Şu an kötü hissediyorum, bunu düzeltebilecek bir şeyler önerebilir misiniz?

Yaşadığım her şey beni çocukluğuma götürüyor gibi.

Çocukluğumda, sığınıp kaldığım bir duvarın arkasına, ve birilerini incitmek için çocuk bileklerimi inciterek kaldırdığım o demir sandalye'ye...

Bu aslında sadece çocukluğum değil, hala taşadığım bir parça ... Kendimden nefret etmeme sebep olan bir parça belki de.

Her aklıma geldiğinde gözlerimi yaşartan anılar ve aklıma fısıldadığım "ağlamayı bırak, yoksa sana ağlamak için daha iyi bir sebep veririm" sözleri... Bu söz başkalarının acısını kendime anlatıp, bir nevi acımdan kurtulma ritüeli gibi bir şey oldu.

Hiç yaşamamış olmam gerekirdi, ama kontrol edemezdim, sadece bir çocuktum. Her hangi bir terapi sekiz yılı nasıl değiştirebilir ki? şimdi yirmi yaşımdayım ben. terapiye gidip nasıl normal bir insan olmayı öğretmelerini istemiyorum, yaşlanana dek beklemek istemiyorum da. duygularımı gösteren ve nefret etmeyen bir insan olmak istiyorum. ve ben çok üzgünüm ailem bana bunu yaptığı için, annem ve babama çocuklarını asla sevmemiş olan bir anne baba oldukları için çok kızgınım... nasıl yaşayabilir ve hiç kimseyi sevemez bir insan? çocuklarına sevgisini hiç göstermemiş bir anne baba? nasıl olurda bir şey yapıp daha sonrada ona arkanızı dönebilirsiniz ki? şimdi insanların bana dokunmasından çok korkuyorum. ya da bana yakınlaşmalarından.bu beni korkutuyor, hayatımda kimseyi istemiyorum çünkü benim hayatım hiçbir şey ama nefret, acı üzerine kurulu. ve beni tanıyan herkes bunu öğrenecek. ve ben insanların bunu yaşamasını istemiyorum.

Ve gerçek aşkı bulamayacak olmaktan çok korkuyorum. Hiç kimsenin beni sevmesine izin vermeyecek olmaktan çok korkuyorum. beni seven biri vardı, ve onu kendimden uzaklaştırdım. ve bir canavara dönüştüm. şimdi sevgi görmek istiyorum, ama herkesi uzaklara ittim. ve ben bunu yaşamaya bir daha asla izin vermeyeceğim. asla kimseyi hayatıma alıp, hayatını alt üst etmeyeceğim. çünkü onlarında mutsuz olmasını istemiyorum. Umarım daha iyi olurum.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• " insan kendisine buyur edileni alıp benimser yalnızca, bu benimseyiş de elbet pek değişik biçimlerde gerçekleşebilir.kendi adına, bundan böyle zora başvurmak, yaşamını gölge değil, aydınlık tarafa zorla kaydırmak gibi bir niyeti yoktu, payına düşeni alıp kabullenecekti yalnızca, gücü yettiğince bunu sırtlayıp, iyileştirmenin yoluna bakacaktı.. "

demiş hesse..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Seni kısmen anlıyor ve anlamaya çalışıyorum. Sana şu kafasını soyleyebilirim ama iyi dusunmenin temenni ederim. Pozitif düşün. Ve eminim ki kendini bu kadar güzel ifade edebilen içindeki bu pozitivizm ruhunu açığa cikaracaktir. Net bir cümle istersen önce kendini ret kendinle barisik ol. Başkasıyla basaramazsin.

1|0
    1|0
  • annen baban hakkında düşüncelerine katılmıyorum. onlar sana sevgi göstermemiş olabilir ama yinede onlar seni büyüten anne baban seni hayatta en çok seven iki insan. onları herşeye ramen çok sevmelisin. onları affet çok sev sana sevgisini gçsterememiş olabilirler olsun bu yinede onları çok sevmene engel değil. bu güne kadar hayatında körü zamanların olmuş olabilir bu demek değil ki bundan sonraki hayatında böyle gececekç. belkide bundan sonra seni çok seven biri olabilir hayatında. hiçbir terapi benim 8 yılımı geri getirmez demişsin burdada yanlış süşünüyorsun bırak geçen geçmişte kadlı artık onlar yerine bugğbe bakmalısın. bugün için kendin için neler yapabilirsin bunları düşünmelisin. çocukluk günlerini unutmaman çok güzel. kendini hiçbirzaman ümitiszliğe bırakma her zamn ümidin olsun. bu günler belkide geride kalıp seni çok güzel günler bekliyor olmadığını kim bilebilir söylermisin . hayatına giren insanlara şans ver önyargılı davranma seni seven biri çıkar belki karşına onuda kaçırma elinden.

0|0
    0|0
  • kendine yep yeni bir sayfa açıp yeni insanlar tanıyabilirsin kendine haksızlık etme

1|0
    0|0
  • "kaybolmus bır ruhum ben,çelikten duvarları olan.."

1|0
    0|0
  • Sevdiğin seni gerçekten mutlu eden şeyleri yap.Zamanla bu duygudan kurtulursun geçici birşey

0|0
    0|0
  • kendine bir hobi edin bunları sana unutturur bir nebze .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İçini kemiren her şeyi itebildiğin kadar it. Ummakla olmaz ne yazık ki.

1|0
    0|0
  • Sil baştan başlamayı dene.

0|0
    0|0
Yükleniyor...