Atatürk'ün öğretmen maaşlarıyla ilgili anısını bilen var mı?

arkadaşlar Atamızın "milletvekillerinin maaşları öğretmen maaşlarını geçmesin" dediği anıyı bilen var mı aradım bulamadım yardımcı olabilir misiniz acil...

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi müslümanlıkta en çok kızılan ve çok dikkatli olunması gereken şeyler nedir. Hadis-i şeriflerdir...

HAdisi şerif Hz. Muhammed' in bire bir ağzından çıkmış söz demektir..

Lakin özellikle şeriat ile yönetilen ülkelerde bu o kadar çok kullanılmıştır ki Hz. Muhammed'e ait olmayan bir sürü hadis-i şerif sırf milletin inancı üzerinden oynamak için uydurulmuştur.. Böylelikle milletin üstünde dini inancı yönünden irade sağlanmış bir nevi oto kontrol yapılmıştır..

Osmanlı da bu yöntemi kullanırdı...

Şimdi ise Haliyle Atatürk' ün üzerinden aynı şeyler söylenmekte...

Birisi bir şey yazıp altına M. K. Atatürk diye yazdığında bu söz gerçekten Atatürk'e aitmiş gibi oluyor.. Böylelikle yine bir nevi oto kontrol mekanizması oluşturulmuş ve halk bir şekilde yönlendirilmiş oluyor..

Zaten dindar bir kesmi Hz. Muhammed imzasıyla Laik bir kesmi de M. K. Atatürk imzasıyla yayınlanan söylenen sözlerle gaza getirebilir birbirine düşürebilirsiniz ki zaten ülkemizde de bu yapılmakta...

Kısaca memur zammı muhabbetinden sonra Ortaya çıkan bir anı bu m.vekili maaşları öğretmenlerinki ni geçmesin sözü... Doğru mu değil mi kiminle arasında geçmiş bu konusma hangi zamanda belli değil...

Bu arada yanlış bilmiyorsam inönü zamanına dek millet vekilleri öyle şaşaalı maaşlarda almadı..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Atatürk'ün anısını bulamamanda normal . Öğretmenlerin kendi anılarını bulamaması zevkle idaelistçe öğretmenlik yapamamalrıda normal. Onlara yapılan bu haksızlık Yıllardır bu ülkeyi yöneten her partinin yüzündeki kara bir leke sırtlarında ki kambur olarak bilinecektir.

Türkiyede en düşük öğretmen maaşı 3.500 tl olmalı ve kadrolu olarak acilen hepsi tayin edilmeli. Biz halk olarak vergilerimiz ile kimlerin pisliğini temizlemedik ki onlara verilecek her yüksek maaş helali hoş olsun der. başımızın üztünde yaşırız.

en azından banka hortumlayanlardan daha değerli olduklarını bilsinler

0|0
    0|0
  • Öyle bir anısı var mıydıki? Ama doğru düşünmüş sevgili atamız.Milletvekili öğretmen kadar ne düşünüyor,ne yoruluyor,ne de çalışıyor.Haketmiyor

0|0
    0|0
  • İlk defa duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Bunu bende biliyor ve üzülüyorum..Ciğeri 5 para etmez adamların aldığı paralara bak...

0|0
    0|0
  • Ben biliyorum ama hani nerde uygulayan para nerde iktidar orda

0|0
    0|0
  • ben biliyorum ama öyle baştan sona ve ayrıntılı bir şekilde bilemem heralde

0|0
    0|0
    • ya ayrıntılı olarak değil ama kime dedi hangi olay üzerine dedi onlar lazım

• bir bakana dedi muhtemelen mali işlerle ilgili bir bakan yıllık zam düzenlemerinin olduğu bir zaman da atatürk e gidip sorar ne kadar yapalım diye atatürk te öğretmen maaşlarını geçmesin der diye biliyorum ben

• tamam sağol

• ilk defa duydum böyle bir hikayemi varmış

0|0
    0|0
  • birileri yazmıstır sonra Atatürk e ait oldugunu söylemiştir bizler de inanmısızdır.

0|0
    0|0
    • niye böyle düşünüyosun ki

• evet haklı olabilirsin mesela harcama konusunda ama bu söz şimdi uydururlmuş bi söz değil ben çok öncedeneri biliyorum bu sözü hatta bi kitapta okudum...

• kendi orjinal belgelerin de görmüş degilim ama o zamanın şartların da evet haklı.ama bu zaman şartlarına göre kıyaslama yapamayız diye düşünüyorum.

Kızlar Ne Diyor 8

• ahh ahh atamızı dinleyen mi war yaa .. öğretmenler olmasa bu ülke birşey olmazdı ama werdikleri maaş gerçekten utanç werici

0|0
    0|0
  • İlk kez duydum böle bişey.Ülkedeki bütün öğretmenlerin maaşları topla bir milletvekili maaşı etmez(mübalağa yaptım o kadar değil elbette.):)))

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş savaşının en çetin olduğu günlerde bile öğretmenleri Bursa da toplamış. Ve ne kadar önemsediğini göstermiştir.

Yıl 1923. Paşam vekil maaşlarını düzenleyeceğiz ne kadar verelim? Atatürk: Öğretmen maaşlarını geçmesin.

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum. Güzel söz imiş.

0|0
    0|0
  • Bunu rte biliyor mu? Hoş bilse o koltukta oturmaz ya, neyse.

0|1
    0|0
  • öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır da demiş M.K.Atatürk bu durumu yaratan zihniyetler de okullarda yetiştiler hepsinin birer öğretmeni vardı.

0|0
    0|0
  • Aaaa duymamıştım ben daha önce :(

0|0
    0|0
  • beni türk hekimlerine emanet ediniz de demiş ama ithal doktor getirtiyoruz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...