Paranın halledemediği şeyler vardır hani diyoruz :) Paranın halledemediği şeyler nelerdir?

Paranın halledemediği şeyler vardır hani diyoruz :) Paranın halledemediği şeyler nelerdir?

Güncellemeler:
her kese tesekkurler :) saygilar ve sevgiler :)

0|0
1758

En İyi Erkek Görüşü

• Para ile bir kızlar birlikte olursun ama onu sana aşık edemezsin.

En güzel evi arabayı alırsın ve aldığında mutlu olursun ama mutlu kalacağının garantisi yoktur.

En iyi doktorlara gidersin ama iyileşeceğinin garantisi yoktur.

Arkadaş elde edersin ama kötü günde yanında olacaklarını bilemezsin.

Para geçici bir doping kalıcı olması için senin çalışman lazım.. Eğer aşk, mutluluk, arkadaşlık gibi şeylere paradan dolayı sahip olamadığını düşünüyorsan tekrar düşün. Muhtemelen sebep sensin, paran olsa da bunlar olmayacak.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 57

• ev alinir parayla, yuva alinmaz

yatak alinir, uyku alinmaz

saat alirsin da zaman alinmaz

kitap da alirsin, peki ya bilgi?..

basinca parayi torba torba yiyecek, ama ya istah?..

mevki - makam alirsin. ama sayginlik? o satilmaz...

kan alinir parayla, hayat alinmaz

sigorta alinir, güvenlik alinmaz

ilaç alinir da saglik alinmaz,

inanç, vicdan, sevgi, görgü

seks de alinir parayla, ask alinmaz...

3|2
    0|0
  • Bir ors.puyu para ile elde edebilirsin. Ama elde ettiğin şey etten ibarettir. Babalık parayla alınmaz. Neden zengin çocuklarına zengin pçi diyorlar sanıyorsun ? Manevi değerlere para dokunamaz. Para dokunuyorsa onlar maddivi değerlerdir. İnanabiliyor musun ? Paran olmadan çay bile içebilirsin.

2|0
    0|0
  • mutluluk

kişilik

sevgi

saygı

gurur

namus

1|0
    0|0
  • karekteri saglam olanlara hiç bir sey yapamaz malesef ülkemizde 1 kg makarnaya şerefini satanlar varken düşün bir 10 bin tl versen kimbilir başka neyini satar, sen karar ver

1|1
    0|0
  • milyonda bir olsada halledemediği şeyler var onlarda sana bana denk gelmez yaşasın money money money :D

1|0
    0|0
  • Paranin hallettigi seyler somut seyler. Halledemedigi seyler ise soyut seyler. Tabi kendi degerlerini somut seyler uzerine kurmus biri iseniz, somutta soyutta paradir, sizi sadece para mutlu eder, ve bir talihsizlik olup paranizi kaybederseniz, bir silah ve mermi isinize yarar.

1|0
    0|0
  • Mesela geçen gece 3'te dişim ağrıdı.. Param da vardı ama sabaha kadar (doktorun gelme saati) bir çözüm bulamadım..

Mesela geçen gün bir adam öldü.. Şehrin en zenginlerindendi ama öldü..

(Meselalar lafolidir..)

1|0
    0|0
  • Kendi üzerimden örnek vermek gerekirse:

-Aile içi sevgi, huzur (Geçim sıkıntısını saymazsak, parayla olacak iş değil)

-Aşk (Parayla olacak iş değil, ama aşktan bahsediyorum, paralı koca peşinde koşanlardan değil)

-Benim iç savaşlarım (Zira para mara, bunlarda da bir ota yaramamakta)

-Yalnızlık (param olsa yalnız olmam, sağda solda gezer, peşime param var diyip alayını takarım dersiniz belki ama öyle olmuyo işte, ben ne yapayım benimle para için arkadaşlık edicek sarkozi evladını)

2|0
    0|0
  • para iyi bir köle kötü bir efendidir,sen onu kullanirsan iyi hizmetkardir o seni kullanmaya baslarsa kötü bir efendidir...para cok seydir ama hersey degildir bunlarin neler olabilecegini ayird edemiyorsa insan bir seyleri yitirme noktasindadir.

1|0
    0|0
  • paranın gücünün yetmeyeceği hiç bir şey yoktur o filmlerde olur sadece mesela namus abidesi gördüğün kim varsa milyon dolar vermem diyeni görüyüm ben sonra

1|0
    0|0
  • para aşkı,sağlığı,evliliği getirmeyebilir, ama parasızlık aşkı,sağlığı ve evliliği bozar...

2|0
    0|0
  • Mesela şuan Demi Lovato gelse bana dese ki benimle evlen sana 1 trilyon para dese evlenirim.

Yok yok olmadı bu. Ben gidip ona desem aynısını o evlenmez.

