Okuyanın da okumayanın da canı sagolsun sadece ıcımı dokmek ıstedım

Çirkinlik..Bilmiyorum aranızda kaç tane benim kadar tipsiz biri var.Çirkin olmak o kadar moktan o kadar lanet birşeydir ki nasıl anlatsam bilemiyorum.İnsanın hayatını yer bitirir hayattan zevk alamazsınız.Hani neyzen teyfiğin bir sözü vardır "Hayat Kırık bir bardak gıbıdır içsende akar içmesen de" diye o yüzden hayattan zevk almaya bak demişler.Ben de isterdim zevk almak birileriyle gezip tozmak bir sevgilimin olmasını ama olmuyor işte.Neden? Çünkü tip.Surat kafa herneyse işte herşey orda bitiyor dimi?

Yolda giderken insanlar kimbilir içinden "Şunun tipe bak " diye içlerinden geçiriyor ya da yanındaki arkadaşına söylüyor ardından gülüyorlardır.Evet o gösterdikleri kişiler hep benim gibi tipsiz sapsız adamlar.Tipsiz adamlar ciddiye alınmaz birşey söylemek isteseniz dinlemek istemezler kaideye alınmazsınız.Neden?Çünkü tipsizsin.

He birde karikatürlere konu olan "ben seni arkadşam olarak görüyorum" muhabbeti var.Bir kızdan çok hoşlanırsın muhabbet de edersin ama sonra sevgili olmak istersin direk şu cevap gelir "ben seni arkadşam olarak görüyorum" ya da reddederler.Neden?Çünkü tipsizsin.

Birde bunlarla beraberinde gelen psikolojik sorunları hiç saymıyorum.Sürekli depresoyonda olursunuz hiç birşeye gülemezsiniz.Sabah lavaboda yüzünüzü lavaboda aynaya bakarken kendinizden utanırsınız ama elinizden birşey gelmez böyle yaşamak zorundasınızdır.Bazı geceler çirkinliğine ağlarsın."Nolur du allahım biraz daha tipim olsaydı " diye içinizde feryad figan bağırarak hıçkıra hıçkıra ağlarsınız.Tipinizle barışmayı denersiniz ama sonuç her zaman ki gibi hüsran olur...

Genelde tipsiz insanlar arkadaş çevresinde komikli espirikli kişiler olurlar.Sınıfta çok sevilirsiniz ama dışarda arkadaşlarınızla gezmek istersiniz ama o arkadaşlarını her zaman bir işi çıkar.Peki neden istemezler?O bomb*k suratınızla yanında sizi dolaştırmak istemezler.Yoksa karizmaları bozulur.Sizin arkadaşlığınız sabah okula gittiğinizde başlar okuldan çıktığınız da ise biter.İşte tipsizler için arkadaşlık bundan ibarettir.Sürekli sizin tipiniz üzerinden şaka yaparlar aşağılarlar bütün ömrünüz böyle geçer.Hayata 10-0 geride başlamaktır tipsiz olmak.

Yok bazıları diyor herşey tip değil önemli olan çene zeka kültürlü olursan sevgili yaparsın derler.Derler de deler onlara göre hayat toz pembe zaten.Hep aklınızda "Acaba tipsiz olmasaydım hayatımda neler değişirdi" diye düşünür durursunuz.Dış görünüşünüzü değiştirmeye çalışırsınız ama nafile. Saçınızı uzatırsınız çirkin, kısaltırsınız çirkin, kıyafetlerinizi değiştirirsiniz çirkin, amuda kalkarsınız çirkin takla atarsınız çirkin.Kısacası değiştiremezsiniz.İşte çirkin olmak bu kadar lanet birşeydir.

Fotoğraf çekilemezsiniz.Ya fotoğrafı çeken kişi olursunuz ya da fotoğrafı çekenin yanında duran kişi.Neden? Çünkü insanlar fotoğrafı baktığında yakışıklılar kadar dikakt çeken siz olursunuz ama "ÇİRKİNLİĞİNİZLE". .Bukowskinin dediği gibi "Bugün saçımı taradım keşke yüzümü de tarayabilseydim." sadece içimi dokmek ıstedım okuyan okumayan herkesın can

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• hayat fiziksel görünüşe baglanacak kadar basit değil. Güzelliğin bile göreceli oldugunu düşünürsek sen sadece kendine göre çirkinsin. bence biraz özgüvenini artır. Kızlar tipe önem vermez buna emin ol bu arada. Tabiki önem veren kızlarda vardır şüphesiz ama sırf tipinden sevgili yapan kız düşmanımdan bile uzak dursun. İlk iletişim için belki tipin bir önemi var ama kızlar aslında sadece kendisini anlayan insanı arıyorlar bu sözümü unutma. Birde kız arkadaşınıda erkek arkadaşın gibi gör tanıştıgın her kıza sevgili ya da cinsellik olarak bakma. Bırak onlar seni tanısın yüzünde bulamazsa bir güzellik bırak gönlünde bulsun. Karakterin sağlam olsun agır ol oturaklı ol gerisini bırak gitsin ve şunuda bil aşk arayınca gelmiyor beklemediğin bir anda çıkıveriyor karşına. Bunun yanında arkadaşlarım bile falan demişsin hiçkimse arkadaş seçerken insanın tipine bakmaz biraz kafaya takmışsın bence ve şunuda unutma sende bir değersin seni önemseyen bir kişi dahi varsa bu ailenden olur arkadaşından olur bir kişi dahi varsa sen bir değersin. Bazen kıyafet falan insanın dış görüşünü değiştirmez ama mevlanın dediği gibi gönlünü değiştirirsen dünyanı değiştirirsen birde sabah uyanınca buğün güzel gecek de kendine

