Kapat

Body & Buildingde Hacim Alamıyorum.

Arkadaşlar 6 aydır bırakmış olduğum body sporuna tekrar başladım. Fakat 2,5 aydır yapmama rağmen hacim alamadım.

Omuzum 126 cm

Göğüs 105 cm

Kolum 38 cm de kaldı..

Hacim için tekrar ne yapmamı önerirsiniz ? Definasyon mu ?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• yağlıysan definasyona giremezsin kardiyo ile yağ yakımını hedeflersin bir süre sonra da vücudun tempoya alışınca ağırlık yaparsın hacim istiyorsan az tekrar çok ağırlık bu hacim yapar kasları şişirir düz kasların olsun fit olayım diyorsan hemde yağ yakayım çok tekrar az ağırlık yaparsın...

yağlıysan bir ayını ilkse eğer kardiyoya ayır sen hacim düşünme eritmeyle uğraş.bi ay sonra hacime gir...setleri arttır saati arttır az yağlısan günde 20 dakka kardio yeter koşu bandı 10 dakka 5 dakka bisiklet 5 dakika ekliptik yaparsın sonra sporun bitince en son mekik ve iş biter...

hacim illa istiyorsan protein tozu olarak optimum whey kullan bide yanına amino çaktınmı 6 ayda güzel olur

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 9

• haftada kaç gün çalışıyorsunn örneğin göğüs ? ve yeme içme ne durumda ?

0|0
    0|0
    • definasyon la hacimin alakası yokki birkere definasyonmuı yapayım diyorsunn hacim almak istiyorsan definasyon ne alaka ?

• Protein diyeti. Çok protein az karbohidrat. Vücut geliştirme yapan bir sporcu günlük 5000-6000 Kcal enerji ihtiyacına sahiptir. Kaslar enerji olarak karbohidrat yakmak isteyecekler. Bulunmadığı durumda tabiki yedek depolar olan yağlara yönlenir. Bir haftalık portein diyeti yap. fazla uzatma. Kademeli olarak karbohidrat alımını artır.

0|0
    0|1
  • Definasyon yağ yakım dönemidir genelde hacim kaybedilir senin yapman gereken kilo başına 2 gramdan fazla protein alarak hazlasıyla karbonhidrat tüketip BULK dönemine girmen lazım

0|0
    0|0
    • Hocam, karbonhidrata yüklenince yağlanıyorum...

• amaç bulk döneminde max kas kütlesi onun yanında zaten yağlancaksın istenilen hacime ulaşıldığı zaman definasyon dönemine giriceksin örn 75 kilosun 85 kilo olana kadar bulk döneminde kalıcaksın istenilen kas kütlesine ulaştığında definasyona girip 80 kiloya düşüceksin

• İlk önce hacim almalısın tabi ki kas kütlesi yağdan fazla olmak koşuluyla daha sonra onu parçalama yani aradaki yağları yakıp kasları parçalı yapma olayına definasyon denir.Senin yapman gereken spordan önce ve sonra ,yemeklerden sonra veya öğün aralarında karbonhidrat-protein karışımı olan gainer lardan tüketmen 1 ay gibi bir sürede sporuda aksatmadan gidersen ve uykunda düzenliyse farkı görürüsün :)

0|0
    0|0
  • hocana hacim programları yapmasını soyle.. mesela bench press calısacaksın normalde kaldırdıgın kılo 85 olsun

setler şu şekılde olmalı:

75 çarpı 12

80 çarpı 10

85 carpı 8

95carpı 4

0|0
    0|0
  • hacim yapmak için bulka girersin. definasyon vucuttaki fazla yağları atmak için yapılır.

0|0
    0|0
  • xpro 5100 400 kapsül bittimi tamamdır

0|0
    0|0
  • iyi beslenmen şart

0|0
    0|0
  • definasyon iyi mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...