Kamburluk sorununu aşan var mı?

Kambur yürüyorum hep Napıcam arkadaslar cok rahatsız oluyorum bu durumdan dısarı cıkmak bileene isteemiyorum Spor ve yüzme işe yararmı 1. bucuk sene gibi bir süreç spor yapcamm ?

0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

• Yürürken dikkat etmeye çalış. Sanki kafanda bir uçan balon var da seni yukarıdan çekiyormuş gibi hisset. Otururken sandalyene bel desteği koyarsan postürünü düzeltip vücut farkındalığı oluşturabilirsin. Yüzme, yoga, pilates işe yarar. Ayrıca elektronik duruş düzelticiler var. Onu taktığında kamburlaştığın anda biplemeye başlıyor ve sen düzeltene kadar ötüyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsin kesinlikle sağlığa bir zararı yok. Bir de aklında bulunsun bu tarz postür bozuklukları kifoz, skolyoz gibi omurga eğriliklerine sebep olabilir ve kalıcı hale gelebilir.

0|0
    0|0
    • GÜNDEE 1 BUCUK SAAAT YÜZÜCEM

Kızlar Ne Diyor 5

• spor yaptığın sürece duruşun düzelir bunu spora başladığında kendin kısa sürede farkedersin zaten

0|0
    0|0
  • Abimin de aynı sorunu vardı, doktor bol bol yüz demiş.

0|0
    0|0
    • Gerçekmi diyosun

• Git bir de egzersiz vermiş doktor bir sayfada. Her akşam yapıyo onları, bir de kas gevşetici kremlar falan.

• Body yapıyorum zaten sırt calısıyorum 1 saat yüzüyorum

• Çok şükürkü yok öyle bir sorunum sanırım :D

0|0
    0|0
  • evett doktorlarda zaten direkt spor a yönlendiriyolar

0|0
    0|0
  • bende az vardi kafayi bozum aklima geldikce duz durmaya calistim yuruyusum duzeldi ama otururken hafid var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• bendede var, egzersizlerini yapıyorum bir iki saat dik yürüyorum sonra yine aynı.

0|0
    0|0
    • hangi egzersizler ?

• atcılık oynar gibi eğiliyorsun, afedersin diğer adı dört ayak domalma, o sırada kambur durup kafayı iyice yere çevir, sonra vücudu sırtı dikleştir gerginleşip iyice yukarı bak. beşer saniye arayla iyice sırtını ger, sürekli aklına gelince yap bu harekleri. bide yüzükoyun yatar pozisyonda eller bel hizzasında yerde ellerinden biraz güç alarak kafa geride kalkar gibi yap şınava benziyo, iyice yukarı doğrul. in doğrul in. biraz işe yarıyo, o gün içinde biraz dik yürünüyo

Yükleniyor...