Arı'larin insanlarla ne alıp vermedikleri var?

Bugün arı ısırdımi soktumu napti anlamadim :/ canim cok yanıyor. Ne alıp veremedikleri var bizimle ? Sizin de arıli anınız varmi?

Güncellemeler:
Arkadaslar arının ısırdığı yer bugün cok şişti canim cok yanıyor ne yapa bilirim ? :(

0|0
17|36

En İyi Erkek Görüşü

• Vızzz Vızzzz :) Dişi arımı arıyorum :) Vızzzz Vızzz =)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Araıyla uğraşmazsan ona dokunmaz teklike hissi uyandırmazsan sana birşey yapmaz. Benim Kiev de iken tişörtün önünde açık kalan kısımda göğsüme kondu arkadaş vuracaktı kızdım sakın yapma dedim. Üfle uçar yoksa tehlike var sanıp sokar dedim ve üfleyince uçtu. Şimdi arı beni neden sokmadı diye bir soru da ben sorayım mı :)))

0|0
    0|0
  • mutlaka kızdırmışsındır, kendi öleceğini bildiği için kolay kolay kimseyi sokmaz,

beni yaban arısı , gülhatmilerin içine giren arılar var ya büyük siyah tombul

bir de bildiğin bal arısı soktu.

en çok can yakanı yaban arısıdır. bir şey olmaz iyidir.

0|0
    0|0
  • Çok geçmiş olsun ya. Beni aynı arı iki kere sokmuştu. Buna ne demeli? Ne yaptıysam artık?

1|0
    0|0
  • Çocukları korkutmak için kullanırdım onları. Bahçede bir arıyı terlikle yarı baygın hale getirmiştim ve sonra çocukları korkutmak için iki kanadından tutup çocukların üstüne yürürdüm. Bir baktımki kanatlarından biri koptu ve hemen işaret parmağımı sokmuştu:( o zamanlar çok küçüktüm:'(((

0|0
    0|0
  • keşke önceden deseydin

metal kaşığı bastırırsan acısını alır.

0|0
    0|0
  • Dün söyle bir dürteyim dedim yuva yapmasinlar evin önüne biri koluma atladi hemen savurdum ama bir kızarıklık var :)

Arkadş fanta içerken kutusu na konmuş buda iceyim derken dudakda öpmüş ;) dudak oldu balon ağzinin içine aliyodu fazlasini

0|0
    0|0
  • Rahatsız etmezseniz hayvanları, dokunmazlar..

Salatalık asın çamaşır ipine dsadsa :))

1|0
    0|0
  • Korkutmuşsundur sen onu... Arı şerefi ile ölmek için sokar... Sadece tek kullanımlıktır onun iğnesi... Bir süre sonra da ölür zaten... Zehiri olmadan yaşayamaz...

0|0
    0|0
  • yaş 7-8 , sokakta top oynuyoruz , nasıl susadım nasıl susadım, koştum , bahçe girişinde çeşme var , hemen direk dayadım ağzımı meğer eşek arılarıda ağızlarını çeşmeye dayarak içiyorlarmış, tesadüf işte öyle öğrendim bende , biraz acı tesadüf olsada , Anam yoğurt sürdüydü , acısını azaltıyor (belkide psikolojik olarak ) :)

0|0
    0|0
  • çamur sür ben öyle yapmıştım

0|0
    0|0
  • sen ona karışmışsındır

1|0
    2|0
  • Slm Cimcime :) Arı sokmasına alerjin yok ise faydası vardır zararı yoktur. Ben yaban arılarının saldırısına uğradım ve en az 20 arının iğnelerini çıkardım 17 yaşında iken...

0|0
    0|0
  • Bende hafta sonu sivrisineklerin tecevüzüne uğradım :DD çok kalabalık geldiler alçaklar :D

0|0
    0|0
  • Acile gitmende fayda var kulakdan dolma bilgi ile olmaz

0|0
    0|0
  • Arı çalışsın didinsin bal yapsın sen git afiyetle mideye indir sonra ne alıp veremedikleri var de. Ne yapmaları bekliyordun..

