Bir süper gücünüz olsa, bunlardan hangisini yapardınız ?

Bir süper gücünüz olsa, bunlardan hangisini yapardınız ?

• Savaşları durdururdum
    36% (90)26% (44)32% (134)Oy Ver
  • Herkesin zengin olmasını sağlardım
    11% (29)11% (19)11% (48)Oy Ver
  • Herkesin anlayabileceği ortak bir dil icat ederdim
    14% (35)15% (26)14% (61)Oy Ver
  • Sınırları kaldırırdım
    17% (43)17% (28)17% (71)Oy Ver
  • Diğer ( Belirtiniz)
    22% (56)31% (52)26% (108)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
64|57

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 63

• A diyorum en üzücüsü elleriyle besleyip büyüttükleri evlatlarının şehit olarak geri gelmesi savaşların bitmesi hepsinden daha cok mutlu ederdi beni

1|1
    0|0
  • A, savaşlar dursa bile insanın egosu her şeye bedel.

B, herkes zengin olsa eminim birileri daha çok zengin olmak isteyecektir.

C, insanların anlaşmazlıklarının sebebi ortak dillerinin olmaması değil ki, ortak bir kafa yapısı lazım. O da imkansız (gerçi burdaki her şey imkansız.:D)

D, kurallar yaşamın temelidir.

İnsan oğlunu ortadan kaldırırdım; bari hayvanlar rahat etsin :D

1|2
    0|0
  • savaşlar sömürmeler dursa zaten her ülke kendine yeticek bakabilecek ortalama bir geliri olabilecek hale gelir. açlıktan ölen kalmaz. ayrıca anlaşma sağlanır ve dilin amacı anlaşmak içindir. aaynı dili sahipler anlaşamazken, bu şekilde anlaşabilecekler zaten.

0|2
    0|0
    • Sen 19 yaşında mısın sahiden?

Maşallah diyeyim

+1

• Bizde maaaaşşşşşallah tü tü tü tüüü diyoruz o zaman. Nazar değmesin.

• Tesekkur ederım :)

• Savaslari durdurur cocuklarin gülmesi icin ellimden geleni yapardim

0|2
    0|0
  • iyileştirme ya da o ağrıyı nakledebilme yetisi.

0|1
    2|0
  • geleceğimizi, çocuklarımızı kurtarırdım. mutlu olsun hepsi.. açlık çekmesinler, çalışmak zorunda bırakılmasınlar, çocukluklarını yaşasınlar doya doya..

1|3
    0|0
  • D şıkkı, sınırları kaldırırdım.

Herkes istediği zaman istediği yere gidip, dünyanın güzelliklerini görüp gezebilmeli.

2|1
    0|0
  • A şıkkı didim :)

0|1
    0|0
  • E. cehalet denen gerici zihniyeti kaldırırdım!

4|1
    0|0
    • aynen. cahilliklerinde ısrarcı olan gericiler yüzünden ülke içinden çıkılmaz hal aldı..

• aynen tatlım sabit fikirli ve gerici insanlar ülkeyi mahvetmekte bir numaralar bir de müthiş önyargıları var onların

• A dedim

hıh

0|1
    0|0
  • Savaşlar olmasaydı iydi :/

3|1
    0|0
  • A: Savaşları durdururdum

0|1
    0|0
  • benim kendime faydam yok ki :)

1|2
    1|0
    • eee boşuna süper güç vermiyoruz dimi ama .)

• Süperman olsam kaç yazar, bak peter parker'a adam koskoca spiderman ama gel gör ki ev kirasını bile veremiyo :)

• peter parkerin ev kirasını biz ödüyoruz :D ajsgdasj

• Dil konusuna katılıyorum, dünyada ortak bir dil olsa, zaten farklı bir ırk olma ihtimali azalır, hiç olmasa bile insanlık birbirine yakın olacağından gruplaşma da daha az olacağından savaş durumları ortadan kalkabilir. Ayrıca ingilizce okumaktan da kurtulmuş olurduk beya :D

0|1
    1|0
  • Kızların erkekleri, erkeklerin kızları anlamasını sağlardım :D

0|3
    0|0
  • Hastalıkları yok ederdim...

