Şeriatçılara bir soru.

Kısa ve net soruyorum buna göre kısa ve net cevap istiyorum, kıvırmayın.

Şeriatın nesi, Demokrasiden daha iyi ?

Şeriat hangi noktada ya da noktalarda Demokrasiden daha iyi ?

Bana allahın kanunları falan boş laflar doldurmayın, kısa ve net Cevap istiyorum.

Not: Ben inanan birisi değilim buna göre o Allah sözleri hiç çirkarmayın zaten inanmıyorum, sadece daha iyi olan noktalarını söyleyin.

Güncellemeler:
Neyaziksa hicbir Seriatci Cevap veremedi. Ama sonunda buda bir Cevap.

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Seriatci degilim. Seriatcilar cezalarin caydirici oldugunu soyluyor. Ama bana cok yanlis gelmistir bu kurallar,cok acimasiz gibi..

0|1
    0|0
    • Seriat bir ortacag sistemi ve bir bozuk sistem. Seriat sistemi ayakda bilem duramiyor.

Bu nedenle her Seriat ülkesinde bir Diktatör var.

Tamamen bir bozuk sistem

• Hayir, Ayet acikca karinizi istediginiz zaman tarlaniza girermis gibi alabilirsiniz diyor kisacasi tecavüz edebilirsin bu Islami bakisdan tabiki tecavüz olarak sayilmiyor.

Müslümanlar bu ayetin anlamini döndürüyorlar, cünkü bu cirkin bir ayet. Neymis bu ayet Anal sex üzerimis ve onu yasakliyormus.

Ayet acikca ortada.

Islami ögrenmek istiyorsan, Kurani ve Hadisleri oku. Islami forumlarda falan bilgi arama orda gercegi anlatmiyorlar orda Islami güzel bir kilifa atmaya calisiyorlar.

• Dövme konusuna gelirsek. Kurnain hic biryerinde "Hafif" döv demiyor. Basbaya döveceksin diyor.

Sor bakalim, sana hicbir ayet ya da hadis cikaramayacaklar kadini "hafif" döv niye gösterini.

O ayetde hafif kelimesi bilem gecmiyor.

Bu "hafif" olayida müslüman tarafindan uydurulmus bir yalan. Gercegi görmek istiyorsan bikere bir diger müslüman ülkelerindeki kadinlarin durumuna bak. Hafif mi yoksa sert mi dövülüyorlar.

Kızlar Ne Diyor 3

• Efendım bu ne güzel bir soru böyle

şeriat denılen sey gunumuzde abartılmış durumda kuranda dahı öyle bır kanun yok bu aşırı dıncılerın cıkarmıs oldugu birşeydır

Lutfen adnan oktar beyın vıdeolarını ve kıtaplarını okuyunuz serıatla ılgılı hayran kalacaksınız artık osmanlıcılık olmaya gerek yok demokrası en guzel yonetım biçimidir. şeriat ısteyenlere sorarım şeriatla yonetılen ve mutlu bır ülke yazssınlar buraya yazamazlar efendım

0|1
    2|3
  • Ibretlik soru .

0|1
    0|2
  • hiç araştırmadım.ama duyduklarım doğrultusunda hak edene kısas cezasını vermenin kötü birşey olduğunu düşünmüyorum. bunun yanında şuan uygulanan şeriatın gerçek şeriat olduğuna da inanmıyorum.

0|0
    0|0
    • yani kadınlara araba sürmeyi yasaklamak, çocukların hırsızlık yaptıkları takdirde kolunu kesmek gibi birhakkın şeriatta olduğunu sanmıyorum.

• Evet peygamberiz boyle demis olabilir ama benim aklima takilan daha cok abartmadan hafifce dovmenin kabulu ve 4 eslilik. Mirastaki kadin erkek payi bu gibi seyler. Ve gercekten ogrenmek icin soruyorum inancsiz degilim

• Tamam tatlim pardon:)

Erkekler Ne Diyor 3

• efendim şeriatı şöyle açıklamak gerekirse: oruç tutmak istemeyen insanlara zorla oruç tutturup, camiye hayat boyu hiç gitmemiş hatta bunun tamamen gereksiz olduğuna inanan insanları silah zoruyla camiye götürüp, kısmen biraz daha havadar yaşam biçimini seçmiş dişil insanları siyah bir bez yardımıyla istesin istemesin sıkıca kaplayıp piyasaya süren, alkol kullanmaya yeltenen insanların ellerinin kesildiği, sevgilisiyle sevişen insanların kafalarının koparıldığı ve daha bir çok aksiyonel özelliği olan bolca vurdulu kırdılı kanlı canlı bir yönetim biçimidir.

demokrasiyle olan farkı ise: kainatın en gelşişmiş yönetim biçimi olan demokrasi üstte sıraladığım inanç biçimlerinden kaynaklanan ibadetleri tamamen serbest bir biçimde yapılmasını garanti altına alır ve ibadet yapmayan insanları da zorla yaptırma hevesinde olan insanlara karşı korur.

şeriatın iyi noktası diye bişey olamaz. içinde iyi niyetle alakalı hiç bişey yoktur. tüm halk silah zoruyla ibadete zorlanarak zarla zorla da olsa cennetin kapıları aralanmış olur. belki bir miktar bu cennet kısmı acaba iyi bir yönü olarak algılanabilir mi bakış açısına bağlı tabi

0|1
    0|1
    • islam alemi son 150 yıldır insanlığın işine yarayacak birşey icat edemiyor. çünkü ya birbirleriyle, ya dünyanın geri kalanıyla savaşıyor ya da petrolden gelen paralarını yiyolar.

• Müslümanlar islamin varolusunun 1400 senesinden beri savasiyorlar, Müslümanlar hic savasmayi kesdiler mi ki ?

Müslüman bir toplumdan kaba söylersek birbok olmaz.

• yani tarihin tekerrür edeceği ilkesinden yola çıkarak söylersek evet 600 yıldır hiç aralık vermeden gerek kendileriyle gerekse dünyanın geri kalanıyla hiç aralık vermeksizin savaş halinde olan bir topluluğun gelişme gösterebilmesini beklemiyorum

• sen bir kere şurada niyetinin ne olduğunu belli etmişsin cevaba gerek var mı ? Bana allahin kanunlari falan bos laflar doldurmayin, kisa ve net Cevap istiyorum.

0|0
    0|0
  • Demokrasi gavur icadıdır. Şeriat isteriz!

2|0
    1|1
    • Sacma ve bos cevaplar vermeyin dedim gene yapdiniz.

• islam alemi son 150 yıldır insanlığın işine yarayacak birşey icat edemiyor. çünkü ya birbirleriyle, ya dünyanın geri kalanıyla savaşıyor ya da petrolden gelen paralarını yiyolar

Yükleniyor...