Çocukların enteresan soruları ..

-Bu yumurtalardan hangisi daha büyük ?

-Kabartma tozu keki ne kadar kabartır ?

-Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ?

+Bu ne renk ?

-Sarı canım

+Peki bu ?

-O da mavi

Biraz duraksama .. (Burası duraklarken düşünme aşaması)

+Şey peki renk ne demek ?

Çocuklara baktığımda çoğunda merakın getirdiği sorgulamacı bi' tavır mevcut .Bazen düşünüyorumda günümüzdeki bi' çok robotlaşmış insanlardan daha çok düşünüp ,merak ettiklerine fazlasıyla kafa yoruyorlar ..

Bilmiyorum içinizden kaçınız kreşlere gitti veya orada bulunan yeğeni ,kuzeni vs . var ama yeni nesil çok mu biliyor ne ?Bazen düşünmediğin şeyleri sana sorabiliyorlar , ya da fazlasıyla ısrarcı oluyorlar ..

Sizin çevrenizde ayy bu yumurcak ne çok biliyor böyle dediğiniz ,biliyorum edasıyla geçindiğiniz vakitler çocukların sizi bozduğu soruları soruyorum ks halkı ..?

*Gizlicim , sen küçükken kaç yaşındaydın hı ?

0|0
11|15

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Çocuklar hep böyledir. Değişmez...

Bende böyle "saçmalarım" arada. Aykırı sorular sorarım.

Sanıyorum başarılarım da buradan geliyor.

Bazısı anlamaz. Çocuk gibisin valla falan der. Kaç yaşına gelmiş adamsın, az büyü, yaşının gerektirdiği gibi davran falan der. Sallamam onları.

Bizim kızlar da "olgun" ister. Olgun değilmişim bazı kızlarımıza göre. Onların "olgun" anlayışı şey, yani mala bağlamış saçları kırlaşmış, yaşam sevinci gitmiş tipler. Akıla aykırı gelen, düşünce gerektiren şeyler söyleyince algılayamıyorlar, beğenmiyorlar haspalarım. Akıl noksanlıklarından olsa gerek.

İnsan içindeki çocuğu öldürmemeli bence. Hiçbir zaman. O ölünce insanın hayalleri de ölüyor, yaşama sevinci de gidiyor, herşey de bitiyor. Böyle sorularla karşılaşınca da afallıyor.

Ama bazı sorular var ki, hakikaten benim mantığımı bile zorluyor. Bir tanesi şuydu:

-Anne, benim kakam geldi mi?

:D

1|0
    0|1
  • Bizim sülalede, bebek, çocuk yok, hep kazık kadar insanlar... :D

Toplu taşıma araçlarında, yolda yürürken, çalıştığım mağazada çocuklarla, karşılaştığımda karşılıklı gülümseriz birbirimize. Çocukluğun insana verdiği bu masumiyet, saflık hissi, sıcacık gelir bana, çocukları çok seviyorum.

Bunun dışında, her çocukta, merak duygusu vardır.

Bana alınan her robotu, bir süre oynayıp hevesimi aldıktan sonra,

''Acaba içinde ne var?'' düşüncesiyle, yıldız tornavidayla söküp, paramparça etmişliğim vardır.

Çocuk aklı işte... :D

2|0
    0|0
  • 5 yaşında ki kardeşim abi mavi sabun neden beyaz köpürüyor demişti tek kelime edemedim .

4|0
    0|0
  • Çocukları çok severim şımarık olmadıkça . Onlar öğrenmeye aç oldukları için sürekli sorarlar , mıncıklarlar , karıştırırlar ; bu onların hızlı bilgi beceri düzeylerinin yükselmesi içindir . Ters soru olarakta , bu köpekler ne yapıyor böyle üst üste olabilir . Bir anlık duraksamayla onuda cevaplarım .

2|0
    0|0
  • sevgili bürükseltarhanası ...

yukarıdaki sorular reklam filminde duydum gibi geldi bana :)

Aslında yeni nesil ile eski neslin farı yok. Bizim zamanımızda sus bakim deyip şaplağı p...pomuz yedik mi otururduk oturduğumuz yerde. Şimdikiler ne o şaplağı yiyor ne de oturmak biliyorlar. Fark burada...

Zamanında konuşturdular da biz mi konuşmadık...