0|1
    0|0
    • Süper Gücünüzde Olsa Hastalıkları Kimse Yok Edemez Çünki Hastalıklar Alemin Rahbi Olan Allah Tarafından Geliyor

• tabiki savşları durdurmak; diğer özellikler insanın şımarmasından başka hiç bişeye yaramamaz

0|1
    0|0
  • ihaneti ortadan kaldırabilmek isterdim.

0|2
    0|0
    • İhanet hep kötü bir şey olarak tanıtılır ama aslında onun da iyi tarafı vardır.

Mesela kötülere ihanet etmek gibi.

• Birbirlerini delice seven insanların asla ayrılmamasını sağlardım. Hiçbir gücün onların üzmesine izin vermezdim...

1|1
    0|0
  • dedikoduyu yalanı aldatmayı kısacası tüm kötülükleri yok etmek isterdim

0|1
    0|0
  • Atatürk'ü diriltirdim.

1|1
    1|0
  • Herkesin rahat ve huzurlu yaşaması için savaşları durdururdum herkesin yaşamaya hakkı var..Keşke dursa..

0|1
    0|0
  • Dünyayı gezerm çünku daha ayak basılmamış yerler var :)

1|1
    0|0
  • gargameli ve azmanı öldürür şirin köyümüzde şirin şirin yaşamaya devam ederdik :)

0|1
    1|0
  • Tum insanlara bunlarin hepsini yapmayi saglayacak sekilde akil ve fikir vermek isterdim

1|1
    0|0
  • Yargıları kaldırırdım .

1|1
    0|0
  • D şıkkı hepsini yapardım :D

0|1
    0|0
  • sınırları kaldırırdım.

0|1
    0|0
  • müslümanların birlik olmasını sağlayıp bütün dinler arası hoş görüyü sağlardım :)

1|1
    0|0
    • aslında çok mantıklı çünkü müslümanlar bir birlik halinde değil sürekli parçalanmaya çalısılıyor..

sürekli ibadet eden her seyi tastamam yapan biri değilim ama düşüncem bu

• düşüncelerimiz benzer :) sana hak veriyorum: Müslümanlar birlik olsa bir çok şey daha iyi olur

• Dinler arası hoş görü olmaz. Dindarlar arasında hoş görü olur :)

• görünmez olabilmek

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    33

Erkekler Ne Diyor 57

• Herkes zengin olamaz . Birileri fakir kalmalı ki zenginliğin bir anlamı olsun.

Savaşlar durmamalı. Doğanın dengesini bozamazsın. Eğer durursa barışmanın da bir anlamı kalmaz.

Herkesin anlayabileceği bir dil demek insanların kendini geliştirip sınıf atlayamaması demektir. Bu da yanlış. Doğanın dengesini bozmaya girer. İnsanlar öğrenmeye çabalasın , öğrensinler. Çabalayabilecekleri şeyleri ellerinden alırsan kendilerini öldürürler.

Sınırları kaldırırsam herkes ben olur. Süper olur. Bunu kim ister ki ?

Süper güçlerim olsaydı eğer, bunu herkesten gizler, tadını çıkarırdım. bilirsin aklına gelebilecek herşey işte. Dünyada böyle bir şeyi duyuracak olsan öldürülürsün. Amacına ulaşmak adına susmak gerekir bazen.

1|2
    0|0
  • herkeze medineyeti öğretirdim saygıyı öğretirdim . sevgiyi sevmeyi öğretirdim. ondan sonra her şey yoluna girerdi . savaş olmazdı , herkes zengin olurdu , herkes aynı dili konusurdu , sınırlar kalkardı . ama benım dedıgım olay bır utopya ve ınsan oglu oldukca utopyalar gerceklesmez :)

0|1
    0|0
  • insan nüfusunu azaltır tek bir kavme dönüştürür, nüfusu da kontrol altına alırdım ne savaş kalırdı ne dövüş ne para ne pul gül gibi geçinirdik...

