
    0|0
  • çık dışarı koş durmadan ozama bacak kası yaparsın

0|0
    0|0
  • bacagına kum torbası bağla yürü

0|0
    0|0
  • Bir body salonuna gidebilirsen ayak kasları için güzel aletler var faydalı olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...