Bir kişinin kişisel ve ev masraflarını kalem kalem listelesek?

Şu sıralar ev satın almayı düşünüyorum ve benim kendi maaşımın neredeyse yarısı kredi taksiti için gidecek... Bende kendime kalan paranın yetip yetmeyeceğini görmek adına bir harcama listesi yapıyorum ama unuttuğum kalemler olabilir düşüncesiyle sizden fikir istiyorum...

Benim şimdilik listem şunlardan oluşuyor:

İnternet faturası,

Yol masrafı,

Doğalgaz faturası,

Elektrik faturası,

Su faturası,

Yemek masrafı,

Telefon faturası...

Şuanki planlara göre evde tek başıma yaşayacağım :) Başka neler olabilir?

Güncellemeler:
Bu arada İstanbul'da yaşıyorum ve alacağımı düşündüğüm ev ise Mecidiyeköy'de olacak... Bunlar belki birkaç kalem çıkmasına neden olabilir...

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Sen maaşını söyleseydin daha kolay olurdu.

0|0
    0|0
    • Maaşı bilsen ne olacak ki?

• Evet israfçı biri değilimdir ama bu cimrilik değil, gerekli görmediğim harcamayı pek yapmam... Gerektiğinde bir kalemde tüm maaşımı bile gözümü kırpmadan harcayabilirim :) Yol param İstanbulkart sayesinde 100 lira falan olacak sanırım...

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben senin konumunda olsam bunlardan iş yerinde internet kullanıyorsan sadece akşam için internete para vermem .

Telefon faturasının yuksek gelme riskini de düşünürek kontorlu kullanırım .

0|0
    0|0
    • Telefon faturam aylık 30 lira sabit zaten... İnternet olmayan eve ev demem ben :) Bilgisayar boş mu yatsın :)

• neye harcarsan harca hatta gıt digiturk uyelıgı yanında dsmart uyelıgı de yaptır

• Niye kızdın ki şimdi :(

• Bu saydiklarin olmazsa olmaz ama senin yasam seklinede bagli. Ve her ay her ailede ekstra bir masraf cikar bunu goz onunde bulundurmalisin.

0|0
    0|0
    • Ekstra durumlar için ayrılmış param var zaten, o konuda sıkıntım yok, bunların dışında sabit bir gider var mı onu soruyorum...

• aylık garanti 500 ayır sen kendine :D

0|0
    0|0
    • 1000den fazla kalacak bana ama... Gerçi yeni eve yeni eşyalarda olacak onların taksitini ekliyim listeye ben :)

Erkekler Ne Diyor 3

• kişisel bakım

apartman ve ev aidatı

eve bırakacağım para ve ev harcamaları

evde oluşabilecek arızalar ve usta masrafları

0|0
    0|0
    • Her ay sabit gider olarak soruyorum ben, özel durumlarda çare bulunur...

• Yukarıdaki kalemler dışında ve tek yaşayacağım...

• kardeş kendimden düşündüm bir an .farklı bir masraf aklıma gelmedi .

• Kendimden örnek veriyorum

İnternet faturası, 45 lira

Yol masrafı aylık 120 tl (arabam var)

Doğalgaz faturası, 25 lira

Elektrik faturası 30 lira

Su faturası 20 lira

Yemek masrafı 60 lira

Telefon faturası... 25 lira

Bunun haricinde aylık market alışverişin olacak haliyle. Kişisel ihtiyaclrın parfüm duş jellerin ya da sabunlar. Ayrıca varsa kapıcı ücreti.

0|0
    0|0
    • 25 liraya anca aylılk ekmek alrısın yoksa aılen mı kalıyorsun ?

• Parasal sorun yoksa boşver kafan göre takıl abi be :D

• Yok diyorum çünkü harcama kalemlerim şu an yukarıdaki kadar, eğer harici kalemler çıkarsa yetmeyebilir o yüzden diyorum :) Şu listeye göre çok sıkıntım yok...

• Eve misafirlerin gelicektir artı masraf :) Allah göstermesin hasta olabilirsin artı masraf

0|0
    0|0
    • Özel durumlar için ayrılmış param var o konuda sıkıntı yok :) Ben aylık olarak sabit gider olarak soruyorum...

Yükleniyor...