İnsana en çok koyan şey

Genelde hep yanlış anlayanlar çoğunlukta böyle olduğu için de anlaşılamayanlar suçlanır ve anlatmaktan yoksun gösterilirler. Acaba işin “doğrusunu” anlayanlar, anladığını zannedenler, anlamak istediği gibi inananlar ne derece "tam teşekküllü zekâya” sahiptirler ki kendilerinden bu kadar emindirler?

Acep, yanlış anlaşılanın pişmanlıkla harmanlanan sessizliği midir böyle bir sanıya kapılmalarının nedeni?

Dehşet bir pişmanlıktır bu.

Alttan aldıkça her şey sarpa sarar.

Çaresiz kalırsın.

"Kastım bu değil. Bunu demek istemedim.” şeklindeki sözlerin, karşındaki duvara çarpıp çarpıp geri döner.

Sinirden mi üzüntüden mi olduğuna karar veremeden derin derin iç çekersin.

Algılanmana ve seni böyle anlayana üzülürsün.

Nerede hata yaptığını ve bunun ne olduğunu bir türlü bilemeden, sözcüklerin ve hislerinle bir başına kalakalırsın.

Hiçbir sözcük imdadına yetişemez.

Kim daha çok üzülür; yanlış anlaşılan mı, yanlış anlayan mı?

Sizden bunun cevabını beklerken bu konu ile ilgili Mevlana ve Fuzulinin sözünü paylaşmak istiyorum

''Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.'' Fuzuli

''İnsanlar seni yanlış anladığında dert etme; duydukları senin sesin, fakat aklından geçirdikleri kendi düşünceleridir.'' Mevlana

Güncellemeler:
Yanlış anlaşılmak,en çok canını yakan şeylerden biridir insanın.İftiraya uğramak gibidir, Haksızlığa mahruz kalmaktır, aklından bile geçmeyecek şekilde algılanmak..

Ve biz insanoğlu nedense hep en kötü olanı,en fesat olanı geçiririz içimizden,siz iyi şeyler düşünür,güzel hayaller peşine düşer,tatlı cümleler kurarsınız…Ama siz ne yaparsanız yapın sorun nasıl anlattığınızdan çok,nasıl anlamak istedikleridir.

Çünkü kendi istedikleri,işlerine geldikleri gibi anlayacaktır insanoğlu

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Her zaman diyorum, beni benden daha iyi ifade edenler var, tembellik yapip ifadeye ugrasmadan okuyorum ve buluyorum :) Anlasilmadigimda anlamadin bile demiyorum, diyemiyorum. Anlatamadim, yanlis anlattim galiba deyip sukut nakisli hirkami giyiyorum.(Gercek sevdiklerime boyleyim) Cok guzel paylasim, tebrik ederim.

0|0
    0|0
    • Bu konuda master yapmaya karar vemiş biri olarak :))

Neyse şöyle açıklim aslında sorunun cevabı açıkça belli ''Anlaşılmak'' olacak

Yanlış anlayan kusura bakmasın mevlana demiş ya “Sen ne kadar çabalasan da

Anlattığın karşındakinin algıladığı kadardır.” Diye işte mesele burada insanların içi fesat o yanlış anlayan anlaşılanın yaptığına üzülür ama yanlış anlaşılan hem kendisi için yani anlatamadığı için üzülür hemde karşısındakinin böyle algılamasına üzülür bide sevdiğiyse daha acı tablo..

• Sabah sabah zihniniz mi açıldı arkadaşım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...