Arılar animasyonunu seyret...

şaka bir yana arılar çomak sokulmadığı sürece sokmazlar

0|0
    0|0
  • ben onlarla daha cok ugrasıyordum cocukken dag evinde kovanlarını topla dagıtmıstım bir kere 12 gün hastanede yattım :))

0|0
    0|0
  • olmazmı koyde tasrlada fındık toplarken arıların yuvasına cubuk sokmustum sonrada 12 tane esek arısı sokmustu :/ hastaneye zor attılar benı Allahtan arılar kucuktu buyuk esek arısı değildi yoks adresi değiştirmistim

1|0
    0|0
  • Hayatımda bana bu kadar çektiren başka bir hayvan daha yoktur herhalde. 6 yaşımdan son 3-4 seneye kadar düzenli olarak arılar tarafından ısırıldım. Artık fobi oldu sanırım, nerede arı görsem panik oluyorum.

0|0
    0|0
  • sokmuştur buz tutsaydın acısı biraz azalırdı.arılarımız olduğundan çok var öyle anım :))

0|0
    0|0
  • onlar kendilerini veya yuvalarını tehdit olursa sokar

0|0
    0|0
  • Arı Vızz Vızzz Sokar :)

0|0
    0|0
  • sokulan yere işenirse iyi gelirmiş, işiyim mi <3

0|0
    0|0
  • valla bir defa havada arıyı kapmıstım elimle sokmustu tabi dogal olarak arkadasımı sokmasın die elimle tutmustum aslında hiç bişi yapma hareket etme gelir konar bakar işe yaramaz ucar gider ama sen el kol sallarsan sinirlendirirsen sokar

0|0
    0|0
  • Üstüme 5 10 tane bile aynı anda konsa hiç biri sokmuyor :/

0|0
    0|0
  • onlar insanlar kadar zararsız aslında =)

0|0
    0|0
  • Arılar çok tehlikeli, alerjin varsa çok kötü ola bilir

0|0
    0|0
  • arı maya yı bilirmisin

1|0
    0|0
  • arılar ve insanlar ezelden beri düşmandır.

0|0
    0|0
  • Ben cocukkun arinin ayagina ip baglar ucururdum ama hicte sokulmadim sokulmakta istemem.

0|0
    0|0
  • ilk soktugu an bıcak bastır derler ama artık bir faydası olmaz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 17

• Fıskiyenin üstünden atladım

ve ayağımda cam batmış gibi bir his oluştu

o sırada ayağımın acıyan kısmına

reflex bu ya.. Bir tekme koydum bir de baktım

bir arı 1m öteye fırladı can çekişiyo.

Can havliyle (ilk kez oluyor) anaaam ! :@

Arı soktu ya laa beni diye gendimi yerlee atıveedim .ş

ölüyom gari deyee..

Argadaş pıçahı kaptığı gibi bana doğru goşmaya başladı

ben sandım ayağmı gesecek bir çığlık daha napıyon lan ! :@ deyee..

Sora gorkma laa ödlek metal acıyı alır didi 5dk bastırdı pıçağı

bişeyim galmadı :)

1|1
    0|0
  • Bigün bisikletle gidiyorum yanagıma bişey kondu sinek sandım bir tane vurayım dedim yanagıma şaklatmamla arının sokması bir oldu. Eve geldim yanagım felaket şişti.Şerefsiz arı .s.s Böyle durumlarda şunları yapabilirsin;

Öncelikle iğneyi görüyorsan tırnak yardımıyla veya cımbızla çıkar.

Sonra soktuğu yeri bol soğuk suyla yıka.

Sonrada kibrit çöpünün barutlu kısmını tükürükle ve yanağına sür şişliğe ve acısı 1-2 saate gider..

Geçmiş olsun balım.. Pardon balım dedim sen bir süre balda yemezsin şimdi :D..

