Hangi sporlar boy gelişimine..

hangi sporlar boy gelişimine katkısı olur en çok hangisi

0|1
10|30

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• basketbol ve yüzme

0|0
    0|0
  • Yüzme Ve Basketbol...

0|1
    0|0
  • basketbol.

0|0
    0|0
  • basketbol ve yüzme

0|0
    0|0
  • Basket vüctü gelistirir. Mesela karate gelistirmez.

0|0
    0|0
  • Basketbolla Yüzme Tabiki

0|0
    0|0
  • Yüzme kesinlikle

0|0
    0|0
  • basketboll oyna deve kadar olursun :D

0|0
    0|0
  • basketboll ben 5 sene calistim ve boyum 173..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Hiç bir sporun boy gelişimine olumlu katkısı olmaz. Ancak halter güreş gibi bazı ağır spor dalları boy gelişimini olumsuz etkileyebilir. Bazı sporları yapanların hep uzun boylu olmasına aldanmayın. Basketbol, voleybol, yüzme gibi uzun boyun büyük avantaj olduğu sporlarda ancak uzun boylu olanlar başarı sağlayabildiği için profesyonel arenada ya da televizyonda sadece uzun boylu olanları görürüz. Çünkü bizim gördüklerimiz en başarılı olanlardır. Televizyon sadece en başarılı olanları gösterir. İnsanın boyu genetiktir. Tabi ki yeterli ve dengeli beslenme önemlidir. Yeterli beslenemeyen insan genetik yapısına uygun boya ulaşamayabilir. İnsan boy ortalamasının gün geçtikçe uzamasının sebebi budur. Geçmişte insanlar küçük yaştan itibaren ağrı işlerde çalıştıkları ve yeterli beslenemedikleri için boyları genetik yapılarının gerektirdiğinden kısa kalmıştır. İmkanlar arttıkça daha düzenli beslenen insanoğlu genetik potansiyeline yaklaşmıştır.

0|0
    0|1
  • hiçbir spor boyun uzamasını olumlu yönde etkilemez hepsi bir söylentiden ibarettir buna dair hiçbir bilimsel dayanak yoktur ayrıca iyi bir kemik gelişimi için spor yapılması gereklidir genetik olarak ulaşabileceğin sınırı çevresel faktörler direkt olarak etkilemez

0|1
    0|0
  • burdaki cahil arkadaşların "basketbol oyna çok uzarsın, sürekli yüz boyun uzar" gibi yorumlarına aldırma. boy uzamasının %75'i genetiktir. geri kalan %25'lik kısmı ise beslenme, uyku düzeni ve spor aktivitelerine bakar. yani aileden gelme bir boyun yoksa, çokta umutlanma derim.

0|0
    0|0
  • Yüzme ve basketbol :)

0|1
    0|0
  • sık sıjk barfiks demirine asıl daa bu yaştan sonra olmaz

0|0
    0|0
  • Yaş Aralıgın Gerçekten 30-35 ise havada ucsan faydası yok :D

0|2
    0|0
    • yok o sadece kafadan sallama bir yaş :)

• Vucudun Alt Yapısını Geliştirmek İstiyosan Yüzme Eger Boy İstiiyosan Barfix Çek Ben Böyle Uzadım Genetik Degilse tabiki

• Basketbol tek başına en etkili olan spordur ama hem basketbol oynayan hem de yüzen birinin boş gelişimi çok daha çabuk ve kolay olur.

0|0
    0|0
  • Basketbol

0|0
    0|0
  • Basketbol ailen uzunsa ama genetikte ve kiloluysan p90x dene ya da herhangi bir spor salanonda kas geliştirme daha doğrusu yağ yakma böylece boyun dahada uzar

0|0
    0|0
  • Bana göre basketbol boy uzatmıyo sonucta bir DNA var baban annen dayın amcan gibi kan bağın olanlar uzunsa sende o kadar uzunsundur zamana bırakmak en iyisi ama basketbol oyna ve yüz. Kas gelişimi için çok önemli.

0|0
    0|0
  • Herkes tarafından bilinen basketbol ile gelişim sağlaman mümkün onun yanı sıra bacaklarını çok iyi çalıştırman gerekiyor spor salonu katkı sağlar.

0|0
    0|0
  • esneme ve zıplamaya dayalı her türlü spor

0|1
    0|0
  • İp atlamak hepsinden daha çok etkendir

0|0
    0|0
  • Yüzme abicim yüzme

0|0
    0|0
  • Yüzme ve basketbol

0|0
    0|0
  • yüzmenin üstüne tanımam

0|0
    0|0
  • bazıları sporun boyla ilişkisi olmadığını söyler fikrim yok

0|0
    0|0
  • Valla futbol oynuyorum boyum 1 80 :D

0|0
    0|0
  • ip atla, mekik çek ve kick box yap dostum..

0|0
    0|0
  • yüzme boyu gelişrtirir yabnlış bilmiyorsam

0|0
    0|0
  • Boy uzatmak isteyenin sevmediği halde basketbol oynaması zaman kaybı, ip atlamak en iyisi..

0|0
    0|0
  • basket derler genelde ama bence yüzme en iyisi

0|0
    0|0
  • basket ve yüzme

0|0
    0|0
  • cevap veriyorum danino

0|0
    0|0
  • basketbol, voleybol,

0|0
    0|0
  • yüzme basketbol

0|0
    0|0
  • 1.84 daha da uzamak istiyorum bende:D

0|0
    0|0
  • kas geliştirmeyen bütün hareketli sporllar boy uzamasını destekler ama kas geliştirmemesi çok önemli

0|0
    0|0
    • bazı arkadaşlar yüzme basketbol demişte onlar direk olarak boy uzatmaz sadece boyu uzun olan insanların yaptığı sporlardır :)

• peki boy uzatan spor ne onu söylermisin

• ek olarak judo da geliştirir bacakları açacağı için devamlı esnek olmasını sağlar. bir de pilates dik durmayı sağlar

0|0
    0|0
  • basketbol voleybol

0|0
    0|0
Yükleniyor...