İnsanların artık güzellik üstüne gelecek kurduklarının farkında mısınız?

Hepimiz görüyoruz soruları, güzel miyim - yakışıklı mıyım diye soranlar, en kısa zamanda kilo vermek isteyenler - almak isteyenler... Dış görünüş tabii ki önemli ama sizi, hayatınızı idame ettirecek ya da ettirmesi gereken bir şey değil farkında mısınız?

0|0
15|35

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın kendisini tamamen dış görünüşten ibaret sayması, ancak fiziksel çekiciliği ile ilgi göreceğine koşullanması, kendisini sanki alıcısını bekleyen market rafındaki bir ürün gibi görmesine yol açıyor. Ambalajını cafcaflı göstermek zorunda hissediyor. Ürünün "içeriği" ile daha çok ilgilenilse keşke. Bu koşullandırmanın medya ve popüler kültür eliyle yapıldığı malum, 28-30 beden olmak ne sağlık göstergesi ne de güzellik göstergesi

6|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Biz farkındayız da... Ya siz farkında mısınız?

Bakıyorsun kızlara. Hepsi kokana gibi süslenmiş çıkmış da biriyle oturup bilimsel bir şey konuşamıyorsun ki. 10 yıllık teknolojiden ağzını açıp bakıyorlar aaa öyle şey nasıl oluyor diye. Eskiden kaşar derlerdi. Şimdi peynir tenekesi diyorum ben. Bildiğin teneke. Dışı boyalı, cafcaflı. Çok güzel. İçi boş ama. Tın tın ses geliyor. Onla oturup neyi paylaşacaksın ki? Ortak hiç bir şeyin yok. Anca yatağı paylaşırsın. Hevesini alınca da ilişki biter. Bakınız günümüz ilişkileri neden böyle...

Geçelim...

2|0
    0|0
  • Güzellik göreceli bir kavram aslında.. Bana güzel gelen başkasına sıradan olabilir.

Dış görünüşe fazla takılmak ta bir psikolojik sorun, kendini salmak ta. Hatta bir de aynaya bakıp bakıp "ne kadan mikemmelim"e bağlamak doğrudan Bakırköy veya Manisa'ya tek yön bilet kazandıran aksiyon..

Önemli olan ruhunuzun ne denli zinde olduğu galiba. Şu zor dünyada idame-i hayat için en gereken cephane de bu zindelik..

Yoksa Nefertiti de güzeldi, Kleopatra da.. Hatta Banu Alkan da kimilerine göre züperdi.

1|0
    0|0
  • Güzellik önemlidir ama bugünkü gerçek artık, güzellik herşeydir haline gelmiş durumda. İnsalık bir akıl yitimiyle karşı karşıya. Alışverişte, durakta beklerken, otobüse binerken, en sıradan bir işimizi hallederken... Hayatın her yerinde karşımızdaki insanı hemen güzelliğiyle yargılıyor, onun insanlığı güzelliği üzerinden ölçüyoruz. kadın güzelse iyidir, adam yakışıklıysa önemli biridir. Reklam filmlerinden çıkıveren o hayali vücutlar karşımızda belirdiğinde hepimizin kalbi küt küt atıyor. Sevgilimizi başka kızlar/ erkeklerle kıyaslıyor ve değerini böylece buluveriyoruz. Şimdi bazıları söylediklerimi yalanlayacaklar ama bu büyük gerçeği pek değiştirmeyecek ne yazık ki!

1|0
    0|0
  • Güzelliğe lafım yok herkes farklı değer yargıları ile yaşar.

Ben sorunun gelecek kurma kısmına takıldım.

Gelecek...

Gelecek demek düşünmek demektir, kafa yormak demektir.

Güzelliği bilmem ama gelecek kurmak babında bir hareket göremiyorum ben.

Haydi bakalım şeklinde giriş olunca gelişme ve sonuç kısmı hep muamma.

1|0
    0|0
  • kilo vermek almak fit olmak sağlıklı olmak için tamam da dış görünüş bana saçma geliyor hayatın merkezi yapmak veya hayatta tutmak için boş dışı güzel birşey neye yarar..önemli olan insanın için karakteri düşünceler geleceğe bakış açıları istekleri arzuları, dünya geçici böyle yaratılmışız napalım

1|1
    0|0
  • Emanete iyi bakmalı insan ama güzelliğini insana değil onu ona bahşedene iade edeceğini düşünerek yaşamalı.

1|0
    0|0
  • Gözünle gördüğün için böyle diyorsun görme engelliye sorsana güzellik anlayışını?

2|0
    0|0
  • malmıyım neyim ben yav hiç önemsemem

1|0
    0|0
  • "Zengin bir eş bulursun." zihniyete yetiştirilen bir toplumdan...

1|0
    0|0
  • birinin bunu söylemesi gerekiyordu.

