Boğaziçi okuyup işsiz kalmakta neyin nesi?

şimdilik benim için sadece hedef ama istediğim bölümler Boğaziçi'nin Psikolojisi(1600 civarında alıyor) Sosyoloji (3000 civarında) gönlümden Felsefe de geçiyor ama oranın sıralaması gözümü doyurmuyor bunlardan vazgeçerilirsem siyaset derim yine Boğaziçi ya da Galatasaray olur. Şimdi asıl konu Boğaziçi mezunu işsiz kalır mı? Ben o kadar derece yapıp bölümümün ülkemdeki en iyi sıralamayla alan en iyi okulunda okuyup işsiz mi kalacağım? İlle de hukukçu tıpçı mı olmak gerek? Neden? Neden! NEDEN :(

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• hayır kalmazsın kalan görmedim eğer varsada kendi hatasıdır

1|0
    0|0
    • bölümden bölüme değişiriz mi yoksa boğaziçi diyince işler değişir mi?

• 1ay

Yillar sonra gelen bir yorum olacak belki de sen okulu yariladin ama. Benim şöyle bir hikayem var... Evet işsiz kalabilirsin. Okuduğun bölümden mezun olduktan sonra aslında yapmak istediğin meslegin o olmadigini anlarsan, bölümden nefret edersen ve calisma kosullarinin hic okumayanlardan bir farki olmadigini gorup sisteme kizip ben bu işi yapmayacagim dersen kalirsin. Şekil 1-A: Ben. Turizm Isletmeciligi mezunuyum. Sektorden hoslanmadigim ve ilk baslangic maaslarinin asgari ucretle ayni oldugu icin kızdım devam etmedim. Bircok arkadasim da etmedi zaten. Edenler guzel yerlerde. KPSSye hazirlaniyorum. Hep yapmak istedigim ama lisedeki hocalarimin bu puani ogretmelikte heba etme Bogazici turizm isletmeciligi yaz demelerinden dolayi cazibeye kapilip gittim. Pisman değilim Bogazicili olmak ayricaliklidir. Benim şu an calismiyor oluşum benden kaynakli sektorun saha ayaginda hic hoşuma gitmeyen şeyler oldugunu gordum...

• 1ay

Her neyse formasyon aldim turizm meslek liselerinde ogretmen olmak icin... Şu an ona çalışıyorum. Tesadufen bir sey arastirirken denk geldim paylaşıma. Uye olup yazmak istedim.

Erkekler Ne Diyor 5

• işte düzen mi dersiniz şans mı dersiniz. insanlar kalıp düşünüyor. ya sağlıkçı olacan ya mühendis ya da hukuçu. daha sonra işsizlik oranı arttı diye söyleniyoruz. halbuki buna sebebiyet veren biz oluyoruz. hakkınızdan hayılısı ama siz düzene uyup hukuk yazın :) en azından derece boşa gitmez ne diyeyim

1|0
    0|0
    • illede istemediğin bir şey oku:(

• teşekkür ederim yorumlarınız için :)

• önemli değil ne demek kolay gelsin :)

• Pardon ama Lise terk'im ve bir eğitim kurumunda (etüt) piskolojik danışmanlık yapıyorum. Kurum ile anlaşmam kurumdaki öğrenci sayısının vermiş olduğu meblanın %20'si.Buda ortalama aylık kazancımı 15 bin ile 20 bin arasında olmasını sağlıyo :) önemli olan seçmiş olduğun alanda hemleni en iyi şekilde oynamak.. Avukatdan avukata fark var yani

0|0
    0|0
    • para önemli değil derdim ama realist olalım evime 10bin giriyor ayda bakıyorum lüks bir yaşantı yok yani öyle 2binle geçinebilecek bir kafam yok kanaatkar olamıyorum ama sevdiğim işten kazansam da istiyorum

• Bu ülkede para edicek meslek sec, psıkoloji bu ülkede para etmez aç kalırsın aç,

bu ülkede para eden meslekler

pilotluk

doktor veya saglık çalışanı vs.

ses sanatcısı, futbolcu veya futbolla ilgili kaliteli bir görev

elektronik ticaret, tel.pc. en iyiside bu

bizim insanımız doktora gitmez telefon alır cok agır hasta olur doktora gider, pc alır mp3,p*rno,müzik , film den başka bişey izlemez dinlemez bunları göz önünde bulundur ve secimini yap ahahahah kahrolsun şu teknoloji:):):

0|0
    0|0
  • tıp kötümü pratisyen ol gir biyere dönerden de alırsın biraz daha ayanı yere basmadan min 2bin tl cepte

0|0
    0|0
  • Özel sektör ve özel okullar o kadar arttı ki.

Onlar sana muhtaç değil sen onlara muhtaç oldun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• neyin nesi biliymusun bu nalet hayatın bir cilvesii

0|0
    0|0
  • sen ilk önce kazan okulunu bitir sonra gel burda ağla hey allahım ne ınsanlr var

0|0
    0|0
Yükleniyor...