Hristiyan ve musevi inanışına göre Havva ilk kadın değil.

Havva ilk kadın değil. lilith ile adem çamurdan yaratılmış.Adem üstünlük taslayıp lilith ise ilk feminist olup ademe biz esitiz deyip üstünlüğünü kabul etmemiştir.ve cennetten kaçarak kızıldenız tarafnd kaçmıştır.Adem allaha yalvarıp lilithi geri istemis.Fakat allah lilithe gelmezsen ölürsün! Deyip tehdit etmiş fakat gene gelmemis.bunun üzerine allah sırf kadın erkek eşit olmasn kadın ses çıkarmasın diye havvayı yaratmıs kaburgadan.ben kısaca anlattım.Burdaki amaç Allaha düşmanlık çekmek.

Siz ne diyorsunuz

Güncellemeler:
Lilithin rengi mordur.Dikkat ettinizmi kadınla ilgili birçok şey mor renktir morev morçatı vs.
ılımunati yi çözdüm herkezi uyarayım diye kendini akıllı sanan arkadaşlar az akıllı olun siz bunun farkına varmadınız adamlar kendileirini deşifre etti çünkü hedeflerine vardılar insanlar bununla uğraşırken onlar sıradaki hedeflerine? koyuldular bile oda yeni dünya düzeni adı altında tek din projesi İmanınıza sahip çıkın ..ahir zamanda İman eldeki kor ateş gibi olucak (hadis-i şerif)...

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar basit deme Allah'ı kötülüyorlar bu sözlerle. size bir soru sorcam bir anne çocuğuna kötülük edebilirmi? onun kötülüğünü isteyebilirmi? isteyemez öyle değil mi? peki yaradan nasıl yarattığı kulunun kötülüğünü isteyebilir ki? bunu hiç düşündünüz mü? bu sözler de incilin ve yüce Kur-an hariç diğer kitapların değişmiş olduğunun açık göstergesidir.

peki sorarım size kur-an da kaç ayet de durduk yere bir kula zulmedici sözler sarfedilmiş?

peki diğer kitapların değiştirildiğine inanmıyorsunuz peki öyleyse neden o kitaplardan sonra son kitap ve peygamber gönderildi?

benim diceklerim bunlardır peki sen sayın soran sen ne diyorsun bu sözlere?

0|0
    0|0
    • Efsane olsa tamam.Ama bu kitaplarda geciyor.Bir nevi allahı haşa suçlu göstrmek ki öyle olmasa hristyanda ateist yahudi de satanist çıkarmıydı

• bende onu demek istiyorum işte şu anda kaç tane hristiyan gerçekden dinine bağlı? o yüzden kendi düşüncelerine göre hareket ediyorlar. Peki kaç tane müslüman var müslümanlığı gerçekden anlayıp ama sıkılıp başka dine geçen? İslam dini Hak dinidir. Allah bizi bu yoldan sapanlardan eylemesin inşallah.

• Evet inşallah

Erkekler Ne Diyor 10

• Bildiğim kadarıyla yanlış biliyo olabilirim yahudiler lilith soyundan geldiklerini aslında o şahsın şeytan olduğunu hz havva nın hiç var olmadığına veya dediğin gibi ilk kadın olmadığına inanırlar Allahın lilithe gücü yetmemiş yani bu yahudiler çok döt

0|0
    0|0
    • Yahudilerde kan kadından geciyor ki bu dediğin çok mantıklı

Lilith şeytanla ilişkiye girmiş ama.

Söyledgne katlıyorum dötten beterler

• Sonlarını görmek nasip olur inşallah

• Çok uyduruk bir hikaye

0|3
    0|0
    • Bizim inanışımıza göre Adem ila Havva ilk dünyaya gönderildiklerinde birbirinden ayrı gönderilmiştir daha sonra Hz Adem çok dua ediyor Havvaya kavuşabilmek için ve duası kabul oluyor ve daha sonra kavuşturuluyorlar

• Dogrusu bu.ama onlara göre havva 2.kadın

• aynen öyle onların ezelden beri pilanı bu ama gel de anlat bizim insanlara.

0|0
    0|0
  • Bu konuların hepsi hikaye

0|1
    0|0
  • link evet, epey bir mor.

0|1
    0|0
  • sayende öğrenmiş olduk teşekkürler bilgi için

çok ciddi efsaneleştirmelr var

cevaplara yorumlarını okudum haklısın diyebiliyorum sadece

0|0
    0|0
  • Alllah Allaaaaaaaaah diyorum.

0|1
    0|0
  • Kaburga meselesi ben de duydum ama yazdıklarına pek inanmıyorum. Nerden okudun şunu

0|1
    0|0
  • Lilithe vampirde diyorlar arasıra bazı bazı..

0|0
    0|0
  • Komedi sadece mizah süper :)

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Lilithle ilgili yazılan çok şey var.Bazıları şeytanın yanına gittiğini ve erkekleri kandırıp,kadınların bebeklerini çaldığını söylüyor..

0|0
    0|0
    • Evet ben fazla yazmadım.hamile ve logusa kadınlara bela olurmuş.bunlar komik ama yahudi ve hristyan alemi buna inanır.

• İnsanların inançlarına "komik" dedin,değiştirmiş ya da değiştirilmemiş fark etmez.Hangi tarzın mı?Alaycı tavrın.

• Bana komik geldi.alay etmedim dalga gecmedim yorumlara bakarsan dalgayı geçen kim görürsün.dalgaya dalga cevapta vermedim.ama komik geldi.

• Havva iradesiz mi yaratılmış? :D Sırf kadın erkek eşit olmasın diye yaratmış ne ya * . * Allah erkek mi?

0|0
    0|0
  • Hikaye harap.

0|1
    0|0
  • bu yazdigin yersiz emin olabilirsin.musevi inancini bilmem de hristiyan inanci muslumanlarinkiyle ayni ...

0|1
    0|1
Yükleniyor...