Dünya üzerinde fazla olduğumu düşünüyorum bazen...

tıpkı şu anda olduğu gibi bazı zamanlar dünya üzerinde fazla olduğumu, varlığımın son bulması gerektiğini düşünüyorum. İşte tam bu anda kararsızlık firtınası saatte 90 km hızla beynimde esip bütün sinapslarımın çatısını uçuruyor.

düşünüyorum acaba sevdiklerime varlığımın zararı mı daha büyük yoksa yokluğumun mu? öldüğümü düşünüyorum. Ailem için arkamda bir sürü soru işareti kalıyor. mezarımdan çıkıp bakıyorum geriye. aklını ilaçları sabitleyen annem aklını kaçırmış ne güldüğü belli ne ağladığı; babam üzüntüden darmadağın olmuş, gözünü bir noktaya dikmiş düşünüyo kimbilir aklından neler geçiyo ve zavallı kardeşim ben olmadan ne yapar nasıl devam eder hayatına? sonra vazgeçiyorum ölmekten.

Vazgeçiyorum ama yaşamak da istemiyorum artık. bazen bir ümit beliriyo içimde. kimsen kalmasa bile hayatta senin öğrencilerin olacak. sen idealist biri olarak yetiştin ama onların hepsini realist birer insan olarak yetiştireceksin, senin hayatının lezzeti onlar olacak diyorum ama kendime bile hayrım yokken benim onlara nasıl eğitim vereyim ki diyorum. ondan da vazgeçiyorum.

işte böyle dostlar. hayattan ümidini kesmiş bir şekilde yaşayan bir insanım ben. sadece anı yaşıyorum. günü kurtarmaya çalışıyorum ama nereye kadar devam eder ki böyle. artık bir ümidim olsun istiyorum ama izin vermiyolar pes etmek üzereyim.

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• en güzel ibadet sabırdır..sabredeceksin, elinden geldiğince sabredeceksin...

bazen benim de yaşamak istemediğim zamanlar oluyor, ama bu ölmek istediğim anlamına da gelmiyor...nasılsa hep böyle gitmeyecek, biliyorum; çünkü buna tüm kalbimle inanıyorum...tıpkı rüzgar gibi, buna dair görünürde birşey yok belki ancak hissedebiliyorum...bol tebessümlü bir hayat dileğiyle:)

0|0
    0|0
    • ben de tam onu diyorum aslında yaşamak istemiyorum bazen ama ölmek de istemiyorum ama aması var işte. umarım yakın zamanda değişir işler

• değişir, değişir, değişir :) neler neler değişmedi ki sankiii

Erkekler Ne Diyor 11

• Üzülme.Hayatında bolca yaşayacağın geçiş dönemlerinden bir tanesini yaşıyorsun.

Sana tarz müzik önereyim.Çok iyi gelir sana.İyi kafa dağıtır Punk Rock

Sum 41 Pieces dinle.iyi gelir

0|0
    0|0
  • belki ilgini çekebilir

link

0|0
    0|0
  • Bence bundan sonra biraz daha az felsefik kitaplar oku ve yaşamak için çok neden var bu dünya da sen yeterki görmeyi bil.

0|0
    0|0
    • felesefeyle uzaktan yakından ilgisi yok. keşke olsa. bi zamanlar evet bunalımda olduğum için böyle düşünürdüm rahat batıyodu kanımca o zamanlar. ama şimdi öyle değil

keşke anlatabilsem

• Anlatmayı dene ıyı dınleyıcıyımdır.Belkı ısıne yarar bır fıkır verebılırım.

• neden yasamayi sevmiyorsun?

0|0
    0|0
  • offf saçmalama ya ne kadar neğatifsin . yaşamak kadar güzel birşey yoktur buna inan .

0|0
    0|0
  • Konusmaya ihtiyacin var dinlerim seni istersen..

0|0
    0|0
  • sana böyle şeyleri düşündürücek olan sebebler ne? ne yaşadında bu hale geldin?

0|0
    0|0
    • neler neler!

• ne yaşadığını bilmiyorum tahminde edemiyorum ama şunu iyi bil,ne olursa olsun senin hayatın kadar değerli değil..

• öldür kendini gitsin

0|0
    0|1
  • Haklı olabilirsin. Çok kalabalığız zaten.

0|0
    0|1
  • çok fazla düşünmek iyi değildir pes edebilirsin haksız değilsin

0|0
    0|1
  • Sen bu resmin neresindesin?

link

link

Küçük bir toz zerresisin, tüm insanlar gibi...

Bunu fark etmek kötü birşey değil, aksine, iyi birşey. Çünkü gözünde büyüttüğün bütün dertler de bir toz zerresinden ibaret.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• eğer ki öldüğünde aklını kaçırmış bir anne, darmadağın olmuş bir baba, sensiz biçare bir kardeş bırakabiliyorsan senin yaşaman için çok sebebin vardır. hayatın bazen bize bonkör davranmadığını düşünürüz yaşamak için sebep bulamazken mutsuz olmak için çok sebep bulabiliriz. hayat herşeye rağmen güzel sen buna inanmasan da hayattan umudun olduğu sürece seni umutlandırabilecek birşeyler bulabilirsin. öğrenciler diyorsun belki senin umudun onlarda saklı onların umutsuzluğuna çare ise sensin. umudunu yıkanlar yıkmak isteyenler hayatın her evresinde olacak sen onların kazanmasına izin vermediğin sürece senin için hala umut var. yaşadıkların kötüydü belki ama yaşayacaklarının kötü olacağının ispatı değil. hayat güzel herşeye rağmen buna inan

0|0
    0|0
  • Günü yaşamak neden seni pes ettirsin ki? Herkesin yapmak isteyip de yapamadığı en yegane şey değil mi

0|0
    0|0
  • seni bu hale getiren bu kadar umutsuzluğa sürükleyen ne ki canım ?unutma her insan kendi hayatını kendi belirler.sence ölüm kurtuluş mu?ayrıca neden fazla olasın ki dünyada ?Allah her kulunu farklı ve eşsiz yaratır neden böyle düşünüyosun?böyle düşünmene sebep olan ne ?bunların altında yatan cevapları bulmaya calış.inan ölüm kurtuluş olsaydı herkes kendini öldürüp kurtarırdı.hayat her zaman yaşanmaya değer bunu unutma canım :)

0|0
    0|0
  • Bence herşeye rağmen yaşamayı sevmelisin. Çünkü hayat yaşadıkça güzelleşir.. Yaşamayı bildikçe..

0|0
    0|0
  • Neden bu kadar karamsarsin?..

0|0
    0|0
Yükleniyor...