0|0
    1|0
    • güzellıgın gorecelı oldugunu nasıl dusunuyorsunuz ? bunu anlamıyrum guzel guzeldır zaten senı benı olmaz Arkadaslarımın tıpımden dolayı yaptıklarını kızlara bu konu uzerınden nasıl yavsadıklarını ben bılırım

Kızlar Ne Diyor 6

• bence sen kendini çok küçümsüyorsun. Her insanın güzelliği vardır. Sen kendini beğenmiyorsun ama Allah seni öyle beğenmiş öyle yaratmış. Her insan 4 4lük mü? Her insanın bir kusuru olur, beğenmediği yerleri olur. Ama seni karşı taraftan beğenen muhakkak olur. Hem sen hiç görmedin mi fıstık gibi kızların yanında nasıl erkekler oluyor? Eee onlar çok mu tipli? Değilseler bile kendilerine güvenip o kıza teklif edebilmişler. Başta sen kendinle barışık olmalısın kendini o halinle sevmelisin. Ve Allah senin kaderine yazdığın eşini birgün karşına çıkarıcak ve sen onun gözünde dünyada ki herkesten daha yakışıklı görüneceksin. Mutlu kal..

1|1
    2|1
    • kızlar neden hoslanır neden o erkeklerden hoslanır tahmın etmesı zor degıl aslında bu bahsettıgın kızlar ıcın dıyorum. ever kendımı cok kucumsuyorum cunku oyleyım her ınsanın en az bır guzellıgı var belkı ama benım oda yok

• sen kendine bakarken güzellik aramıyorsun o yüzden göremiyorsundur, kafanda kurmuşsun çok cirkinim diye aynaya da o düşünceyle nefretle soğuyarak bakıyorsun öyle görüyorsun. Gözlerinin görüyor olması bile bir güzellik bence.

• Canım bende çirkinim ama aldırmıyorum artık.. Nasıl olsa yaşlanıp hepimiz kırışıcaz önemli olan karakter ondan hiç bir şeyi takma lütfen :/

0|0
    2|0
    • karakterımde ıyı degıl

• söylediklerini samimi bulmuyorum ..

• Tipini merak ettim şimdi. Arkadaşların bile senden kaçıyorsa , çok çirkin olmalısın.

0|0
    3|5
  • biz aslında takmayacağız çirkin olduğumuzu fazla kafamıza ama çevremizdeki insanlar her nedense her zaman aklımızda olsun istiyorlar ve çirkin olduğumuzu söylüyorlar. ve ben kızım. itiraf edeyim benim annem bile bana kaç kere söyledi çirkin olduğumu. ve benim bir erkek arkadaşım var tanıştıramıyorum annemle. biraz lafını bilmez de annem

0|0
    0|0
  • anlaşılan bendensin. alışmaya çalış ben alıştım. herkes dünya güzeli olmak zorunda değil. herkes dış güzellik değil iç güzellik önemli der ama kimse kabul etmez ki bir insan önce karşıdakinin dış güzelliğine bakar yaklaşır sonra iç güzelliğine bakar. her neyse sonuç olarak gençliğinde çirkin olup da biraz daha ileriki yaşlarda güzelleşen birsürü insan var tanıdığım. sen rahat ol

0|0
    1|0
  • genelde ergenlik caginda, yuzu sivilceden gecilmeyen, kalin kasli, 70lerin yadigari genis, kemik cerceveli gozlukleri ve orgu saclariyla, bir haftadir suya sabuna deymemenin verdigi koku ile -ki ergenlik caginda gencler yikanmak istemezler genelde- el aynasi karsisina gecip cirkinliklerini surekli dile getirirler.

