Kaza namazı nasıl kılınır?

ben kaza namazı kılmak istiyorum ama nasıl kılınır? yani mesela Şu an ikindi namazını kılıcam diyelim. ikindiyi kıldıktan sonra daha önce kılmadığım ikindi namazının farzını mı kılıcam yoksa ikindi haricinde sabah öğle akşam falan da kılabilir miyim? ikindiyi kıldım diyelim, öbür kazalarımı kılmak için ertesi günü mü beklemeliyim yoksa hepsini aynı gün içinde kılabilir miyim ?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir günde istediğin kadar kaza namazı kılabilirsin.Ama çok fazla kılıp kendine bıkkınlık getirme.Sen kafana koy.5 vakit namazının arkasından yaparsın kazanı söyle ki:

Bugun sabah namazını kıldın arkasından sabahın kazasını

Öğleden sonra öğlenin kazanını

İkindidien sonra ikindinin

Akşamdan sonra akşamın

Yatsıdan sonrada yatsının kazasını kıl.Günde 5 vakit kazanıda yapmış olursun.Artık ne kadar borcun varsa o kadar gün kılarsın çeteleni tut şaşırma.

Misal ikindinin kazasını yaparken besmeleni çek niyet ettim Allah rızası için en son kılamadığım ikindi namazının 4 rekatlık farzının kazasını yapmaya diye niyetini edersin.

Birgünde istediğin kadar kaza yapabilirsin ama bünyene nefsine ağır gelir.Şeyten nesfsin uğrasır namazdan bıkkınlık duya bilirsin gerek yok.

0|0
    0|0
    • 'kaza namazları yatsıdan sonra kılınır ve sadece farzları kılman gereklidir ' ?

• önemlı değil...

• Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu.

Erkekler Ne Diyor 6

• kaza namazları yatsıdan sonra kılınır ve sadece farzları kılman gereklidir

hepsini bir günde kılabilirsin yatsıdan sonra kaçırdıgın sabah namazının farzını bitirince kaçırdığın ögre namazının farzını arkasından yine kaçırdığın ikindi namazının farzını kılabilirsin

niyeti de niyet ettim Allah rızası için sabah namazının 2 rekatlık farzını kaza yapmaya diye

0|0
    0|0
    • yatsıdan sonra derken?

• gece kılınır yani beş vakit namaz süresinin arasında kılınmaz

• kafam karıştı. kılınabilir diye biliyodum?

• cevap vermeme gerek yok herşey en ıyı cevapta var eksıksız...

1|0
    0|0
  • Her kıldığın vakit namazdan sonra nıyet ettım Allah rızası ıcın kuılamadığım falancı namazın kazasına deyip kılabilirsin yani mesela ıkındıyı kıldın arkasından kazayı kıl istediğin kadar kıl geçmıste ne kadar varsa işte diğer vaktin suresı girene kadar bu sure boyunca kılabılırsın

0|0
    0|0
  • kaza namazlarını istediğin zaman kılabilirsin... bunun için zaman farketmez... niyet olarakta niyet ettim Allah rızası için kılamadığım en sonki ikindi namazımın kazasını kılmaya dersin...

0|0
    0|0
  • ikindi için daha önce kılmadığın ikindi namazının farzınını kılacan, öbür kazalarıda aynı gün kılabilirsin

0|0
    0|0
  • en son kılmadığım ikindi namazının kazası diye niyet edersiniz

güneş doğarken batmaya ortalama 45 dakika kala batana kadar ve tam tepe noktadayken

kaza kılamazsınız ve kazalarınızı hesaplayıp kılmanız gerekir

bence en mantıklısı ve benim uyguladığım

her vakit namazından sonra o vakitin kazasını kılmak

kaç yıl borcunuz varsa böyle devam etmeye niyet etmek

böylece borçlarımızı ödemeden ölüm geldimi

niyet ibadetten öndedir kılınmış gibi olur

ama gerçekten sözümüzü tutmak gerekir

Allah kabul etsin hepimizi affetsin

1|0
    0|0
    • 'kaza namazları yatsıdan sonra kılınır ve sadece farzları kılman gereklidir ' ?

• sadece farzlar ve vitr namazlarını kılmanız gerekir

isterseniz yatsıdan sonrada kılabilirsiniz

ama bu şart değildir

bahsettiğim üç vakit harici her zaman kılınabilir...

Kızlar Ne Diyor 1

• İlk önce vaktinin namazını kılacaksın. mesela şimdi ikindi vakti onu kıl. sonra öğle namazını kılmadıysan ikindi namazını kıldıktan sonra niyet ettim öğle namazının kazasını kılamaya deyip kılarsın. ama bildiğim kadarıyla mazeretin yoksa sabah namazının kazasını kılamazsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...