Bazılarının milliyetçilik anlayışını anlamıyorum. Bu sizce doğru bir milliyetçilik anlayışı mıdır.

vatanını sev ama başkalarının vatanınada saygı duy. birlik beraberliğini koru ama başkalarınında birliğine saygı duy. kültürüne ve inancına sahip ol ama başkalarının inanç ve kültürünü aşağılama. refah içinde yaşa ama yoksul ülkelerede yardım et. bunları söylüyorum çünkü bazılarının milliyetçilik anlayışında sadece biz varız. en üstün ırk biziz, herkes bizim düşmanımız, her şeyin en güzeline biz layığız, herkesten daha zekiyiz vs. kendinden olmayana hakaret ve aşağılamada cabası, bu sizce doğru bir milliyetçilik anlayışımıdır.

0|0
4|16

En İyi Kız Görüşü

• Öyle sadece kendilerini düşünenlere milliyetçi değil faşizan ve ırkçı denir. İki kavramı birbirine karıştırmayalım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• tarifiniz,milliyetçilik değil,ırkçılıktır.ben şahsen milliyetçiyim.ve ırkıma,milletime zarar verecek hertürlü kişi ve faaliyetlerin karşısındayım.herkesin yaşama ve fikir özgürlüğü vardır.ama hiç tartışmasız türk milleti,bozkurt çocukları karakter olarak,güç olarak en üstünüdür.16.000 yıldır birlik beraberliğini hiç bozmadan sürdürebilen bir ırk var mıacaba.

0|0
    0|0
    • dikkat edersen bazıları diye ayırdım zaten

• üstüme alınmadım.şahsım adıma fikrimi söyledim.benim gibi düşünenler çoktur eminim

• milliyetçiyim ama bazen ırkçılığım tutmuyor değil. haklısın

0|0
    0|0
  • Kısacası saygı duy fakat başkalaşma.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bir bakalım ben -kendim kabul ettiğim derecedeki faşizanlığımdan- ne kadar fazla ya da eksik faşistim:

Vatanımı seviyorum: Tik...

Başkalarının birliğine saygı duyuyor muyum: Benim arzu ettiğim Türk Birliğine, arzu ettikleri birlik zarar vermiyor ise (zira bu devletler istisnasız [ya da tek istisnalı] komşu ülkeler iken, pek de bu konuda iyimser olamayacağım): Tire

Benim ve Başkalarının İnançları ve Kültürü: Kendi kültürümde bile, akıl ve mantık dahilinde değil ise, sırf atalardan geldi diye kabul etmek zorunda hissettiğim şeyler var iken, diğerlerine oldum olası gıcık olmam -kendi içinde değerlendirilince tutarlı olmak üzere- normaldir. İnançlara bakışımı artık kör sultan bile gördü burada: Çarpı

Refah içinde yaşayıp, yardımsever olmak: Ona itirazım mı var? Ama ben de ön yargı oluşturanlara karşı hala çekimserim... Hayvanlara dahi yardım etmek de çekinmeyecek iken...: Tire-Tik arası...

Sadece biz varız: Hayır, başka milletler de var. Tik...

En üstün ırk biziz: Değiliz ama ırkımı (ulan bu aslında o kadar yanlış bir kullanım ki, dünyada ırk var ise bile 3 tanedir: Siyah, Beyaz, Sarı... Ki bunlara göre adam kayırmıyorum... Benim kayırma şeklim daha farklı), daha doğrusu ulusumu (milletimi) bir başka severim... Herkesin annesini sevmesi var iken, benim annemin bir başka olması gibi... : Çarpı...

Herkes bizim düşmanımız: Eh! Kısmen: Tire...

En güzel, en zeki, en en en: Kardeşim kim "en"lere sahip olmak istemez: Tik...

Kendimi sansürsüz ifade ettim burada, karar Yüce Türk Milletinindir... :)

1|1
    0|2
  • Bizde hiçbir zaman ırkçı anlayış olmadı. Milliyetçilik kavramı, senin düşündüğüne yakındır. Milliyetçilik demek, bizim için aile demektir.

Bir insan için ailesi çok değerlidir. Canını verirsin, ailene bir zeval getirmezsin. DÜnyaları da verseler, annenin saçının telini vermezsin. Ama bu başka aileleri küçük gördüğün anlamına da gelmez. Onlaara da saygı duyarsın. Sana geldiklerinde, evini dostça ziyaret ettiklerinde onları baş tacı edersin. Evin en güzel köşesine oturtur, sırtına da yastık koyarsın.

İşte Türklerin milliyetçilik anlayışı da böyledir. Gurur duyuyorum

0|1
    0|0
    • ırkçılığa kaçmadan yapılana birşey diyemem tabi. ama bazıları bunu ırkçılık botutunda yapınca işler değişiyor. sadece bizim ülkede değil avrupanın en gelişmiş ülkelerinde bile ırkçılık yapılıyor ve en büyük zararı türkler görüyor kanatindeyim.

• Irkçılığı zaten tarihte en katı şekilde yapanlar Avrupa ve Arap dünyası. Türkler tam aksine misafirperverdir. Bir siyahi bir Türkün evine gelsin, adam borç eder, en güzel yemekleri yapar, en güzel tabakta ona sunar. Kendi açıkta kalır, onu açıkta bırakmaz. Bir Japon bayanın Türkiye günlüğü vardı. Okumanı tavsiye ederim.

