Yeni Tanıştığınız Birisi Elinizi Sıkmasa Ne Düşünürsünüz ?

Özellikle bayanlara soruyorum; farz edelim ki arkadaş ortamından bir erkekle tanıştınız ve tokalaşmak için el uzattınız ( ben elimi uzatmam, erkek uzatır deme. Artık bunların kadını erkeği kalmadı maalesef ve farz edelim bu durumu. ) ama erkek memnun oldum deyip elinizi sıkmadı. O durumda ne hissedersiniz ? Adam inançlı falan deyip saygı mı duyarsınız yoksa elim havada kaldı vay hayvan vay diye mi düşünürsünüz ? Lütfen samimi olun.

0|0
34|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben bayanların elini sıkıyorum ama bazı arkadaşlarım sıkmıyor.

Karşı tarafın bence saygı göstermesi laızm. Sonuçta herkes el sıkmak zorunda değil. Kültüre bağlı bir durum..

Rusya'da erkek erkeğe öpüşülüyor ve bu saygı ifadesi. Rusyaya gidince erkeleri dudaktan öpmemiz mi lazım

Veya bazı ülkelerde kucaklaşmak ( ki bizim ülkemizde ileri derecede samimiyet belirtir) ayıplanır.

İnsanların kültürlerine, inançlarına saygılı olmamız gerekiyor..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 34

• Ben genelde elimi erkekten evel uzatmam. Hadi uzattım diyelim, sıkmazsa da gülümser geri çekerim. O da hayvan değilse kibarca elini göğsüne falan vurur memnun oldum derken. Anlarım bayanlarla tokalaşmadığını ve saygı duyarım.

0|2
    0|0
    • Yalnız bayan elini uzatmazsa erkek kesinlikle elini uzatmaz... İlk hamle kadından gelir. Kadın elini uzatmıyorsa tokalaşmak istemiyor demektir. Erkeğin elini uzatması abestir.

• Sevmediğim insan tipidir.

Nezaketten oldukça uzak elimin havada kalması problem değil o insanlarla paylaşacağım hiçbir şey yoktur.

0|1
    0|0
  • Oyle olmasi gerekmez mi?

Soruya gelirsek. Genelde ben el uzatmam. Ama eger dedigin gibi olsa taktir ederim.

0|2
    0|0
  • Birincisi arkadas ortamimda hic erkek yok ve olamaz.

Ikincisi genelde tokalasma tekliflerini reddeden ben, bir erkekten asla el uzatip tokalasma beklemem

Oyle bir zihniyette olmadigimdan o zihniyetide anlayamadigimdan soruna cevap veremiyecegim.

1|2
    8|4
  • Elini havada bıraktığım için bana kin besleyen bir arkadaşım vardı.

Aynı şeyi ben yaşasaydım inançlı deyip saygı duyardım.

0|2
    0|0
  • Misafirlikten ayrılıyorduk ve ev sahipleri ile vedalaşır iken o beye uzattığım elim havada kalmış idi, hakikaten ilk kez yaşıyorsanız ve bir bayan iseniz biraz daha rencide oluyorsunuz. :) Ki, bayanın ölçütleri bir nebze anlaşılsa dahi erkeğin ölçütlerini yalnızca dışarıdan görerek anlayamıyorsunuz, anlayabilsem uzatmazdım. İnancının öyle olduğunu ve bir vebal altına gireceğine inandığını anladığınızda anlayış ile karşılıyorsunuz ama. Onun doğrusu öyle ise, yargılamayı haddimde görmemeliyim.

0|0
    0|0
  • Saygısızlık derim net olarak... Görgü kurallarına göre ilk kadın el uzatır ki elim havada kalırsa hoş olmaz...

1|0
    0|1
    • Görgü kuralları için uzmanından yaklaşık 3 saatlik bir kursa katılmış biri olarak. Görgü kuralları içinde bulunulan toplumun gelenek ve göreneklerine göre terk edilebilir. Bu yemekten tutun da tokalaşmaya varıncaya kadar böyledir.

Yani el sıkmamak saygısızlık değildir. Ben tokalaşırım o ayrı bir mesela ama tokalaşmayanda da kötü gözle bakmamak lazım..

• Elimin havada kalmasını hoş karşılamazdım doğrusu...

• :D ımmm ne yapardım acaba :P

0|0
    0|0
  • ben erkeklerle tokalaşmayı sevmem o yüzden el uzatmayan erkek için olumsuz şeyler düşünmem aksine hoşuma gider.

0|0
    0|0
  • erkek kiz farketmez elimi uzatmam, o uzatirsa uzatirim eli zik gibi kalmasin havada diye. gayet sacma ve gereksiz buldugum sey. insanlar vücud temasi kurmadan da tanisir/selamlasir/vedalasir vs.

sevmiyorum vücud temasini.

0|0
    1|0
  • Iki seçenek vardir ya elleri kirlidir, ya da inançlidir. Açikcasi saygi duyarim, ailemde de var bunu yapan. Belki hosuma bile gider dinina karsi bu kadar bagli oldugu. Bir ele zaafi olup, "bir kereden birsey olmaz" deyip tutmasindan iyidir. Kararli biridir yani...

