Hayatımızdan Biri Çıkıp Gittiğinde Neden Bu kadar üzlürüz?

Ayrılık acısı Aşk sancısı derken kendimizi yiyip bitirirz..

Peki Hiç Düşündünüz mü? Hayatınızdan Biri çıkıp gittiğinde ya da hayatınızdan birni çıkardığınızda ne anlama geldiğini karsınızdakinin üzüntüsünün sebebibini?

Şöyle düşünün Aileniz var kardeş anne baba.. Peki 1 i vefat etse..(Allah gecınden versın) ya da yakın arkadaslarınzıdan birisi?

o zaman parcalanıyorsunuz dımı? ben yaşadım cok ıyıbılıyorum.. Allah kımseye yasatmasın..

Sevgilide boyle işte Sevdiğiniz deger verdiğiniz gunde ortalama 8-10 saat konusarak ıletısımde olarak birlikte vakıt gecırdıgınız birisi hayatımızdan cıktıgındada birini kaybetmişcesine üzülüyoruz..

Yani Hem içimizdeki kişi ölüyor ya da karşımızdaki kişinin içindekini öldürüyorsunuz..

İşte bu yüzden bukadar acı çekiyor ve üzülüyoruz.. Ben böyle düşünüyorum..

Ve bugün biri ben istemeden benim içimdeki kendini öldürmeye çalıştı..

Gidenler ya da gidecek olanlar.. Sizden Ricam.. Kimsenin kafasında soru işareti bırakmadan gidin..

Sevgi ve Mutlulukla Hoşçakalın..

Tasardur get out..

0|0
13|10

En İyi Kız Görüşü

• Hep giden gidiyor işte çünkü insanlar hayatımıza bir gün gideceğini bilerek girmiyormu..eğer ki kalmak için çabalasa şimdi yanında olurdu..insanlar böyle işte hayatımız en değerli insanı yapıyoruz bu kdr boş insan içinde çabalıyoruz sonuç ne koca bir hiç..her zmn giden için üzmedim kendimi parçalamadım kendimi yani..tek dediğim geçen zaman ve emek güzelliklere yazık diyorsun ama birgün bir bakıyorsun bunların bile hayatına kattığı birşeyler oluyor ya daha iyi bir insan oluyor ya da kötü bir insan..kimse için çizdiğin yolu bozmayacaksın giden varsa senin yolundan gitsin.

0|1
    0|0
    • Hadi gidek buryan yiyek )

• :) haklısın sabretmek güzel birşey..hiçbir şey için üzülmeye gerek yok insan istedikten sonra mutlulugu seçebiliyor :)

• aynen öyle..

Kızlar Ne Diyor 12

• çok iyi ifade etmişsin şu dünyada hiç bir şey bizi yıkmamalı işte. bide o kadar yalancılar sevmediği insana seviyorum demeyi çok iyi biliyolar o çok dokunuyo umut biriktiriyosun içinde ve hiç acımadan bayramının içine ediyolar herkes gülerken sen ağlıyosun insanları anlamak zor

0|1
    0|0
  • alışırsın ..

0|1
    0|0
  • Hayatından sevdiğin birisinin gitmesi, insan psikolojisi için ağır acılarının ikinci sırasında yer alır.Bundan.

0|1
    0|0
  • Allah sabır versin önce sana ben çok şükür yaşamadım en yakınından Allah yaşatmasın yadagecinden versin ama her gun düşünürüm ölümü alışmaya çalışırım ne kadar denesem gene onların yokluğu zor ama elbet kavuşucaz diye sabrediyorum yani buna alıştırıyorum kendimi bilmiyorum ifade edebildim mi kendimi,

0|1
    0|0
  • hatiralar gidenle gitmedigi icin... yani beraber ugurlayamazsin al abunu da cantana koy gotur diyemedigimiz icin... illaki ona ait hatiralar kaliyor... sonucta aci verse bile bunlarin sadece animsadigimiz anlar oldugunu ve artik hicbir dayanagi olmadigini bildigimiz icin...

0|1
    0|0
  • Gitmek kolaymış gibi. Kalmak ondan daha zor tabii. İki durumuda yaşadım. Genellîkle kalan oldum. Giderken soru işarettlerini değil viirgüllerinixi ve üç noktalarınızı da alın. Lütfen!

0|1
    0|0
  • Aile başka bence diger türlü hayatimizdan çıkıp giden nasıl gitti bu da onemli.ama her halukarda giden gidiyorsa benim verdiğim degere de ihanet ediyordur, etmistir zatenn. Onun bedeli de unutmaktir ben de.ilk zaman acıdır ama sonrasında asla dayanilmaz degildir.

