İp atlamanın ne gibi yararları vardır? ve yoga yapmayı bilen var mı?

Sizce ip atlamanın ne gibi yararları vardır ? fiziksel açıdan ? ve neden genelde sık spor yapan insanlar yoga yapıyorlar merak ediyorm arkadaşlar

0|0
11|20

En İyi Erkek Görüşü

• ip atlamak hem zayıflatır hemde bacak kol, ve bel kaslarını çalıştıran hem de beyin ile kaslar arasındaki koordinasyon yeteneğini güçlendirici bir fayda da sağlamaktadır. Koşma ve bisiklete binme egzersizleri gibi ip atlamak bir saatte 600 kalorinin üzerinde bir kalori yakımı sağlamaktadır

Yoga yapmasını bilmiyorum :S

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• göğüs ve bacak kaslarını güçlendirip sıkılaştırır

0|0
    0|0
  • Yoga sakinleşmek için ip atlama acaip kilo verdirir ve kas yaptırır..

1|0
    0|0
  • ipi IP olarak okudum. Ağ bağlantılarından girecektim konuya.. :PP

Vardır illa ki yahu.. yapmaya devam..

0|0
    0|0
  • iç yağları eritir iyi kondisyon sağlar. ben sık spor yapıyorum ama yoga yapmıyorum o ruhu ve fiziği çok güzel dinlendiriyor.

0|0
    0|0
  • yoga yapacağına 5 vakit namaz kıl dua et..spor fiziksel bedeni sağlıklı tutar bunun yanında maneviyatıda sağlam ve zihinde tutmak lazım..

0|1
    1|0
    • ibadetle sporun ne alakası var şimdi... hem söyleyeyim dinimizcede fiziksel sağlık çok önemli ...

• komedisin yaa bir şeyler öğrenmek istioyr musun yoga dedğimiz bu rahatlama rituelleri kapitalist sistemin doğunun manevi din ritüellerini değiştirmesi ve batıda mutsuz godomanlara manevi mutluluk vermek için geliştirdikleri bir sistem..

• farklı amaçlardan meydana gelmiş olabilir ama bugün için yararlı ve iyi şeyler adına ... Komediysem gücüne gitmesin. Bilgilendirmen yeterli olurdu

• ip atlamak zayıflatır ve boyu uzatır...

0|0
    0|0
  • (: parası olan herkes yoga yapabilir, olmayanlarda yoga yapıyorum diye geçinir. ip atlamanın mutlaka faydası vardır (: insanın aklını başına getirebilir.

0|0
    0|0
  • İp atlamak hertürlü karın mide baş ağrısına gaz sorunlarına birebir :/

0|0
    0|0
  • İp atlayan çocuklar bisikletleriyle arabamı çizemiyorlar.

Kesinlikle toplumsal uzlaşma ve kamu sermayesi açılarından devrim niteliğinde bir buluş

0|0
    0|0
  • İp atlamak kondisyonunu geliştirir mesela olurda iki yumruk yediğinde yere yığılmassın sağlam olursun ve bacakları güçlendirir kalçalarıda çalıştırır bir nevi inceltir bu arada karın kasınada etkisi çok

0|0
    0|0
  • burda iki soruluk malzeme varmış :D neyse ip atlayınca bünye ısınıyor yağ yakıyorsun diğerini bilmiyorum,ben spordan sonra sigara yakarım :(

0|0
    0|0
  • yogaa hosss diye yapılıodu dimi İp atlamak cok iyi ya oyee

0|0
    0|0
  • sadece terletir

0|0
    0|0
  • İp atlamak her yeri çalıştırır, kondisyonu artırır.

0|0
    0|0
  • Dikkati arttırır

0|0
    0|0
  • Seni rahatsız eden komşuyu rahatsız etmek için süper bir yöntem :))

0|0
    0|0
  • dikkat et tötün düşmesin..

0|0
    0|1
  • namaz kılmayı dene

0|0
    1|1
  • " Sizce ip atlamanın ne gibi yararları vardır ? " Yaw arkadaş bizim ne düşündüğümüzün ne önemi var . önemli olan ne yararı olduğu Bence hiç bir yararı yoktur ama bence ile sence ile olmaz ki :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• ip atlamak kondisyonunu, kas kuvvetini (özellikle baldır) arttırır. Bence ısınma için de uygun bir egzersiz. Biraz yoga biliyorum. Yoga da vücudu esnetir ve stabilizatör kasları geliştirir. Esneklik sağlıklı bir vücut ve denge için önemlidir. Yoga sağlık alanında da çok tavsiye edilen bir spordur. Ayrıca meditasyon da ekleyerek içsel huzura ulaşabilirsiniz ya da ulaşmayı deneyebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Yoga yapmayı biliyorum.Yoga daha çok esnemeyi sağlıyor.

0|0
    0|0
    • nasıl yapılıyor bana öğretir misin ? :)

• Kursa gitmen ya da bilen birisinden direkt öğrenmen gerekiyor.Sağdan soldan duyduklarınla yapmak doğru değil yanlış bir hareketinle kendini sakatlayabilirsin.

• anladım sağolun :)

• zıplamak boy uzatıyor bildiğim kadarıyla ama 20 yi geçmişsen uzamaz bazı insdanlarda 25 e kadar uzuyorboy kişiye göre degişir bide yediğin içtiğine göre boyunu uzatıyor ip atla eger yaşın geçmediyse

30 dan sonra bel agrın olur sakın deneme

0|0
    0|0
    • boy o kadar mühim değil ztn 168 bana yetecek boy :) kilo ve sıkılaşma... tek olayım.özellkle sıkılaşma :)

• zayıflarsın ama sıkılaşır mısın bimiyorum sıkılaşmak için spor gerek ip atlamak bence sıkılaştırmaz zayıflatır boyum uzar bide ip atlarken kolun bacagın çok agrıyor ya

• ip atlamak zayıflatır

0|0
    0|0
  • yoga ınsanı sakınlestırır ve sıkıntılarını bır sure unutmanı saglar ıp atloamak ıse hem spor hemde boy uzatıyor

0|0
    0|0
  • vücudu zinde tutar yoga yapmayı bilmiyorum..

0|0
    0|0
  • Kilo verirsin bacakların gelişir , ben beceremediğim için koşuyorum sabahları :)

0|0
    0|0
  • Boyun uzar zayıflarsın tabi kiloluysan

0|0
    0|0
  • Kondisyonunu arttırabilirsin,kalçan çalışır.

Yogayı bilmiyorum

0|0
    0|0
  • ay pi atlamak diye okudum. Noluyoruz.

0|0
    0|0
  • yoga yapıyorum arada çok rahatlatıyor.

yeni başlıyorsan youtube daki videolardan başlayabilirsin biraz bilgi edin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...