Küs Olduklarınıza Zeytin Dalı Uzattınız Mı ?

Bayram, laf olsun diye değil tabii ki. Ramazan ayı sonrasında affolmuş ve melek gibi tertemiz olmuş kişilerin neşeli günleri için bize armağan edilmiştir. Ancak her ne kadar beş vakit namazında da olsan, ramazan ayında oruçları hiç kaçırmasan da birisine üç günden fazla küs kalmak haramdır !

İki kişi, birbirine dargın olarak ölürse, Cehennemi görmeden Cennete giremez. Cennete girseler de birbiriyle karşılaşamazlar. ( İbni Hibban )

Küs olduklarınaza Allah için, bayramı gerçek tadında kutlamak için ilk adımı atar mısınız lütfen ?

Birbirine dargın iki kimseden, hangisi önce selam verirse, günahları affolur. Verilen selamı öteki almazsa, bu selamı melekler alır. Selam almayan kimseye de şeytan, sevinerek iltifatta bulunur. ( İbni Ebi Şeybe )

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Küs oldugum kimse yok, zamaninda çok küserdim de artik çok çocukca oldugunu anladim. Ve akillandim, sorunlar konusarak çözülür.

Bayramin kutlu olsun Hacim.(=

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bir Müslümanın din kardesıne 3 geceden fazla küs durması helal olmaz. Bırbırerıyle karsılastıkları zaman bırısı yuzunu su tarafa cevırır ve dıgerı de bu tarafa cevırır. Halbukı bu ıkı müminin en hayırlısı, selamı ilk önce verendir... :)

1|1
    0|0
  • Neredeyse etkilendim sorundan. Böyle kalması daha hayırlı ama <3

İyi bayramlar.

1|1
    0|0
  • selamun aleyküm..

hayırlı bayramlar,iyi günler.

0|1
    0|0
  • valla güzel yazıyorsun da Allah'ın selamını verdiğin insan selamı almıyorsa bayramda bile aklına gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Kimseyle küs değilim , olunca da uzun sürmez zaten .

*İyi bayramlar..

0|1
    0|0
  • Haksız olduğum her zaman zeytin dalını uzatmışımdır.

0|1
    0|0
  • İstiyorum aslında onun bayramını kutlamak ama çekiniyorum..

2 ay önce falan arkadaşlığını bitirmişti.

0|0
    0|0
  • Ben küs değilim sadece görüşmek istemiyorum:))

0|0
    0|0
  • izafiyle kusuz :(((

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Küs olduğum kimse yok.

Uzak durduklarım var. Böyle iyidir.

0|1
    0|0
  • Küs olduğum birisi var ve barışmayı düşünüyorum. Hayırlısı. :)

0|1
    0|0
  • ilkokul arkadaşım anlamadan dinlemeden haksız infaz yaptı.ancak pişman olduğundan eminim.ama bir kere o kalp kırılbe .Allahtan başkası onarmaz.ama barışmak mı kafamı keserim yinede barışmam.kimse yanlış yapmasın arkadaş bana.

0|1
    0|0
  • ben hiç kimseye küsemiyorum yapım el vermiyo ve mutluyum böle olmaktan dargın olurum ama küs olamam kalamam.

0|1
    0|0
  • küs olduğum biriyle sadece elsıkıştım selamlaştım o kadar bayramın hatrına

0|1
    0|0
  • Güzel paylaşım için teşekkürler .

burası İstanbul gemlik olduğu için zeytin dalı bulamadım ama dal mesabesinde bir elim var tokalaşırız artık.

ilaveten küs olduğum kimse yok ama mesafeli olduklarım vardı.onlarada bir uğrarım artık:)

0|1
    0|0
  • Küs olduklarıma bi' şeyler uzatıyorum, yakalasınlar..

İyi Bayramlar..

0|1
    0|0
  • zeytin dalı değil ama ellerimi açıp kucakladım kimisi itti kimisi de sımsıkı kucakladı..

0|0
    0|0
  • asla

kırmızı çizgilerim var benim ve o çizgileri aşanların yüz bayram geçsede benimle işi olamaz artık

0|0
    0|0
  • uzattım da ne oldu bana adam olsan yazmazdın dedi böylede o* biri işteee

1|0
    0|0
  • Hep ben uzatmışımdır zaten. Hiç de pişman olmadım. Küskünlüğü sevmem. :)

0|0
    0|0
  • Kiminle, ne için konuşmadığımı hatırlamıyorum .

Konuşmadıklarım var mı onu da hatırlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Ben küs oldugumla asla birdaha barışmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...