0|1
    0|0
    • Aolay paylasım aile olarak dusunme aile örneğini sunun için verdim.. Devamlı gordugun artık sahıplendıgın ınsanalr yanı gıden de hayatının buyuk bolumunu kaplayan kısıler ve gıttıklerınde o yerlerı dolmayan ınsanlar..

• İnsanın çevresinin nekadar kalabalık olduğunu hiç bir önemi yok sevdiği yanında iyi hissettiği insanların olması lazım hepimiz için böyle onun dışında yalnız kalıyoruz.Değerverdiğimiz birinin gidişine bu yüzden üzülürüz.

0|1
    0|0
  • kim üzdü nann tasamı bayram bayram gidup ağzını burnunu kirayim.

0|1
    0|0
  • mükemmelsin . çok iyi yazmışssın.

0|1
    0|0
  • Ben de üzülüyorum ki aşık olduğum biri değil de bildiğin çok sevdiğim bir arkadaşımdı

0|1
    0|0
    • İllaha Aşık olmak gerekmiyor.. yeterki Kişi için değerli olsun..

• hayatımdan hayatımın tümü saydığım bir adam gitti

kendi gitmedi sadece benide aldı götürdü, tam 6yıl sevdim bana yaptıklarına rağmen evlenecektim çünkü bu hayaller yüzünden hayatımı mahvetmiştim çocuklara evcilik oynatırsanız tek hayali evlenmek olur. nelerle başa çıktım sonra birgün evlenceğim diye hayaller kurarken şehit oldu, hatalar yaptım onu unutmak için, yanlış ilişkiler yanlış adamlar yanlış hayaller şimdi berbat bir durumda kaldım böyle yapayalnız

hayat bazen sizi rezil rüspa eder siz sıyrılmaya çalıştıkça yerin dibine çekilirsiniz

Allah yardımcım olsun

0|1
    0|0
    • Amin.. ve Başınız sağolsun..

Ben Hayatta tecrübe eilen hiçbirşeyi hata olarak görmem yeterki tekrarlanmasın..

• Kadınlıkla ilgisi yok ki olayın.. Olay İnasn olmakda.. Bende Senin gibiyim al işte Yaş 30 :)

Hayata ne ekersin Onu biçersin diyenlere HALT ETMİŞSİNİZ diyorum ;)

• çok doğru söyledin, ağzına sağlık

Erkekler Ne Diyor 10

• İnsanı hep düşünen bir varlık olarak ele alırız. Bu teoride çok doğru bir gerçek ancak pratikte pek geçerli değil gibi görünüyor. Hemen anladınız, olayı duyguya getiriyorum. Duygular elbette karar almada çok önemli ancak duyguların bir olumsuz yanı var: bağımlılık yapmaları. Evet duygular bağımlılık yapar. Aşırı alınmaları maddenin kötüye kullanımına örnektir. Hem de alkol, sigara, uyuşturucu vb. maddeler gibi. Mesela sevmek, üzülmek, korkmak buna örnektir. Bunun teorisine girmeyeceğim. Ancak biraz bağımlılık konusunda araştırma size olayı anlamanızda yardımcı olur.

Kısacası biz insanlara bağımlı olmayız. Biz duygularımıza bağımlı oluruz. Çok materyalist gibi görünebilir ama durum bundan ibaret. Örneğin çevrenizde çok melankolik insanlar vardır. Üzülmek ya da can sıkmak için simidin susam sayısı bile onlara yeter ya. Bu ya da bir başka örnek kişi, beyninde oluşturduğu kimyasala bağımlıdır.

Bağımlılık kötüdür, ancak doğada her şeyin çözümü var. Çözüm düşünce. Çünkü insan dürtülerine düşünceleri aracılığı ile baskılar. Her bireyde eşini aldatma potansiyeli vardır. Ancak çoğu bunun gerçekleşmesini düşünceleri ile durdurur ya da durduramaz ve içgüdülerine teslim olarak ters evrim sürecine girer.

Yine olayı özetlersem düşünceler üreterek olumsuzluğa sebebiyet veren duyguların önüne geçebiliriz. Çok basit değil mi?

Peki insanlar bunu neden başaramıyorlar? Sanıyorum sebebi barışın savaştan daha kolay olmasına rağmen dünyanın hep bir savaşa gebe olması ile aynı nedenden ötürü olabilir?!...

