Aldığınız şeye pahalı almışsın diyenler

Genelde kıskançlık içeren bir cümledir.bi şey alırsın adam memnunmusun demeden fiyatını sorar.sonrada - aa pahalı almışsın!

sizce yaptıkları kıskançlık değilde nedir?

...

...

...

0|0
17|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle haklısın. Alınan şeyi kıskandıkları ve karşıdaki kişiyi demoralize etmek için aynısını daha ucuza şurda görmüştüm falan derler. Böyle insanlar var elbette. Hele birde bu tipler yakın aile ve sülaleniz içinden kişilerse çok daha sinir bozarlar.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Beni bundan daha sinir eden bir şey var. İnsanlarımızın ederi yüksekle, pahalı ayrımını yapamamaları..

Mesela sen bir ürün satıyorsundur ya da almışsındır_ AAA çok pahalı der hemencecik.

_Ama bu ürün ya da hizmet, şu şu sebebten bu fiyata dersin _A tabi anlıyorum ama ben o kadar veremem ondan pahalı dedim der.

Aslında sarfedilmesi gereken cümle

_Benim imkanım bütçem ya da işte ayırdığım para buna uygun, yeterli değil demektir.

Her gücümüzün yetmediğine pahalı denmez.

Pahalı, değeri o kadar etmez emtiaya denir.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da kavram kargaşası yaşıyoruz ve bu da beni sinir ediyor:)

1|1
    1|0
  • sen çok beğenip alırsın yakıştırırsın gelir takozun biri bu yorumu yapar bu hep böyledir. " Bu kadar şık bir şeyin belli bir bedeli var " der sustururum

2|1
    0|0
  • olsun değer buna hakediyor derim.. ya da madem ucuzunu biliyorsun söyle ordan alayım derim.. kıskançlk haricinde küçümseme de var

0|1
    0|0
  • aynen öylee uyuz tipler onlar

0|1
    0|0
  • parası senden mi çıkıyo derim ben fesat insanlar çok

1|1
    0|0
  • ben böyle seviyorum diyorum

0|1
    0|0
    • bulgaria yazacagina oraya fatih sultan mehmet yazsan daha anlamlı olurdu bulgaria diye birşey yoktur hepsi bizimdir...! annenize babaniza 1985 lerde eziyet ettiklerini unuttun galiba kuş beyinli seni

• para çok, batıyo diyorum ;))

0|1
    0|0
  • benim de yakin bir akrabam var o ve annesi hep öyle yapar.yeni bişey aldigimi görünce kaça aldin falan sorar sonra da ''aa ben bunda görmüştüm ucuza'' söyler gicik eder insani

0|1
    0|0
  • dün abimin doğum günü için mavide kot aldım tişört bide gömlek :D sonra oda ne kadar verdin dedi bana :s sölemedim sabah çantama 200 tl atmış kıyamam ona :/

0|1
    0|0
  • g*tlük yapıyorlar işte

1|1
    0|0
  • Aynen, bir de kazık yemissin demezler mi sinir olurum

0|2
    0|0
  • Soranlara "Ne o sen mi vereceksin parasını ?" de geç.Böyle sen üzülüyosun :))

0|1
    0|0
  • sanane ya giden benim param beğendim aldım çekemedikleri için yapıyolar kesin

0|1
    0|0
  • Okadar garip biriyimki aaa ne kadar ucuz derim hep :))

0|1
    0|0
  • Evet çok sinir bozucu.

0|1
    0|0
  • ben asla baskalarina deyil sadece ailemden biri annem kardeslerim bir sey alirsa fiyatini sorarim ve eger harcadiklari paraya deymezse çok pahali oldugunu söylerim bu da kiskançlik falan deyil onlari düsündüyümden, ama yine de kalplerini kirmam güle güle kullan derim

bu arada aldigin sey bu paraya deymez demem sadece pahali derim, eger o seyi almamisa fikrimi sormak için bana gösterirse o zaman harcanacak paraya deymezse bunu söylerim

0|1
    0|0
  • İstersen sana da hayrına alayımmı derim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Bunu özetlemek gerekirse; bir hikaye ile yolda afedersiniz eşeğe Binmiş giden bir adam yanında yürüyen bir kadın görenler aaaa! adama bak eşege binmiş gidiyor kadın yanında yürüyor nekadar görgüsüz kaba adam hemen bunun ardından şekil değiştirir kadını bindirir kendi yürür gene görenler adam ne kadar kılıbık baksana kadın binmiş kendi yürüyor sonra ikisi birden eşekten iner yürürler görenler bu sefer lan kerizlere bak koca eşek boş gidiyor bunlar yanında yürür ammada kerizler bu sefer ikisi birden eşeğe biner lan bunlarda hiçte acıma yok eşeğe iki kşi birden biniyor derler yani ne yapsan kimseyi beğendirmessin en iyi bildiğin kendine yakın olanıdır

0|1
    0|0
  • ya bazı insanlar öyle odun resmen yeri geldiği zaman elli defa yalan söyler

adam birşey almış hevesli hevesli giymiş

-aaa ayakkabın yeni mi?