Ama tabii, öyle hava da birakip birsey olmamis gibi davranirsa sinirlenirim. Nezaketten "kusura bakma elini bos biraktim" demesi lazim.

0|1
    0|0
  • basta bozulurum ve ne kaba ınsan derım

ancak zaten kendını bellı eder o kısı neden sıkmadıgı anlasılır

ve ınancından dolayı ıse takdır ederım.

Fakat gel gelelım karsımdakı uzatmadan ben uzatmam alımı ve el sıkısmayı da sevmem

0|0
    0|0
  • yavaş hareket etmeyi severim o durumlarda birkaç adım atarım karşımdakine,selam verirken tebessüm ederim.elini uzatırsa bende uzatırım.

0|0
    0|0
  • Elim havada kalırsa üzülürüm kendimi kötü hissederim.İnançla bir alakası olduğunu düşünmüyorum.''İnançlı olayım diye elime bayan eli değmesin'' düşüncesi saçma.

0|1
    0|0
  • Cok ayip eder bence.

0|1
    0|1
  • Ben asla el uzatmam.

Ha öyle oldu çok yaslı dedeler abdestli çıktı :)

0|2
    0|0
  • Hiç başıma gelmedi

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım ama bazıları bu konularda aşırı sert oluyorlar,sonuçta karşındaki inancsız da olabilir. İnsanları kırmadan daha düzgün anlatılabilir..

0|0
    0|0
  • Sex manyağı!

0|1
    1|0
  • Hoşlanmadığını düşünürüm saygı duyarım.

0|1
    0|0
  • Benden hoşlanmadığını düşünürüm ve konuyu uzatmam.

0|0
    0|0
  • Oldukça bozulurum ve bir daha muhatap olmam bana oldukça yanlış bir davranış geliyor

1|0
    0|0
  • saygı duyarım tabikide illa elimi sıkıcak diye bişey yoktur anlayışla karşılarım

1|0
    0|0
  • Ben el sıkışmam zaten.

0|1
    0|0
  • Umursamam.

0|0
    0|0
  • Yok olabilir var oyle tanidiklarim.şarlamaya gerek yok.

0|1
    1|0
  • Gülümserim sadece.

0|0
    0|0
  • kendi bilir ama elim havada kaldığı için bozulurum tabii.

0|0
    0|0
  • Hiç hosuma gitmez. Tabii hangi maksatla tanistigimiz da önemli.

0|0
    0|0
  • :D

Heralde pek samimi değil diye düşünürüm..soğurum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 15

• Skip geç'erim..

2|2
    3|1
  • Esasında kadın erkek tokalaşmasında önce kadının elini uzatmasını beklenir kadının her hangi bir sebepten tokalaşmak istemeyebileceği göz önünde bulundurulmalı o nedenle ilk kadından beklerim o nedenlede böyle bişeyle karşılaşma ihtimalim yok bu ilk kez tokalaşacağım kadın için geçerli tabi bunlar benim kanaatim

0|0
    0|0
  • asıl olan kadın uzatır eli kuraldır.

erkek uzatmaz ama bizim toplumda bu iş yanlış anlaşıldı

uzatılan el ise havada bırakılmaz. cehennemde yanacağımız daha büyük şeyler varken

0|0
    0|0
  • Ben bir bayan olsam , böyle gereksiz şeylerle uğraştığın için gülerdim.

1|1
    0|1
  • İlk sefer de böyle bir durum olursa hafif tebessüm eder diğer insanlarla ilgilenirim ama ikinci sefere uzaktan selam verir asla da muhatap olmam. Sevmiyorum bu tarz insanları.

0|1
    0|1
  • ben zaten öyle kızlar da olsun öyle kolay el sıkmam anca onu iyi tanımam gerekir ki o zaman elimi uzatirim onun dışında selam mı verir ve hafifçe gülümserim gülümsemin sebebi hadisi serif der ki gülümsemek de bir sadaka.

0|0
    0|0
  • ne erkek ne kız asla el sıkışmam kolay kolay çünkü bir çok mikrop ve hastalık geçiyor ne yazık ki =(

0|0
    0|0
  • Eli havaya kalktıysa nezaketen tutmak gerek bence..

0|1
    0|0
  • G*öt olurum. :D

0|0
    1|0
  • Kız ise ve bunu yaparsa;

"Korkma, elimde akrep yok." der, lafımı koyar, ortamıma devam ederim...

2|1
    4|3
  • yanlis gelmisim diye dununurum

0|0
    0|0
  • ben erkek olarak cevap vereyim. hiç takmam. uzatanın elini sıkarım, uzatmayanı sıkmam. çok düşünmem

0|1
    0|0
  • alt tarafı bir el sıkma

0|1
    0|0
  • Ben sıkmam. İsterse seninde dediğin gibi "vay hayvan vay" desin.

0|0
    0|0
  • bir erkek ve bir bayan tokalaşacağı zaman görgü gereği kız elini uztırsa erkek elini uzatır diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...