Özel üniversitede tam burslu okumak zor mudur?

arkadaşlar örneğin bilkent hukukta tam burslu bir şekilde okumak nasıldır özel üniversitelerde ortam nasıl burslu gelen öğrenciler diğer zengin çocuklarının anında ezilirlermi yoksa burslu gelenler daha başarılı olduğu için bir fark olmaz ya da diğerlerimi ezilir ?

Güncellemeler:
arkadaşalr aslında hedefim dokuz eylül hukukta akumaktı daha doğrusu ben izmirde okumak istiyorum ege de hukuk olmadığı için dokuz eylül hukuğu hedefledim bir abi geldi dokuz eylülde okuyan hedefin küçük dedi büyült ya dedi ne işin var boşver dokuz ewylülü dedi bilkent hukuk mesela süper dedi ondan sonra benim kafam döndü ne yapayım hangi üniye gideyim çok kararsızlaşmaya başaldım arkadaşalr benim için ortam çok önemli ben ilçede yaşıyorum ve üniversitede çok güzel bir hayatım olmasını istiyorum

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Özele giden bir çok arkadaşım var ve hepsinin söylediğine göre , özel ünivrrsitelerde burslu olanlar çok üstün olurlarmış. O tv'deki ezik burslu olayı yokmuş kesinlikle.

Ama bilkent üni' de sanırım ortamlar çok fazlaymış. Bir hocaö söylemişti. Durumu gerçekten çok iyi olan insanlar gidiyormus. Maddi açıdan senin için sorun olmicaksa bence ço güzel bir okul ve çok güzel bir bölüm.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bilkent -Hukuk gayet iyidir, kampüsüyle ,kadrosuyla .. Üniversiteye gidince kafan ortamla pek uymazsa başka üniversiteye geçiş yaparsın .

0|1
    0|0
  • canım bilkentte bursluları kantine almıyorlar benim arkadaştan biliyorum ama diğer özel üni.lerde böyle bir durum yok merak etme ama dersen ki bizim durumumuz iyi burslu gitsem bile rahat ederim git derim

0|0
    0|0
  • hic öyle filmlerdeki gibi zenginler yakisiklilar güzeller yok merak etme :D ezmeye calissalar bile takicagin tip yoktur ve genelde olmaz oyle seyler :D bende özele gidiyorum ve burssuz gidiyorum her özele giden cok zengin olmuyor ki benim ailem orta düzeyde bir aile

1|0
    0|0
  • Ben de özelde tam burslu kazandım.Şimdi şöyle bir durum var bir kere onlar mal sen zekisin :D onun dşında bu ezme ve ezilme olayı taaamamen sana kalmış bir şey. senin kendine özgüvenin tamsa ve çalışmış gelmişsin tamam zekanın yanıdna bu özgüvenli kişiliğin varsa ve sağlamsan seni kimse ezemez,ezmeye gerek duymaz yani alnında tam burslu yazmıyo ve bunu genelde sen söylemezsen kimse bilmiyo. Tek şey: özgüven

0|0
    0|0
    • Söylediklerinizin birçoğu doğru, sadece paralı okumak ile zeka düzeyinin ilgisi olmadığını düşünüyorum...

Karşılayacak yeterli maddi düzeyde olsa idim neden 4 yılımı test çözmek ile heba edeyim ki... Sadece sınava hazırlandığım onca vakitte ne kadar geliştirebilirdim kendimi halbuki... Yaklaşık bir 2-3 sene geriden geliyorum maalesef...

Bu maddi şansı yine de değerlendirmek istemeyen insanlar bir yanadır, ancak her insanı bir tutmayın... Kalite, bir sınavın yeterliği ile ölçülemez...

• ya tabiki öyle ama birçoğu için diyorum ben tam burslu kazanmak herkesin harcı değildir sonuçta değil mi zeka olarak diğerlerinden önce oluyorsunuz bu bir gerçek bunu ben demiyorum bu bir gerçek babasının parası var dıye gayret etti veya etmedi önemli değil ben 200 puan alan bir insana belki akıllıdır aynı kefeye koymıyım diye bakamıyorum ya kusura bakmayın .. ama haklısınız kalite farklı bir şey

Erkekler Ne Diyor 1

• kantin kapısında köpekler ve burslular giremez diye levhaların olduğu üniversiteler gördüm panpa..

0|1
    0|0
    • sen girdinmi o kapıdan pampa

• ya ne döndürcek panpa gidicen özele herkes bir havalarda sinirin bozulcak falan git devlete miss gibi herkes sen ben gibi bir ayda kurarsın ortamını İzmir güzel yer zaten angarada o kadar hayat yok..pavyon var anca sincanlı mustafa hüseyin kağıt ibocan dinelr durursun sonra..

• kanki kafalar tutuor bizim özele gel özele :)

Yükleniyor...