Evli olupta var gücü ile eşini ikna etmeye çalışan bir insanın başka bir insanı sevme hakkı varmıdır?

sevilmediğini bile bile hiç bir şekilde boşanmaya yanaşmayan bir kadın var karşısında. 2 çocuk var. her türlü nafakanıda veririm ,çocukların velayetinide alırım diyen bir adam diğer tarafta.

elbette bir gönül yorgunluğu var bu adamın. duygusal karmaşalarda yaşamakta. istemesede karşısına hoşlanıp sevebileceği o kadar insan çıkmışken hepsine yumdu ise gözünü ama sonunda pes etti ise:(

ve başka vir şehirde olan insanı sevdi ise, eskiden olsa gebersin öyle puştlar derdim. taa ki başıma gelene kadar..

şimdi biliyorum ki bir sürü ahkam keseceksiniz. çünkü bu duruma siz hiç düşmediniz. anlamanızı beklemek belki hata olur ama yinede fikirlerinizi alayım dedim.

hakaret derecesinde yorum yapanlara ulu orta küfrederim.

o kadar kendime kızgınım çünkü.

0|0
13|2

En İyi Kız Görüşü

• yorumlarınızı okudum da boşanmanız çoçuklar ıcın en doğrusu olacaga benziyo cnkü bir cocugun babasının annesinden iğrenmesi onu hayat boyu bir travvaya yol acablır

ha ayrıca eşiniz cok bencil biri sanırım

0|0
    0|0
    • ne kadar tuhaf bir insan olduğunu kelimeler anlatmaya kifayetsiz kalır

• zaaflarımı bilmese ben biliyorum edeceğimi

• oda artık sızın aranızdakı mesele

Kızlar Ne Diyor 12

• Bazen hayat böyle sınıyor insanları. Pişmanliklar ve yasanmamisliklar getiriyor beraberinde. Sen bir serefsizsin seninle birlikte olan sana asik olan kadinda namussuz yuva yikan bir kadin toplumun gözunde. Ama senin yasadigin karmasayi verdigin mucadeleyi gormez kimse. Atesten gomlek ne cikarip atabiliyor nede giyebiliyor insan neresinden tutsan yakiyor. Allah gonlune gore versin arkadasi, herkes icin zor umarim hepiniz icin en agrisiz ve en acisiz bir cozumunu bulursunuz. Yureginin sesini dinle ne olursa olsun.

1|0
    0|0
    • benimle birlikte olan bir kadın yok.

ben onu içimde yeşettim. hiç haber bile vermedim.

• Caresizlik insanin yaşayacağı en kötü şeydir.

Esin belkide çocuklarını uzmemek için geleceklerini düşünüyordur..

Sende bir babasın, belki eksikliklerin vardir evliliğinde çocuk olmasa çekip giderdin. .

Ikna olmuyorsa yapacak bir şey yok. Onu uzeceksin belki ama seninde hakkın olan bazı şeyler var... çok zor bir durum olsa gerek.. Allah yardımcın olsun. Umarim kisa sürede ikna olur

1|0
    0|0
    • Allah razı olsun

hayatımı düzelir diye yeteri kadar heba ettim. düzeleceği yok. çocuklar başımıza baki değil. onlar hayatını kurduğunda bu insanla baş başa kalamam ben

• Ne tuhaf değil mi. Evlendiğin kişiyi sevmelisin aslında.. Nasıl bu duruma geliyor insanlar. Neden? İlgisizlik mi? Yeni heycanlar aramak mı? Kadınında hakkı var. Sen,kocası,aynı yastığa baş koyduğu erkek.. Artık onu sevmiyor,belkide tiksiniyorsun. Ne kadar kırıcı. Gurursuz sanma onu. Elbette oda kaldıramıyordur.Sen sevdğinde gününü gün edeceksin. Onu kenara atacaksın belkide bunu kabullenemiyor. Belkide çocukları babasız büyümesin istiyor. Ama artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz.Oda zorluk çıkarsa bile sonunda sevilmediği kalpte fazla kalmak istemeyecektir. Benim annemde bir başkasını sevdi. Ona çok kızdım nefret ettim. Umarım sizin çocuklarınız böyle hissetmez.

0|0
    0|0
    • ben başkası ile birlikte değilim. belki günü birlik birlikteliklerim oldu.ama hoşlandığım insanı asla hayatıma sokmadım. neden görsün ki bu rezilliğimi? diyalog eksikliği ve boş kabadayılık yapar kapıdan içeri girer girmez selam vermeden nefes almadan aralıksız uzun cümleler kurarak dır dır edersen olacağı bu

• karını sevmiyorsun bu belli. Umarım boşanırsınız

• inşallah

• Yok.

0|0
    0|0
    • alkışş

• boşanırsınız umarım.

