Siz ne yapardınız????????

18 yaşındayım bu sene üniversiteye hazırlanıyorum bugün bayram olduğu için bütün akrabalarla birlikte dedemlerdeydik bir yerden konu açıldı ve babam zeka özürlü olduğumu söyledi o kadar kötüyümki şu an bende ona dönüp zeka özürlülüğü genetiktir dedim eğer demeseydim içimde kalırdı saatlerce ağladım şu an çok kötüyüm ve ne yapacağımı bilmiyorum acaba zeka özürlü müyüm diye düşünmeye başladım sınavı kazanamazsam hayatım biter ama ders çalışma hevesim kaçtı siz olsaydınız ne yapardınız?

0|0
7|16

En İyi Kız Görüşü

• şaka yapmıştır kendince ... sen çalışmayı bırakırsan olmaz bunu başkaları ne düşüür diye değil bu benim geleceğim diye düşünmelisin kendin için yapmalısın

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Nasıl olsa babana gider yapmışsın, içindeki ileride daha büyük depremlere bahane elektriği atmışsın..

Bu olay seni daha motive etmeli bence.. Kolay değil, tahmin ediyorum. Ama imkansız da değil, hatta dünden daha zor bile değil...

Ve ileride herşeyin daha güzel olduğunda babana "bak ben oldum" değil, susarak sonucu göster bence..

Eminim ki bugünden itibaren daha algıda seçici olacaktır başarıların konusunda, abi tecrübesi ve tavsiyesi..

Gazan mübarek olsun :)

1|0
    0|0
  • Başarılı olunca bütün muhalif sesler susar

Ve seni hayranlık dolu bakışlarla tebrik ederler

Çalışıp başarabilrsin

Herşeyden önce kendin için

2|0
    0|0
  • eğer öyle olsaydın düşünme yetin olmazdı ,bu kadar güzel derdini anlatamazdın. merak etme bu sadece bir anlık düşünce eminim öyle bir insan değilsindir. takma kafana.

1|0
    0|0
  • babanı sittir et sen yoluna devam et doğru olanı yapmışsın

1|0
    0|0
  • sınavı kazanıp ona kapak yapardım. bu kadar duygulu ve net bir cümle yazan kişinin nasıl bir zeka özürü olabilir.

1|0
    0|0
  • zeka özürlüsün. afedersin ama o denyoların söylediklerini kafaya takıyosan zeka özürlüsün. bende üniversiye hazırlanıyorum bu sene. çevrendekilerin ne dediği umrunda olmasın. 1. dönem matematiğim zayıftı. 2. dönem başlarken arkadaşlarıma dedim ki -beyler ben takdir alıcam.. güldüler, dalga geçtiler. şimdi 3 ünün fiziği zayıf, birinin edebiyatı. ben se 6 senedir ilk defa takdir aldım.

1|1
    0|0
  • Baban öyle der bence bunu düşün ve kendine de ki, eğer babama aksini göstermek ve ona en iyi cevabı vererek onu utandiracak bişey gerekirse bu da sınavı kazanmak olur. Bu sınava ne olursa olsun iyi hazırlanıp gidicem ve kendi ayaklarım üstüne durucam demelisin.

1|0
    0|0
  • Şuna emin ol baban da seni çok sevdiği ve başarılı olmanı istediği için öyle demiştir.. Sadece gençleri bazen anlamayabiliyorlar, ve onları hırslandıralım derken yanlış davranışlarda bulunuyorlar o kadar.. Elinden geleni yap, mutlaka kazanırsın.. Hem üniversite hayatın sonu da değil başı da.. Önemli olan karakter..

1|0
    0|0
  • baban şakasına demiştir onu ya takılma buna.. eğer öyle değilsede sen onun yüzünü kara çıkart çok çalışta ona göster kendini senin nasıl biri olduğunu görsün :)

1|0
    0|0
  • Babanın o lafına ters tepki ver çok ders çalış ve yüzünü kara çıkar. Babalar çocuklarını sever belki de takılmıştır.

1|0
    0|0
  • Takmayacaksın. Hatta daha çok çalışacaksın ki zeka abidesi olduğunu görsünler. Onları utandır. Bunu yapabilirsin emin ol :)

1|0
    0|0
  • her şeyden önce ''sınavı kazanamazsam hayatım biter'' cümlesini hayatından çıkar ondan sonra düşün

1|0
    0|0
  • ya sınav sınav dediğiniz soru tiplerini ezberlemek ve bunların hızlıca nasıl çözüldüğünü anlamak zeka isteyen bir sınav değil ki artık öss lgs ya her ne isimdeyse... çalışmanla orantılı puanını alırsın (ben hiç çalışmadım ama sen beni örnek alma) :)

1|0
    0|0
  • Olur öyle babalar der. He de geç. Bizimki de aynıydı. Sezon sonunda tebrik ederim oğlum dedi.

1|0
    0|0
  • Sadece şaka yapmayı bilmeyen bir baban var hepsi bu

1|0
    0|0
  • baba kız ilişkilerine her zaman imrenmişimdir. hep bir kız çocuğum olmasını istiyorum. ve bırak geri zekalı demeyi, kılına zarar getirmem ben onun...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bi kere de annem bana herkesin içinde, kafan bir tek derslere basıyor dedi :))

1|0
    0|0
  • Zeka özürlülügü genetikmiy miş ? İlk defa duyuyorum.. Ben annemden ileriyim çocugumdan geri o kadar..

1|0
    0|0
    • Sen konuyu anlamamışsın ayumi ..

• ama sinirlendiğin zaman aklına ilk gelen şey söylenir yani kültür dersi falan akla gelmez o anda

• Benim aklıma o anda o geliyor.. Beni babamın ya da daha yaşlı birinin bu konularda pek geçicegini sanmıyorum etrafımdakilerden saygınlıgı sen kazanırsın verilmez.. Sırf benden yaşlı benden daha önce dogmuş diye saygı duymam ben mesela insanlara..

• babanın seni rencide ettiği gibi sende babanı rencide etmişsin.küçüklük sende kalsaydı bişey demeyip surat ifadenle belirtebilirdin .hayır tabiki sınava çalışmaya devam et.dış engellen seni bu kadar pes ettirmesin.

1|0
    0|0
  • senin tek yapacağın şey kendini ispatlamak. öyle olmadığını göstermek. çok çalışacaksın iyi yerleri kazanacaksın milletin ağzı açık kalacak.

1|0
    0|0
  • Bazen büyükler yurekllendirici sozleri yanlis kullaniyorlar.

1|0
    0|0
  • aynı senin durumundayım. Daha çalışmaya başlayamadım bile kazanamazsam ötesi yok bittim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...