Üzme kendini. Bak sana başlangıç için bir düşünce: değer yanlız hak edene verilir.

0|0
    0|0
  • işte bunu farklı değerlendire bilirsin.

Askerlik gibi düşün kimi insanla 10 saat konuşursun kimi insanla 15 ay aynı yastık aynı oda aynı yemek hane askerlik bundan dolayı güzeldir, her gidenden birşeyler ögrenirsin iyisi ve kötüsü ile ölüm, konusunda ALLAH GECİNDEN VERSİN söyleyecek laf yok YÜCE RABBİMİZİN Takdiri.

çıkıp giden insan kim, neden gitti, benmi gönderdim, kendimi gitti bunlar benim için önemli olan çok insan tanımışımdır hayatımdan çıktığı zaman var ile yokluğu belli olmayan, seviyorsam, değer veriyorsam 10 yıl sonrada yüzünü gördüğüm zaman beni güldüre biliyorsa o insan benim hayatımdan çıkmamamıştır.

0|1
    0|0
    • Askerlık gıbı deıl.. bak o olay cok afarklı askerde 15 ay sonra gıdecegım durumu var.. hazırlıklısın bırdahda bu adamları belkı gorurum dıyerek gıdıyosun..

Kimse kimsenin hayatına ben gidecem diye girmiyo..

Ama su dedıgın kısmen haklaısın yıllar sonra karsılasma kımsında..

• Tasardur iyi adamsın hoş adamsın da abi bu minyatür romanı kim okuyacak şimdi :A

Gidenmidir terkeden yoksa kalanmıdır geyiğine girmicem, aradaki sevgi saygı güven tam anlamıyla bitmiş olsa bile Varlığına Alışmışlık kalana kocaman bir boşluk yaratıyo.. En büyük sebeb varlığa alışmıştık diyip gideyim ben :)

0|1
    0|0
    • ;) genelde uzun yazmayı sevmıyorum da ayrıcalık oldu bugun teşekkür ederim ;)

• Katlanilamayacak ve dayanilamayacak aci yoktur. Bilen bilir beni.acilarin en buyugunu tatmis birisiyim.

Beseri iliskilerde en aci verenide seni baglamayan bir sebepten dolayı yani geçerliliği olmayan bir sebepten aciklama bile yapamadan çekip gitmeye calisilmasidir..bu gibi durumlarda karsi tarafida anlamaya calisilmali ve kendi ndisini dinlemesine mudahale edilmeden musaade edilmelidir bence.

Er gec hatasini anlayacak ve gelecektir.bu sure zarfinda arayip sormamak en iyidir.baktin ki gelmiyor kötü olmaya gerek te yoktur. Gecmisin hatirina Allah selamet versin demek en dogru olandir kanimca

0|1
    0|0
  • sigara içiyorsanız bu sorunun cevabı çok basittir aslında

sigara içilmesi güzel olan bişey değildir ama yemekten sonra çaydan sonra ya da can sıkıntısında akla gelir.. bunun nedeni alışkanlıklarımız sigara içmeyince bir şeyler eksikmiş gibi olur.. sigarayı bırakırsınız aradan yıllar geçer bir gün arabada giderken sigara içtiğiniz an yaptığınız yolculuğunuzda aklınıza gelir.. işte o onda sanki çok büyük bir eksiğiniz varmış gibi hissedersiniz..

birine alışmakta böyle bişeydir işte

0|1
    0|0
  • Bence tek sorunun karşındaki kişileri kendin gibi görüp gereğinden fazla değer vermenden kaynaklanıyo bu acın. Kısa sürede bir insanı tanıyamassın herşeyın bı zamanı var bı anda deger kazananlar her zaman gıdenler olur zamanla deger kazananlar ıse daıma yanında olanlar senı terketmeyecek olanlardır

0|1
    0|0
  • hacı soruya benzemiyor la bu çok uzun zamandır ulan ben şimdi bu adama ne cevap vereyim dediğim tek soru oldu daha doğrusu soru olmayan soru olduğundan kaynaklı:)))

şiir tatında yazmışsın

0|0
    0|1
  • İnsan alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemiyor...

0|1
    0|0
  • onca söze herşeyin hayırlısı olsun diyorum

tatildeyken ağlatacanız lan

zateny alnız gelmişim

ühüğğğğ

0|1
    0|0
  • Çünkü onun gibi birine bulamıyağı na koktuğu için insan üzülür

0|0
    0|1
Yükleniyor...