• Anayasaya bakarsak güzel bir şey.

Her Türkiye Devleti vatandaşı Türk Milletinin bir ferdi olarak kabul edilir.

Yani millet ırk bazlı değil vatandaşlık bağı ile oluşmakta.

Milliyetçilik dediğin şey anayasaya göre yurttaşçılık manasına gelir, gelmelidir.

Irk değil aynı kaderi paylaşan bir milletin aynı sorunları yaşayıp aynı hedefi paylaşmasıdır.

Anayasadan çıkan Milliyetçilik tabiri budur.

Ancak her ideoloji kendine özgü bir tanım yaptığından her b.k da diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Bende şöyle düşünüyorum aziz kardeşim..

İnsan hakları demokrasi halkların kardeşliği eşitlik sosyal adalet sınıf farksızlığı gözetmek gibi göze kalbe hitap eden masum sloganlar sadece sosyalistlerin komünistlerin tekelinde mi?

Bu kavramların milliyetçiliğini yapıp tekeline almak bu kavramları slogana çevirmeden kalbinde taşıyan milliyetçi veya islamcıları faşizmle suçlamak sosyalist anlayış mıdır?

0|1
    1|1
    • saydığın şeyler kimseni tekelinde olamaz. bunları kalbinde taşıya biliyorsan insansın zaten. sosyalist anlayışada önyargılı bakmadan biraz araştırmanda fayda var kanatindeyim.

• yukarıda yazdıklarımı dikkatli oku lütfen. milliyetçilikle ırkçılığı karışatırmadım. ama sen anlamamak için direniyorsun.ülkemizde farklı görüşlere saygıda duyulduğuda söylenemez. istanbuldaki son olaylarda milletin birbirini kırmasına ne demeli. ırkçılık bizim ülkemizdede var başka ülkelerdede var. bu inkar edilemez. bahsettiğin kadar demokratik bir ortamda yaşamıyoruz. hala kaba kuvvetle görüşlerini empoze edenler var. bunlar inkar edilemez gerçekler.

• Farklı görüşlere saygısı olmayan sosyalistlerdir işte onu diyorum bende herkes kapısının önüne baksın..Biz 1400 yıllık bir dinin 1000 yıllık bir geleneğin varisiyiz insanlık bizde başladı bizde bitecek..Dünkü çocuklar dünkü kavramlar insanlık namına bişey öğretemez..

• milliyetçilik zihinsel hastalıktır. tüm insanların eşit haklara sahip olduğunu anlayabilseler zaten sorun olmayacak

2|2
    3|5
    • Kürt milliyetçisi olduğunu inkar edercesine samimiyetsiz bir yorum olmuş.

• Konu seni destekleyenler değil, senin samimiyetsiz yorumun Kom. Yorumlarda ve sorularda sürekli Kürt milliyetçiliği yaptığını bütün KS biliyor bırak şimdi tribüne oynamayı. Heee, ben fikrimi değiştirdim diyorsan saygı duyarım o ayrı.

• Milliyetçiliği ırkçılığa vurdurmamak lazım.Gerçi milliyetçiyim diyip ırkçı konuşan insanın da yaptığı milliyetçilik olmuyor zaten...

0|0
    0|0
  • 0|2
    1|2
    • Burada da din şovenizmini paylaşmışsın çok ilginç !

• TÜRK ile kürt arasında bir savaş olamaz Arslan böcek yemez

• ezilenden yana olduğum için şu an kürtlerden yana olmamdan normal birşey yok. avrupaya da baktığında sosyalist partilerin hep ordaki azınlıkları kolladığını göreceksin ara almanyada yaşayan bir akrabana sor istiyorsan size en çok hangi parti sahip çıkıyor diye.

• anlaşılan soğuk savaştan hurdaya çıkmış klasik bir mhp zihniyeti taşıyan biriyle tartışmışsın :)

0|0
    0|0
  • Atatürk milliyetçiliğine sahip bir milliyetçilik en güzeli keza:din ve ırk ayrımı gözetmeksizin, ulus tanımını dil, kültür ve siyasi birliktelik değerlerine dayandıran milliyetperverlik anlayışıdır.

0|1
    0|0
  • Milliyetçiliğin hakkını veren adamlardan biride Serdar Ortaç'tır bence. Youtubeden yazın araştırın ve izleyin

0|0
    0|0
  • Dogru degil bu milliyetcilik tabii ki.Olmasi gereken vatanini milletini seven herksein gorevini en iyi sekilde yapmasi.İnsanlarimiz her muhabbette 3-5 devlet yikip dunyayi fethedior ama kendi isini yapmaktan aciz bunu bilmiyor.

0|0
    0|0
  • üzerimize kılıç çekilmedikçe bizden kimseye zarar gelmez ! kapiş

1|1
    0|0
  • Hocam nazilik bu anlattığın milliyetçilikle pek bağdaştıramadım

0|0
    0|0
  • ırkçılıkla milliyetçilik farklıdır.ayrıca milliyetçilik ile Türk milliyetçiliği de çok farklı

0|0
    0|0
  • yanlış, öyle olmaz herkes öyle düşünse savaştan geçilmez ortalık ki zaten geçilmiyo

0|0
    0|0
  • O milliyetçilik değil neofaşizmdir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...