0|1
    0|0
  • Herkesin tek bir dili kullanması demek, savaşların durup herkesin zengin olması demek zaten :)

1|1
    0|0
  • A, B,C,D yi hiçbir süper güç yapamaz en yiisi ben insanları kurtarıdım ölümden ha bide para verip sevdiğim kızın üstüne tinerci balici felen salalrdım sornada onları pataklar kahraman olurdum :D

0|1
    0|0
  • Devrim elbette.

0|1
    2|0
  • Kesinlikle A.

B'yi yapmak aksine külliyen zarar olur dünya için.

C'ye gerek olduğunu düşünmüyorum

D'de sınırları kişi isterse kaldırmalı bence

0|1
    0|0
  • Fenerbahçe - gs maçındaki zaman geçiren drogba ve muslrayı havaya uçururdum gerci bunu yapmam için super guce ıhtıyacım yok sadece kayseriye ucuyum yeter.

0|1
    0|0
  • banane milletten dünyayı ele ğeçirir herkesi köle yapar her gece başka kadınla olur dum yani kısacası kendim tanrı ypardım kim olsa ypar tabi haşa varsayımsal olarak konuşuyoaruz

0|1
    1|0
  • Tony Stark gibi bir herif olurdum heralde...

0|2
    0|0
  • Herkesin zengin olmasını sağlardım

0|1
    0|0
  • Diğer seçtim Kendimi zengin eder ayrı bir kasaba kurardım sadece iyileri ve en akıllıları alırdım Kimseylede savaşmazdım hep dostluk kurmaya bakardım ve asla dısarıya bagımlı olmazdım hic bir manada. Onlardan öğrenir kendim uygular uygulatırdım.

0|1
    0|0
  • A ) Atom bombasi icad edileli savaslar zaten genel olarak durdu.Fakat insan nufusu asiri derecede artti,bunun da ne kadar iyi bir sey oldugu tartismaya cok acik.

B) Herkes zengin olursa zenginligin anlami kalmaz zaten,satilan mallar da o standarda gore satilir,yine orta direk veya alti kalirdik cogumuz.

C)Herkesin anlayabilecegi ortak dil icat edilirse yeni dil ogrenmenin havesi kursagimizda kalirdi,ayrica buna bezer bisey de icad etmisler adi da Ingilizce,ulluslararasi dil.

D)Sinirar zaten gunumuzde buyuk oranda ortadan kalkmis durumda,yabanci ulkelere seyahat 20-30 yil oncesine gore cok daha rahat.

1|0
    0|0
  • tek bir hamlemle bütün savaşları durdururum

0|1
    0|0
  • petrolün kullanıldıuğı her yerde taşın toprağın kullanıldığı bir teknoloji icat ederdim.

0|1
    0|0
  • Dünya barışını sağlamak isterdim.

0|1
    0|0
  • Şifacı olmak isterdim.

0|1
    0|0
  • hepsini yapardım

0|1
    0|0
  • Nüfusun artmasına engel olurdum. O zaman tüm sorunlar otomatik olarak çözülürdü zaten...

0|0
    0|0
  • olmayan adaleti sağlarım

0|1
    0|0
  • C ve D siklari güzel aga :)

0|1
    0|0
  • Herkesin anlayabileceği bir dil icat ederdim tabi ki. İnsanlar konuşa konuşa anlaşabilirler değil mi?

0|1
    0|0
  • acı olgusunu, kini, nefreti, yoksulluğu ve açlığı, bencilliği,egoları yok etmek isterdim

0|1
    0|0
  • Bunlar imkansız süper güce sahip olunması gereken şeyler değil.İnsanlar 500-600 yıl sonra yazdığın maddelerin ilkel insanlara ait olduğunu söyleyerek tebessüm edecekler :))

0|1
    0|0
  • E-Herkesin süper gücü olmasını sağlardım :)

0|1
    0|0
  • dünyada aşkın mantıgın önüne geçmesini engellerdim herhalde :)

0|1
    0|0
  • Hiç bir şey yapmazdım...

0|1
    0|0
  • denize giderdim

0|1
    0|0
  • bu dünyaya barışı getirip bu dünyanın kami-sama'sı olurdum *_*

0|1
    0|0
  • aldatanları saygı sevgi ve kalplerinde sefkat olmayan herkezi yok ederdim