0|0
    0|0
    • Ahah teşekkür ederim :)) kiyafetimin üstün den ısırdığı icin hic sorun yok :))

• Tamam Ozaman canım bidaha kıyafet üzerinden olmazsa aklında bulunsun bunlar :))

• meybuzlar vardı poşette onlardan aldık kardeşimle eve döneceğiz elinde erimiş biraz meybuz paketi açınca sıçradı etrafa suyu ben 6 kardeşim 3 yaşlarında bisikletinin oturağına da gelmiş gidince eve sileriz diye düşündüm. kavga etmeye başladık bakkalın kapısı önünde en son bitti bisikletine bindi çığlık atıp kalktı kıyamam arı varmış poposu şişti kardeşceğzimin :D :D :D

0|0
    0|0
  • kerpiç evin duvarı gölgeyse bir karasinekler konardı böyle..elimizle ve sayıca kim fazla tutacak yarışı yapardık çocukken..işte avucumuzun içine yakalamaya çalışıyoruz sonra sallayıp duvara vuruyoruz. hayvancağız sersemleyip yere düşüyor sonra üstüne basıyoruz ölüyüyor felan bişey..annemler bahçeden erik toplamışlardı o gün..onlar da nasıl olgunluktan böyle ballanmışlar..vızır vızır bir arı sürüsü geldi üzerine..bal arısı..ben eşek arısı dışında arıları tanımıyorum henüz. ona da alerjim var diye. küçüğümde tabi. evin en küçüğü. ideal kobay. bizimkiler tutturdu hadi bu arılardan da yakalayalım diye. kolay ikna oldum çünkü iğnesi yok bunun bu balarısı bal yapmak için öz topluyor felan dediler. ben başlayacağım. avucuma bir aldım arıyı tüylü tombul şey sen beni bir sok. el davul gibi şiş, uğulda. alerji yapsın tavan.. ağrıdan durama. ablam ve abim sen bir güzel dayak ye. tek tesellim, olmuştu. hiç unutmam :))

0|0
    0|0
  • Bizi çiçek sanıyorlarsa... :)

Güneşli bir ilk bahar sabahı balkon kapısını açmak icin elimi kapı koluna uzattım, arı varmış tam avcumun ortasından soktu. :/

1|2
    0|1
  • Arı birini soktuğunda iğnesiyle beraber zehir torbası ve ifrazat bezlerinden ayrılır haliyle de ölür, kendini tehlikede hissetmediği sürece de sokmaz :)

0|0
    0|0
  • Yok köşe bucak kaçıyorum onlardan.Onlar geliyor ben kaçıyorum.

0|0
    0|0
  • demekki çok tatlısın :)

0|1
    0|0
  • var tabi,gözümün altından ısırmıştı.bir gözüm tamamen kapandı.korkunç olmuştum:(

0|1
    0|0
  • çocukken yuvalarını başlarına yıkardım onlar da sokardı :(( işte tövbe ettim ama sokmaya devam ettiler yıllarca. ama son 7 yıldır sokulmadım.

0|0
    0|0
  • acile gidersen eğer bir iğne yaparlar ..Arkadaşımıda arı sokmuştu biz onu acile götürdük iğne vurup merhem vermişlerdi..

0|0
    0|0
  • Arıyı rüyamda görmüştüm bir kere ve çok korkmuştum ..Kendisiyle hiç bir anımız yok çok şükür.Ölmesinin sebebide iğnesini sokarken iç organlarınıda beraberinde dışarı çıkarması diye biliyorum..(bağırsağını sanırım )

0|0
    0|0
  • insanlar doğaya zarar veriyor. haksız değil arılar

0|0
    0|0
  • hiç olmadı olmasıın :(

0|0
    0|0
  • Şu ana kadar hiç arı tarafından sokulmadım bunun nedeni görür görmez çığlık atıp kaçmam olabilir

0|0
    0|0
  • Beni de durduğum yerde bana uçup sokmuştu. Kıpırdamıyordum bile :/

0|0
    0|0
  • beni eşek arası sokmuştu popom 30 kilo almışım gibi şişmişti avuç içimide soktu

0|0
    0|0
Yükleniyor...