Ingilizce kelime listesi?

arkadaşlar ingilizcede kelime dağarcığmı ciddi ciddi geliştirmek istiyorum obje olsun eşya olsun meslek olsun hangi siteye baksam klasik 30-40 kelimeyi sıralamışlar ..internette bildiğiniz kapsamlı liste oluşturan bir site var mı..yani hangi siteye baksam diş macunuyla sandelyeyi çevirmiş sanki bilmiyoruz yani demek istediğimi anladınız sanırsam böyle geniş kelime listeleri veren bir site arıyorum ama yok

0|0
36

En İyi Erkek Görüşü

• langenscheidt 40bin kelimelik ceb boy sözlüğü alıp sırayla git, önemli gördüğn kelimeleri deftere yaz. harflerde ilerledikçe aynı anlama gelen kelimelerle karşılaştığında önceki kelimeye dönüp yanına yakın anlamlısını da yaz. sözlüğü bitirdiğinde defteri tekrarla. kelime kapasiteni artırmanın en kısa yolu budur. ben böyle yapmıştım hazırlıktayken, üds'ye kpds'ye vs girerken. yds'ye girerken de böyle yapacağım.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• vat dedin gulüm

0|0
    1|0
    • birini 2 kuruşluk faydanız dokunmasın ya içip kafayı bulun anca

• bebebgım senın bıldıgın kadar bılıyoz. bende googleden bakıyom. ama saglam bısey ıstıyosan tureng babylon gıbı programlar. ucretlıler.

• O kadar uzun saclarin cansiz olmasi normaldir.

1|0
    1|0
  • Sana tavsiyem yabancı forumlarda takılman.Ben yabancı forumlarda insanlarla konuşuyorum tartışıyorum ve ingilizcemin geliştiğini farkettim.İlk başta Zargan'dan kelime çeviriyordum.Ne dediklerini anlamıyordum ve böylece dağırcığım gelişti.Şimdi çok nadir kullanıyorum.Saygılar :)

0|0
    0|0
  • lanet olsun sana çünkü sende annene lanet etmiştin..panpa bunları öğren yeter..

0|0
    1|1
    • böyle anlamsız*ibktan şeyler yazmak moda mı oldu git bir kahve iç bir duş al kendine gel ha?

• panpa yardım istiyosan work and travel a başvur internetten olmaz böyle şeyler..

• livemocha...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Livemocha ordan mutlaka ogrenirsin cok iyi bir site yabancilarlankonusma imkaninda var;-)

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler :)

• yok mecaz yaptım nerdeyse tc mi isiyorlar dedim :) teşekkürler tekrar :)

• Kelime bilgini genişletmek için eğer vaktin varsa sözlük oku :) en iyi çözüm yolu bu

0|0
    0|0
  • kelime konusunu bilmiyorum ama livemocha yi onermislerdi bana. henuz tam incelemedim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...