1|0
    1|0
    • ergenlıkten cıktım sanırım :) 23 yasındayım

• ben sana bısey demedım kı arkadasımın sozuydu bana hep soylerdı onu yazdım cok tesekkur ederım yardımın ıcın yanlıs anladın :(

• sen Allahtan istedigini iste,Allah sana muhakkak bir gun istedigin seyi vercktir okdar sukretmene ragmen dayanmana ragmen,yalan dunya bosver takma buda senin imtihaninmis kardesim herkezn ayri bir derdi olur sen sabretmissin hep,Allahta bunun karsilgini sana elbet birgun verecek belki bu dunyada degil ama obur dunyada vercek insallah:))

Erkekler Ne Diyor 5

• Arkadaşım kendine saygı duy önce seni sevecek olan görünümündeki güzellikten kaynaklı seni seviyorsa güzellik olgusu ortadan kalkınca sevgide ortadan kalkacaktır unutma seni sen olduğun için sevecek olanı bulma konusunda şanslısın çünkü seni sevecek olan seni sen olduğun için sevecek çirkinlik denilen olguyu görmeyecekdir birde şöyle düşün ya fiziki ya da zihinsel özürlü olsaydın ya da çok yakışıklı olup bir kaza sonucu bu yakışıklılık olgusundan mahrum olsaydın su anki durumunun kıymetini bil ve önce sen kendini sev unutma güzellik fizikte geçici düşüncede kalıcıdır

0|0
    2|1
    • sadece mesele sevgılı degıl o da var tabı ama ınsan ılgı duymaya ac bır canlı ne kadar bu ılgı azalırsa o kadar yanlızlıga gıdıyor belkı bır sevgılım olursa bu yanlızlıktan kurtulurum dıye dusundum hep ve 23 yasında bırıyım bır kızla aynı masada bıle oturamadım sanrım olmacak zaten evlenmeyıde dusunmuyorum artık dıgerlerıne gelırsek kanser olan bırı sanıl tıpı sorun etmezse bende oyleyım kardesım cok sukur halıme ama olmayan anlayamaz bunu lanet gıbıdır bu hayatta 10. plandasın

• Seni önce sen sevmelisin kardeşim kendine ilgi göstermelisin tamam çirkinsin ne yapacaksın peki ? Nasıl değiştireceksin? Bunları bir kenara at önce kendi iç dünyanı güzelleştir sen yakışıklı olsan bile iç dünyanın ve karakterinin çirkin oluşu sana yine bir şey kazandırmaz sadece güzelliğinden istifade etmek isteyecek olanların kullan at olarak gördükleri bir araç olarak kalırsın işte araç olma amaç ol dostum

• yakısıklı olusum beklışu anozguven kazanmamı saglardı veşu ansevdıgım dunyalar guzelı kıza acılabılırdım

• oha yahu adam beni anlatmış.

çirkinlik gerçekten kötü şey... zamanla özgüveniniz falan kalmıyor asosyal oluyorsun, insanlardan uzaklaşıyorsun, sürekli yanlız oluyorsun öyle olunca insanın yaşama isteği kalmıyor, sevgiye muhtaç oluyorsun.

Bir süre sonra bu durum değişiyor, yanlızlığa alışıyorsun, umursamaz oluyorsun, duygusuzlaşıp.Bir ölü gibi bomboş ve buz gibi oluyorsun, en iyi arkadaşın sigara oluyor oda seni zehirliyor.

bazen yaşayıp yaşamadığımı bile anlayamıyorum araf dedikleri bu olsa gerek...

0|0
    1|0
  • bende cok cirkinim ama mutluyum .ve cokta guzel oldugumu düşünüyorum herseye ragmen.

illa mutlu olmak için cevrende birilerini arama ya da isteme.asıl en buyuk kölelik senin kafanda olusturdukların.saplanıp kaldıkların .

emin ol.

0|0
    2|0
    • mutlu olmak ıstıyorum bende guzel olmak degıl yanlıs anlamıssın sen herseyımle mutlu olmak sadece.

• Gel takılalım lan senle gezelim :)

0|0
    0|0
    • olur :)

• face kullanıyorum

• özelden emailini yaz Eklimmfaceden

• birader senin yaş kaç? çirkinim diyorsun ulan gözün mu eksik? kulağın mı kesik? ağzınla burnunun yeri mi değişik? neden çirkinsin ya? sen şuan derin bir depresyondasın dediklerim belki fayda etmeyecek ama... ben tipin amk emi... ya bak bir insan kendini beğenmeli yaaa ne olursa olsun beğenmeli... benim çok sevgilim olmadı öyle iltifat falanda almadım birilerinden ama hakaret edenin de ta canı cehenneme yaaa lan sen nerde yaşırsun? senle tipinden dolayı konuşmayan gezmeyenlerin ben ta amk ? bu kadar da olma lütfen olma sen cansın iyi bir insansın kendini üzme

0|0
    3|1
    • O çirkinlik degilki eksiklik..

• ya hayatta nefret edilecek o kadar çok şey varken gittin burnunu mu buldun :) bence herşeyi ile yeterli ve güzel bir yüzün var... bunu sevdiğin bir insandan duyduğun an anlayacaksın beni... mesela bende armut vücutlu düşük omuzlu biriyim ama kendimle çok güzel dalga geçerim... ayna karşısında soyunup dans bile ederim :D ama bunlar takılacak şeyler değil diye düşünüyorum

• lanet okuma birader... muhattap bile olma... sen ciddi bir tavır koyarsan kimse buna cürret edemez

Yükleniyor...