1|0
    0|0
  • güzellik gençlikte illa ki olması gereken birşey lakin , herşeyi güzelliğe bağlamak yanlış

1|0
    0|0
  • içe de biraz yatırım yapmak lazım evet

1|0
    0|0
  • Evet böyle bir durum var..Ama 30 yaş üstü biraz daha insani sanırım...

1|0
    0|0
  • Ben mesela bıraktım dış görünüşü filan kendime psikolojik tedavi uyguluyorum diyorum ki evlenirsem eşimi üzmemek, onu mutlu etmek için neler yapabilirim

1|0
    0|0
  • Onlar fotosentez ile yaşadıkları için gayet normal, bu tarz kaygılar duymaları. Yazık yani, bu kadar gerçek hayattan soyut yaşayan bir gençlik yetişiyor. Anlamsız hayaller, içi boş hedefler, sahte idealler ve en önemlisi de ögüvensiz ve at gözlüklü olmaları.

Benim şahsi tespitlerim böyle. Bu arkadaşları ilerde pistlerde görmek isteriz. Sanırım o jenerasyonun hepsi aynı ülkenin vatandaşı : link

0|0
    0|0
  • Nesil değişiyor istekler artık bazı şeylerin önüne geçiyor.

1|0
    0|0
  • Saol bu konuya değindiğin için adamsın veya hatunun dibisin.

1|0
    0|0
  • ben öyle düşünmüyorum.çünkü hiç kimse çirkin olmak istemez ki.bunu güzellik üstüne gelecek kurmak olarak değilde kendine güveni olmayan insanların egolarını tatmin etmek için yaptığı basit eylemler bütünü olarak yargılamak daha doğru olur sanırım.

0|0
    0|0
    • Güzellik dışında hiçbir şeye yatırım yapmayınca öyle oluyor diye düşünüyorum

• tabiki sadece dış görünüşüne özen gösteren bilgiden kültürden bir haber insanlarda var link .ama genellemenin yanlış olduğu kanısındayım.

• gerçekten yazık

• Devir böyle diyor elalem, ama bilmez elalam alemde neyin nicedir olduğunu...

0|0
    0|0
  • kesinlikle doğru bir tespitte bulunuyrsun.

1|0
    0|0
  • Tek kavram güzelllik oldu hayatta bu da cinsel ihtiyacı giderememek nedeni hepsi bu

1|0
    0|0
  • yoo bana huzur veriyor güzel hatuna bakmak ruh sağlığım için önemli :D

1|0
    0|0
  • 21. yy da yaşıyoruz her şey görsellik. sen gece eve giderken karanlıkta birisi var üstü başı dağınık birinden mi korkarsın yoksa takım elbiseli birinden mi tabi üstü başı dağınık birisinden korkarsın. bu bir örnek. tabii çok fazla görselliğe kaçmakta iyi değil ego yükselmeni yaşanabilir karşında ki insanı ruh olarak değil de cesedini seviyor olabilir bu da ayrılıkların ana nedenidir. etini kemiğini sev karakterini ahlakını sevme al sana boşanma.

0|0
    0|0
  • Malesef farkındayım her konuda çok şekilci olduk gerçekten bunu düşünüp sorgulama ihtiyacı hissetmiyoruz önümüze güzellik diye konulan bir kalıp ver hepimiz o kalıba girmeye çalışıyoruz

0|0
    0|0
    • Kalıbı yok aslında güzelliğin, seri üretim dolaşıyor insanlar maalesef

• En komik yanı da o herkes fabrikasyon mallar gibi birbirine benzerken herkes kendine dayatılan markaları alırken o mağazalardan yer içerken aslında kendisinin özgün olduğunu zannediyor bununla bir kimlik oluşturmaya çalışıyorlar

• Fiziğe değil de yüzüne dikkat ediyorum açıkcası neden diyecek olursanız zaten ileride hamile kalacak filan fiziği bozulacak

0|0
    0|0
  • Evet farkindayiz.Gormemeye duymamaya calisiyorum.Bosuna yeni stresler katmaya gerek yok bunyeye.

0|0
    0|0
  • Şükür farkındalık ortaya koyan biri de çıktı şükür :)))

0|0
    0|0
    • o soruları gördükçe çıldırıyorum ya biri de ne okusam ne yapsam da bana bir şey katsa demiyor

• o da var

• Hayat bu hasletlerde ama arayan yok ki ! Kadının fiziği..kimyasını soran yok :)))

• ya bu soruları soranlar 17-18 yaşındakiler

tabi güzelmiyim diye soracak, ne bekliyorsunki?

0|0
    0|0
  • sadece güzellik olsa iyi neredeyse dünya starı ara oldu herkes:D

0|0
    0|0
  • herkes dıs gorunuse bakıyor cok sacma

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 15

• Dış görünüş benim için en son sıralarda.

Basit bir kabuk,her an değişebilir.Güzel bir yüzde sivilce çıkar,yaşlanır kırışır vs...

