Matematik Ygs soruları

1--Üç basamaklı xyz sayısı rakamları toplamı 26 katına, zxy sayısı da rakamları toplamının 47 katına eşit olduğuna göre, yzx sayısı rakamları toplamının kaç katına eşittir?

Nasıl yaptığınızı anlatırsanız sevinirim.

Cevap:38

2--Üç basamaklı abc, bca ve cab doğal sayıları, rakamları toplamının sırasıyla 15,39 ve 57 katına eşit olduğuna göre, a+b+c toplamı kaçtır?

cevap:9

3--Rakamları farklı dört basamaklı bir doğal sayının, rakamlarının çarpımı 72dir.

Buna göre, bu sayının en büyük değeri ile en küçük değerinin toplamı kaçtır?

cevap: 10670

şimdiden teşekkürler :)

1|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• üçüncü sorunun cevabı en büyük 9421 en küçük 1249. biraz beklersen diğerlerine de bakarım ama yapabilirmiyim bilmiyorum.

0|1
    0|0
    • ilk sorunun cevabı şu xyz=100 tane x den 10 tane y den ve bir tane z den oluşmaktadır.

xyz+zxy+yzx toplarsak elimizde 101 tane x 101 tane y 101 tane z kalır. karşı tarafı toplarsak eliimizde 101 tane (x+y+z ) toplamı olmalı.

101-(26+47) = 38

• 2. sorunun her seçeneği için geçerli mi bu?

• ıh, yapamadım işte. :|

Erkekler Ne Diyor 4

• 3. Soru: en büyük sayı 9421 en küçük sayı 1249 toplamları: 10670

Diğerleri için uğraşırsam yapabileceğime inanıyorum...

0|0
    0|0
  • kullanıcı mevcut olan aklının 1/5 ile soru sormuştur.geri kalan ama kullanmadığı sayısal olarak değerde verilemeyen küsüratlı kısmı ile heycan ile cevap beklemektedir.

soru.tek başına bu kullanıcı havuz içinde nefesini tutarak ne kadar kalabilir.

1|0
    0|0
  • Kafam döndü ya la

0|0
    0|0
  • kafası harbiden guzel amk rakamların yerleri degişince toplamı nasıl degiiyor amk?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...