• en kısa sürede inşallah

• olan olmuş, böyle bir evlilik yürümez zaten. yıpratmadan onu ikna etmenin yoluna bak, unutma haksız-kötü olan sensin. işte bu yüzden işin zor herşeyi göze almalısın kolay değil bir yuvayı yıkmak. bu arada "bunu yapmaya hakkın yoktu" çünkü o kadının da çocuklarının da senin üzerine kurulmuş hayallerinin olması çok muhtemel, hepsini yıkıp geçiyorsun, hakkın yoktu

0|0
    0|0
    • 2003 ve 2007 yıllarında dava açmıştım. yalvar yakar düşürtmüştü bana davaları. böyle davranmayacağım.çeki düzen vereceğim kendime demişti. ama her geçen gün dahada bırak sevmeyi nefret ettim.

• öyle deme işte :/ hiçbir kadın haketmez bunu, hele ki bir anne

• o zaman insan gibi ayrılsın

söylüyorum. git sen aç mahkemeyi diyo

zaten açtım hberi yok :) ama anlaşma dilekçesi dosyaya girse kimse uğraşmayacak

• o çoluğunun çocuğunun hatrına boşanmıyordur senden.benim annem de babam da vefat etti.çok zor onlarsız hayat.sevmiyor olabilirsin ama bence çocuklar için katlan değişmeye çalış.

0|0
    0|0
    • yeteri kadar katlandım. 2 boşanma davası açtım. yalvar yakar düşürttü. ne dersen nasıl istersen öyle olacağım dedi.

ama her defasında can çıkar da huy çıkmaz sözünü doğruladı.

ben insan değilmiyim? benim de bir hayatım yok mu? çocuklar başımıza baki mi?

• annesi babsı ayrılan çocukların...

• herkes kaderini yaşayacak.

yarın büyüdüklerinde hepsi çekip gidip kendi hayatlarını kuracak

• sen aç mahkemeyi arkadaşım ver nafakasını gitsin. hayat bu insanın basına ne gelır bılemeyız. ayıbı günahı olmaz.

0|0
    0|0
  • kendın gızlısın gızlıyı kapatmıısısn cok beklersın beneden yorum..

1|0
    0|0
  • Eşinin neden direndiğini öğrenmelisin. Seni hala sevdiği için?

0|1
    0|0
  • o boşanmayı istemiyo diye bunu çekmek zorunda degilsin ki suanda yanlış bişey yaparsan çocuklarının neler düşünecek olmuyorsa zorlama

0|0
    0|0
    • olmuyor.

vekaleti verdim arkadaşıma dava için. ekimi bekliyorum. ama ek dilekçe ile keşke anlaşmalı boşanabilsek diye çabalıyorum.

• anlaşmalı boşanmaya yanaşmıyor olabilir ama sonuna kadar savaş çocuklara da yazık kaç yaşındalar ne kadar etkileniyorlar durumdan bilmiyorum ama ben öyle bir ailede büyümek iistemezdim

• zaten boşanmamız çocuklar için daha hayırlı olacak

• çocuklarınız varmış onlar için boşanmak istemeyebilir yoksa sen onu sevmiyosan o seni hiç sevmez

0|1
    0|0
    • neden bu işkence peki?

dünyada numune ayrılan çift biz olmayacağız sanırım?

• ya Allah aşkına bir insan sevince ölene kadar sevecek diye bir kural mı var?

kadınlar kendi

sinden tiksindirmek için neler çekiyor evlendiğinde bir bilsen..

hem ben 36 yaşında 13 yıllık evliyim. vaaz a ihtiyacım yok.

• hakkınızda hayırlısı olsun inşallah ne diyim

• Cocuklarin velayetini alirim demissin..bu yuzden bosanmiordur..cocuklarini para karsiligina mi satsin..seni sevmeye bilir ama o bir anne..cocuklarini seviordur

0|0
    0|0
    • onda kalsın..

nafakasını alsın

ama beni delitmeden çeksin gitsin hayatımdan

• Sen ole san..ole adamlar varki kanun tanimiyan..cocuklari yurt disina kaciranlar bile var.

• ben onu yapmam. bunu biliyor

Erkekler Ne Diyor 2

• kadınlar bu konuda biraz gariptir.. bir arkadaşımla muhabbet etmiştim böyle benzer bir konuda eşi onu aldatmış falan bende peki bu inadın ne dedim bırakmıyosun adamı.. sevmiyorum beğenilecek zerre bir tarafı yok ama kıskanıyorum demişti.. :) hem ilginçti cevabı hemde kadınların dünyasını tam olarak özetleyen bir cümle

1|0
    0|0
    • akılları sıra işi yokuşa sürecekler ama bilmiyorlar ki önünde sonunda yorularak yolunun tutacak olan yine kendileri

• O boşanmaya yanaşmıyorsa mahkemede derdini anlat sen aç boşanma davasını

0|0
    0|0
    • 2 defa açtım. zaten diğer davalarıda emsal göstereceğim.

ama insan gibi uzlaşıp tek celsede bitirmek varken neden yoruyorlar insanı anlamış değilim.

Yükleniyor...