Mühim olan içinde taşıdığı ruh ve onun güzelliği.

1|0
    0|0
  • bundan sosyal ağların büyük parmağı var ve gelişen kozmatik teknolojisi,modanın Türkiye'de daha önemli hale gelmesi bunun yanı sıra alım gücünün çoğalması,karşı cinslerin bu konudaki önceliği vsvsvs.. Çirkin kadın yoktur Avon kullanmayan kadın vardır mantığı işte

1|0
    0|0
    • :)) Güzel yazmışsın ama şu var: Biz kendimizi nasıl lanse edersek onlar da öyle alıyorlar...

• görüntü var kalite yok işte herkes aynı şuan. Ama yinede üst baş insanın birazda kişiliğini ortaya koyuyor. Özenmesi lazım kendisine saygı olması lazım önce

• Onda hem fikirim, hiç bakmayalım kendimize ne önemi var amaaan diye dolaşmayalım zaten. İnsanın kendine bakması, özen göstermesi saygısından gelir.

• kaç zamandır şuradayım .yahuu bir kültürel etkinlik, bir kitap,bir sanat sorusu şu kadar gişe yapmıyor burada.hayır sorduğun zamanda yüzüne bakan olmuyor.ee hal böyleyken kafa tasında hiç bir dinamik oluşturmayan yavrucaklar fizik kavramını nasıl ele alır,güzelliği nasıl ayırt eder.

1|1
    0|0
    • Insanlar bilmedikleri konularda yorum yapamiyor dogal olarak.Kultur sanat vs sorularinin 1 ya da 3 cevapla sinirli kalmasi bu yuzden."Bilmeyip merak etme zahmetine de girmedikleri icin"

• saglık ıcın ıdeal kılo gereklı. lakın bu kadar guzellık takıntısına gırmemek lazım. zıra hıcbırımız mukemmel degılız. ben mesela s gıyıyorum. gene de belım kalındır. genetık yapacak bır sey yok. kendımı paralayamayacagım :). begenmeyen cıcı ogluna almasın bananemıs.

1|0
    1|1
    • :)) sağlığı hiç katmıyorum zaten yazarken de aklıma geldi ama unuttum 2 sn içinde :D 3-5 kilo ya da cm için ruh sağlığı elden gidiyor derdim o, etrafa bakınca hatunlar taş, al otur karşına konuşsun iki laf yok işe yarar herkes tek kalıptan çıkmış gibi "kendine özgü" denen durum yok artık

• tvnın, reklamların dayatması ıste. en krızsız ınsanı dahı supheye sokabılırler. ergenler cok etkı altında kalıyor o kotu.

• herkes cok fena dıs gorunumune takmıs durumda gercekten cok acız oldugumuzu gosterıyor bu bence boyle yanı parası yok kac lıralık elbıse alıyor mısal ..elbıse ıcın calısan kızlar tanıyorum guzel gıyınebılmek ıcın calısan :) kapalılarda turbanlılarda bıle goruyorum guzel olabılmek adına resmen acıklardan fazla gösterıs yapıyorlar hıc yakıstıramıyorum gercekten nekadar basıt oluyor gozumde onlar.

1|0
    0|0
  • Farkında değiller.Herşey güzellik yakışıklılık onlar için.Bilmiyorlar ki onlar orasını burasını beğenmeyip şımarıklık ederken,onların yerinde olmak isteyen nice insan var.

1|0
    0|0
  • bilmiyorlar ki 1 sivilce yeter o övündüklerinin bozulması için.

1|0
    0|0
  • Modernizm bunu öngörüyor. Dış görünşe bakar

1|0
    0|0
  • Doğru diyorsun. Aileler bile "benim kızım çok güzel, zengin koca bulur." gibisinden yorumlar yaparken çocuklarının böyle düşünmemesi tuhaf olurdu.

1|0
    0|0
    • e tabii güzellikle hallediliyor onlara göre bu tip şeyler

• medyanın işi bunlar hep. magazin programlarının plaj çekimlerinde üç beş tane şişman görsek, baş rollerde orta güzellikte insanları görsek ne olurdu..

0|0
    0|0
  • Dis görüs cok sey anlatir aslinda... Tabi görüs acisida önemli - dogru yanlisi görmek var tabi. Insana ama herseyden önce kendini mutlu huzurlu hisetmetli...

0|0
    0|0
  • farkındayız

0|0
    0|0
  • güzellik üstüne geleceği olanların göz önünde bulunmasından kaynaklı bir durum.

0|0
    0|0
  • Yaşa bağlı sanırım birazda bu tür sorular. İnsan olgunlaşınca fatkına varıyor bazı şeylerin.

0|0
    0|0
  • İnsan olun insan. Gerisi boş. Guzelmiş yakışıklıymış umrumda değil benim valla .

0|0
    0|0
Yükleniyor...