Gecenin bir vakti...

Dışarıdaydım, evime doğru yürürken ak sakallı, takkeli, belli ki namaza gitmekte olan bir amcamız ayağımdaki turuncu şortu göstererek "ya allah bismillah, başımıza taşlar yağacak. bu ne hal, böyle bişey var mı erkeklikte" diye bana serzenişte bulundu. Ben de "ne oldu ki amca, yakışmamış mı?" diye sorunca "tövbe estağfurullah" karşılığını aldım ve "bir dahakine pembesini giyerim, iyi sabahlar" diyerek uzaklaştım.. Ülkemizdeki insan zihniyeti hakkında zaten endişelerim vardı, şimdi ise tavan yaptı resmen. Daha önce benzer bir olay yaşayan oldu mu merak ettim...

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• arada kuşak farkı var. bunun zihniyetle alakası yok ki :)

sen 90 kuşağısındır o belli 50 60 kuşağı...

O zamanın şartlarında bunlar yoktu.. şu an var. insanlar yadırgıyor haliyle.

40 Yıl sonra çok daha değişecek herşey ve sana da 40 yıl sonrası garip gelecek. Çünkü senin kuşağınla o zamanın kuşağı bir olmayacak.. :)

Biz de mesela eskiyi yadırgıyoruz.. mesela senin o amcayı yadırgaman gibi.. o da seni yadırgıyor.. :) dediğim gibi arada kuşak farkı var ne bz onları anlarız ne de onlar bizi :)

1|3
    0|0
    • hayır istedigim formata geçerim ben :) ben malatyalıyım :) samimiyet adına böyle konusurum ben

• yahu ne alakası var? onun yaşında olup gayet modern düşünebilen insanlar da var. hadi anlıyorum öyle görmüş, öyle yetişmiş falan filan da bu bir bahane olamaz, insan her yaşta kendini geliştirebilmeli.

• iyi de köyde yetişen insanla şehirde yetişen bir midir bir de bunu düşün :) 60 70 yaşındadır köyde yetişmiştir hiç birşey görmemiştir. ya da 60 70 yaşında olup okuyan şehirli birisi ? aynı değildir bunlar. Kimsenin yaşadığı çevreyi bilemeyiz. ne olursa olsun insanların görüşlerine saygı duymalıyız

Kızlar Ne Diyor 2

• amca yaşlı ise onların yetiştikleri kültür bambaşka adam bu saatten sonra da değişemez ki bu yaşına kadar böyle görmüş ona da hak vermek lazım. Ama daha 30 unda 40ında insanlar böyle düşünüyor o zaman durum kötü demek. benim başıma gelmedi ama kuzenim küpesi yüzünden böyle durumlarla karşılaşıyor çok sık.

0|1
    0|0
  • hahaha benım gıbı bırı cok daha fazlasını yasıyor emın ol :*. Dalgamı geciyorum ben de.

Huşu içinde yerden vır avuc toprak alıp dotune soksaydın o amcanın :O

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kusura bakma telefondan yorum yapamadığım için direkt cevap yazıyorum, insanlar bişeyleri bilmiyo ya da o kültürden uzak diye yargılayamazsın.. Ne hissettiğin şeylerden bahsetmişsin o yaştaki adama nede zamanın gerekliliklerinden, sonuç her iki tarafında kafasında oluşan olumsuz düşünceler... Zihniyetten bahsetmişsin, hadi biraz empati yapalım yaşıda dikkate alarak o adamınmı zihniyetimi bozuk yoksa senin mi ?

1|1
    0|0
    • Amcamız da benim tercihlerime saygı gösterip yargılamamalı o zaman nasıl ben onun entarisini yargılamıyorsam. Saygısızlık demişsin de gecenin 5'inde tartışma olmasın diye olayı espriye vurup konuyu kapatan benim zaten. Saygısızlığı yapan kim onu bir daha düşün istersen, yaş insanın kendini güncelleyememesi, başka kültürlere ve kendisi gibi düşünmeyenlere saygı göstermemesi için bahane değildir.

• Bahçelerde maydanoz gel bize bazı bazı...

• Saygıdan bir haber genç zihniyet sorguluyo... hey yavrum hey..

2|1
    0|0
    • laf sokmaya gelmişsin de olmamış, ortada bir saygısızlık yok çünkü. bir de dinime küfreden de müslüman olsa hani..

• eski halimi yani resimdeki halimi görseydi ne derdi merak etmiyor değilim gurban :D

1|0
    0|0
  • makul karşıla alışık değildir.. yaşı kaç olmuş baksana

1|0
    0|0
  • amca o yaa. hatta dede. ne bilsin. adamın zamanında değil turuncu şort herhangi bir turuncu kıyafet bulamazdın. bu işler böyle eski kafalı o. belli bir yaştan sonra insanların düşünceleri takılmayacak duruma geliyor.

0|0
    0|0
  • Kanka adı üstünde amca onlar biraz geçmişteki kültürde yetişmiş modayı takip etmezler aldırış etme unut gitsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...