*evet geçen hafta aldım

BURADA GÜLE GÜLE KULLAN AYAĞINDA PARALANSIN DİYECEĞİNE

-yapma ya daha güzeli yok muydu?ya da ne kadara aldığını öğrenince yuh bu ayakkabıya bu para verilir mi demek düpedüz öküzlüktür

0|1
    0|0
  • Para benim zevk benim kime ne. Çok gördüm çakma alıp orjinale pahalı almışsın benimkide seninkinin aynısı diyen :D :D Tabi çok farklı dünyalarda 2 ürün. Kafaya takmayın kendileri kudursunlar aldığın şeyi versen hemen elinden kaparlar :D Takma Takma kışkançlık

0|1
    0|0
  • çokta umrumda olmuyor, aldığım şeyin düşük fiyatlı olanlarınıda biliyorum ama benim ihtiyacımı karşılayan buysa pahalıda olsa alırım ( hiç bişey bilmiyorsan git pahalısını al derlerya işte o durum yoksa kimseyi dinlemem :) hatta pahalı almışsın diyen kişide aynısını aldırtırım. )

0|1
    0|0
  • link bunun gibi (:

kıskançlık bencede

0|1
    0|0
  • onlar yok mu onlar,insanın bütün hevesini kaçırırlar.

0|2
    0|0
  • Cok kıl oluyorumm öylelerine :) ulen alan almıs mutlu aldıgı seyden ne illa moral bozucan madem öyle almadan önce nerdeydin :)))

0|1
    0|0
  • AAA ona o kadar para verilirmi ?

O anda içimden geçenleri anlasa birdaha tenezzül etmez heralde böyle bir soruya :)

0|1
    0|0
  • Ucuza nerede biliyorsan iade edeyim diyorum eeöööııı kem küm kem g.t olup susuyorlar

0|1
    0|0
  • Sanane lan derim genelde insanın aldığı şeyden soğutmak aşağılama konumuna getiren kıskançlık cümlesi.

0|1
    0|0
  • parfüme 160 tl verdim pahalı mı

0|2
    0|0
    • hahahahaha 160 mi :D:D bak buna derim işte kazık yemişin haci bir şişe parfüm 160 etmez :D

• İlk çığtıgında Samsung s 2 Aldım 1.500 ciavrinda ... nerdeyse döveceklerdi beni :D

Telefona o kadar para verilir mi ..

İyide arakadaş beni her anlamda tamamlıyor isteklerimi ..

Hayret bir şey ..

0|1
    0|0
    • Salak herkes bendede galaxy s2 var ve aynısı benim de başıma geldi

• sorma .. dostum .. Herkesin ilgi alanı farklı .. teknoloji çok seviyorum ..

• Güzel bir tespit olmuş..

0|1
    0|0
  • çekemıyen ekip onlar :)

0|1
    0|0
  • kıskançlık istee

0|1
    0|0
  • ben hiç fiyat vermem (:

0|1
    0|0
  • para benim lan hırrım saane demek lazım.

0|1
    0|0
  • lazım olan bişey 10 liraysa 20 lira veririm hiç de üzülmem

0|1
    0|0
  • %100 kıskançlık öyle yapanları dövesim geliyo benim :D

0|1
    0|0
  • çekememek diyelim. kıskançlık daha kötü bişey.

0|1
    0|0
  • içine fesat düşürmedir.

0|1
    0|0
  • bide şu modu var bunun, çok iyi almışsın ya, ben bu gömleğe(kendi gömleğini göstererek) 150 lira vermiştim..(kendininkinin daha güzel ve pahalı olduğunun havasını atıyor )

0|0
    0|0
  • Var ya tam benim durumum. Kalemleri çok seviyorum ve biriktirdigim 40 liraya kalem alıyorum herkes çok pahalı bir kaleme o parayı vermek salaklik falan diyor.Beni bir tek annem anlıyor böyle ince zevklerinin olması guzel diyor sence?

0|1
    0|0
    • evet çok insanda olmayan nadir bir koleksiyon.bende severim kalemleri.sanki hepsi farklı yazıyomuş gibi gelir.ilkokuldan bu yana saklarım kalemi:))lise hayatımda da kullandım.

• Aynen her kalemin kağıda dediğinde farklı bir sesi bir direnci vardır

• bir tek annem der ,ceket koleksiyonu yapiyorum ...

0|1
    0|0
Yükleniyor...