1|0
    0|0
  • Nedeeen nedeeen diye verdiğim cevapları yanıltmalarına sinirlensenmi hoşumamı gidiyor çözemedim.. çocuklar çok sevimli(:

1|0
    0|0
  • Normaldir her çocuk özellikle belli yaşlarda içinde bulunduğu dünyayı anlamak için çok soru sorar

Beni bozan soru pek hatırlamadım gerçi etrafımda çok cocuk yok

1|0
    0|0
  • Güneş neden sıcak güneşin görevi o peki ne kadar sıcak ineklerde süt iciyormu otobüs ne minibüs ne neden arabalar var delimidir nedirler zaten pek çocuk sevmem adamı delirtene kadar soru soruyorlar

1|0
    0|0
  • "baba ben nasıl oldum?"

"oğlumm nasıl oldum dememeli nasıl olcam demeli hayatta.."

"m.k. leylek anlatıcan sandım ben de"...

1|0
    0|0
  • Yumurtamı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan ? :D

2|0
    0|0
  • 5* caktım , iyi özetlemissin ,bi keresinde ben nasıl doğdum anne diyen bir cocuk duymustum ,annesi domates gibi olmustu .

1|0
    0|0
  • Şimdiki çocuklar öbür tarafdan Ünv. okuyup üstüne bide master yapıp geliyorlar :)

1|0
    0|0
  • zaman bilgi zamanı ve bunun en büyük etkisi de çocuklara aksediyor. zeki çocuklar çıkıyor.

1|0
    0|0
  • benim pipim büyük mü..?

0|0
    0|0
  • (: sözlükçü.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Renk ne demek?! :))) bayıldım. Çocuklar çok akıllı gerçekten maşallah.

1|0
    0|0
  • anaokulu öğretmeniyim. her gün bu tarz soruların binlercesine rastlıyorum. artık ne kadar otomatiğe bağlamış olsamda arada cevap vermekte zorlandığım sorular çıkıyor, rehaf düzeyi yüksek olan ailelerin çocukları daha çok gözlemci, daha çok meraklı, daha zeki, turkuaz mavisini tanıyan 2 yaşında çocuk gördüm, su aygırına hipopotam diye hitap eden, kafa tatili yaptım diyen de .

1|0
    0|0
  • (: = Tariflerin hepsi minik prensim yani kuzenimi anlatıyor..

•Kırmızı mercimek neden turuncu?

•Yumurtanın sarısı neden turuncu oluyor?

Ve daha bir çok sorular.. Belkide internetten öğreniyorlardır yeni nesil .d ki küçük prensimde daha 2.sınıfa gitmesine rağmen kullanıyor..ama gerçekten ilginç sorular .d

1|0
    0|0
  • hemen hemen her dönemin çocuğunda bulunduğu ortama göre değişen soruları oluyor tamamen ortamı algılama kişileri tanıma yönüne ilişkin bu sorular.nezamanki büyüdü ortamı algıladı tanıdı ondan sonra bu sorularda sorulmamaya başlıyor.büyüyünce bunu yapma gereksinimi nerdeyse hiç denecek kadar az hissettiğimizden sorularımızda olmuyor keşke olsa...

1|0
    0|0
  • Bilsinler tabii ki... Onlardaki bu farkındalık umut veriyor.Çocukların merakları ve irdeleyiciliklerini sınırlamamamız gerekiyor. Soruları adına kullanılacak uygun bir dil ve elde tutulacak sabır ile anlayış, bu avantajı korumaya yeterli geliyor. Devinim adına, düşünen ve üreten insan şart. O çağlar çok önemli...

1|0
    0|0
  • -Öğretmenim çim adamın saçları nasıl çıkıyo?

+Her gün sulayacağız zamanla saçları çıkacak.

-Çok uzayınca nolcak?

+Traş edeceğiz.

1|0
    0|0
  • Haha geçen gün , bir şeylere gülüyodum , küçük kız ne gülüyon ki,komik mi dedi yuh dedim içimden , çok biliyolar ablası ya :))

1|0
    0|0
  • Kardeşim var mesela

1|0
    0|0
  • Şimdi bir reklam var,bayram ziyaretinde çocuk sucuk nasıl yapılır? diye soruyor :(

1|0
    0|0
  • Abla bu ne işe yarıyor? (Ped)

0|0
    0|1
Yükleniyor...