Hediye adeti sizce gerekli mi?

Nişanlıma doğumgünü için çanta aldım rengini beğenmedi başka.renk baktık hoşuna gitmedi 4 ayrı ayakkabı ile değiştirdi...

Bu yine iyi kardeşinin aldığı bluzu da çanta ile değiştirme yapmak istedi o gittiğimiz mağazada tekstil yokmuş başka mağazaya yönlendirdi oraya gittik orada 2 çanta aldı ama birini sonra kendi de beğenmedi o çanta yerine başkasını almak için 3 gün sonra o mağazaya bir defa daha gittik ama bu defa da satılmış.

Annemin aldığı terlik de dar geldi onu da dün değiştirelim diye gittik kapalı çıktı bir daha gidilecek.

Yani hediye değiştirme için iki kişi harcadığımiz mesainin değeri hediyelerin fiyatını geçti şimdiden.

Bizim.dogum.gunlerimizde de o alacak bir seyler yine ayni mesai tekrar başlayacak. ..

Hediye adeti yüzünden daha fazla para harcaniyor ama harcanan o para sarfedilen onca zamana rağmen tam da istenen ürünlere dönüşemiyor yani tek kazanan satıcılar hep kaybeden hediye veren ve hatta hediye verilen insanlar... ben elestirince de tepki alıyorum. .. madem adettir maddeten önemsiz minik şeylerle halledelim diyorum o da olmuyor siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Sen yanmışsın arkadan ağlayan yok, o ne yaaa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• senin nişanlın uyuz biraz galiba.

hediye hediyedir işte beğenmiş almışlar, bedeni olmasa hadi diyecem bu tamamını değiştirmiş. öff içim şişti okurken Allah kolaylık versin

0|0
    0|0
  • Her bayram altin , bayramlik o bu su.

Bence nisanlilik süresi kisa olmali. Böyle seylerde bir iki defa olur ne güzel.

Ya alinansan memnun olacaksın ya da sesini cikarmayacaksin. Zaman harcandigina degmez

0|0
    0|0
  • kız ayıp etmiş bence.benim sevdiğim insan düşünüp bana hediye alıcak bende rengini beğenmiycem?şımarıklık.

0|0
    0|0
    • Beğenmeme değil rengini değiştirmek istedi ama diğer renkleri de beğenmedi. .. bence bu iş toptan kalksa iyi olacak :-)

• nezaketen kabul etmek lazım diye düşünüyorum.hediyenin değiştirilmesinden yana değilim.

• nişanlın abartmış

1|0
    0|0
  • Cok havali biri oldugunu dusunuorum..hediye hediyedir..rengini begenmezse bile senden geldigi icin mutlu olmaliydi.

1|0
    0|0
  • yuhaaa . olaya bak :D okurken yoruldum valla. Sevgilim bana istemediğim halde kaç tane hediye aldı.Geziyo yoruluyo o kadar diye üzülüyorum nişanlın bir de (!) azcık da seni düşünsün da :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum allah kolaylik versin sana begenmese bile soncta hediye oldugu icin onu kabul etmesi lazim bence.

1|0
    0|0
  • :d Allah yardım etsin

3 söz yüzüğü

2 cep telefonu

2 etek bana geri verdiği hediyelerim

3 oturma gurubu

2 yemek odası

ve düğün salonu peşinatlarını yaktıklarım

elimde kalnlar bin tl verdiğim nişanlık altınlar

nişan yüzüğü birsürü davetiye kırılmış kalpler

Allah yardımetsin

ha birde içi boş gelinlik

bunlara hiçbişey beğendiremezsin

0|0
    0|0
    • Üzüldüm valla keşke konuyu acmasaydim dedim :-)

• tavsiye istermisin

hiçbir şeyi alırken sorma

geri getirdiğini gözünün önünde

çöpe at...

aksine ben sevindim Allah'tan hakkınızda hayırlısı

ama bugün hediyemi beğenmeyen yarın benide

beğenmeyeceği aşikar bence

• Yok ben öyle bakmam pek... ben bir şey aldiysam ama onu nezaketen elinde tutsa da gitse parasıyla başka bir çanta alsa ben daha çok üzülürüm çünkü bir hayat paylaşacağız ve para kolay kazanılmiyor... ben aldiysam ve para odediysem onun boşa gitmemesi onu ve dolayısıyla bizi bir başka giderden alikoymasi gerekir diye düşünüyorum. Hatta ben hediye alırken de özellikle büyük mağazaları tercih ederim ki degistirmek için çok alternatif olsun diye...

Yükleniyor...