1|0
    0|0
  • para zamanı satın alır o zamanı sevdiklerinle geçirirsin bu sana mutluluk ve huzur verir yani para huzur ve mutluluğu satın alabilir

1|0
    0|0
  • size sormallllll bunun cevabını en iyi verecek kişiler sizsiniz..

1|0
    0|0
  • huzur..ve gece kafayı yatağa koyunca hiç dert tasa düşünmeden mışıl mışıl uyuya bilmek

1|0
    0|0
  • mesela bir insan yakışıklı veya güzel olmak ister ama çirkindir ne yaparsa yapsın güzel ya da yakışıklı olamaz örnek ?

1|0
    0|0
  • en basitinden sağlığını geri getiremez , zamanını geri getiremez , geçmişini silemez , vs düşününce çok sey var

1|0
    0|0
  • Huzur.

Sağlık.

Sevgi.

Aşk.

Mutluluk.

Paylaşmak.

Geri kalan her şey için,

Hast*r kart... :)

1|0
    0|0
    • huzuru parayla satın alamazmısın...sağlığı...sevgiyi...aşkı...mutluluğu...paylaşmayı...bence bidaha düşün...önemli olan para değildir önemli olan miktarıdır...

• Bunlar parayla satın alınıyorsa, para bitince de biterler.

Bu mantıkta, içtenlikten çok, çıkarcılık vardır.

Hiç bana göre değil.

• paranın halledemediği bir tek şey var o da çalışmak. parayla değil para için çalışıyosun çünkü. o kadar geri kalan hersey para

2|0
    0|0
  • Bir dinozor sahibi olmak. :)

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    37

Kızlar Ne Diyor 17

• Duygu yaratmak!

Sevemezsin, sevilemezsin, neşelenemezsin, mutlu hissedemezsin, güvenemezsin, orgazm olamazsın mesela..

En çok eğlendirdiği hissini verir para bir de kendine güven geldiği duygusu verdiği sanılır. Ama onlarda yalandır. Bu yüzden kumara, partilere, gezmelere, uyuşturucuya v.s ye tomarla para harcanır yüzyıllardır ama yapanların gerçekten mutlu olduğu görülmemiştir. Hepsi sahte ve geçici duygulardır. Mutluluk arayışları ve param olmasa kimse yanımda olmaz benim de kimse yüzüme bakmaz güvensizlikleri hiç bitip tükenmez.

Parayla mutlu olabilmeyi başaranlar onunla doğru şeyleri satın almayı yani onu kullanmayı iyi bilen, kölesi değil idarecesi olabilen insanlardır sadece. Bu da imkansız değil ama zordur.

1|0
    0|0
  • Sağlığını geri vermez,hissetmediğin duyguları hissetmeni sağlamaz ve ölüme çare değil.Bir yakınını kaybedince ya da sağlığını paranın hiç olduğunu anlıyorsun..

1|0
    0|0
  • En basıtınden, nefes.

Omur boyunca bınlerce kez nefes alır verırız.

Ama bu hayattakı vade dolunca

mılyarlarda versen bır nefes alamazsın :)

1|0
    0|0
  • ölüme çare olamadı.Zengin de fakir de ölüyor ama biri daha geç tabi:)

Huzur vermez insana.Huzur için kaybetme korkusunun da olmaması lazım.

1|1
    0|0
  • sağlığı satın alamaz bence :)

1|0
    0|0
  • sağlık

mutluluk

ölüm

1|0
    0|0
  • gecenin gündüze sabahın akşama dönmesi :)

1|0
    0|0

• herşeyi satın alabilirsin aşk,sağlık,kat yat...

ama öksüz veya yetimsen gerçek bir anne baba sevgisini satın alamazsın...

1|0
    0|0
  • böyle bir dünyada paranın halledemiyeceği hiçbşy yok

1|0
    0|0
  • Parayla pek maneviyat alamazsın :)

1|0
    0|0
  • Aşk bence aşık olmadıktan sonra paranın canı cehennemee :D napıcak para verp mi aşık edecek kendine

1|0
    0|0
  • Çok sıkışınca tuvalete gidiyosun yaa hani..:D işte o mutluluğu trilyonlar bile veremez :D

1|1
    1|0
  • Ölümler hastalıkların bazıları. Sağlık yerinde değilse para çare olmuyor maalesef bazen.

1|0
    0|0
  • aşk :/

var malesef

1|0
    0|0
  • tabii kide robert downey jr. onunla sevişmek için bütün paramı veririm ama o karısına çok aşıkk! lanet olsun

1|0
    0|0
  • Artik kalmadi galiba cunku sevgiler sahte.

1|1
    0|0
  • koca satın alınmıyor:/ mesela parayla evlenemiyorsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...