Fark ettiniz mi hiç bazı güzellikleri?

yollarda giderken farketmişsiniz kolu bacağı olmayan insanları. Görmüşsünüzdür ya da el açıp dilenenler var mutlaka görmüşsünüz. siz hiç şükrettiniz mi elinize kolunuza bacağınıza. gecenin güzelliğine baktınız mı hiç gözlerinizle, zaman ayırdınızmı hiç? Gökyüzünde havai fişekler gibi yanan yıldızlara baktınız mı hiç? sapasağlam ayakklarınızla toprakta yürüdünüz mü hiç? çiçek böcek deyip geçtğiniz sanatlara ibretle baktınızmı hiç? nasıl yapılmış diye neler yapıyorlar diye sordunuz mu kendinize? yağmura şemsiyesiz çıktınızmı hiç sırıl sıklam ıslandınız mı hiç, içten bağlandınızmı hiç ufak şeylere. nedir ki aşk deyip peşinde koştuğunuz aşktır; içinizde fark etmediğiniz, bakmasak yıldızlara, toprağa kör sayılmaz mıyız? ıslanmasak yağmurlarda çölde yaşamış sayılmaz mıyız arkadaşlar, kendinize sordunuz mu hiç?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Sukretmeli insanlar.etmeye caba sarf ediyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• dilencilere acımıyorum %95 i organize bir örgüt için çalışıyor. onları örgütten kurtarmak da devletin görevi.

0|0
    0|1
  • hepsini yaptim

-_-

0|0
    0|0
  • Öf. İçim bayıldı la.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İbret ile bakmak yerine, nasıl yardım edebilirim diye düşünülmeli...

Sanat dediklerinize de aynı şekilde, bilim ile bakıp araştırılmalı "Yav nasıl yaratmış yaratan" demek yerine...

Ama dediğim gibi bunların hepsi tercihtir...

1|0
    0|0
    • ibretle bakmak merak ile ilgiliyken; yardım etmekte vicdani bir durumdur etik bir durum olmadanda vicdanen ne yapmamız gerektiğini o an düşünüp karar verirz iki durumda birbirinden bağımsız fonsiyonlardan oluşuyor bence

.. ortada sanat varsa zaten o sanat bir bilimsellikle yapılmıştır yüce allah herşeyi bilimle dizayn etmiştir bilimsellik olmadan onlarca yıldız muallakta desteksiz durmazdı biz bunların nasıl yapıldığını araştırırken aynı zamanda yüce yaratıcıyı da bulmuş oluyoruz kardeşim.

• sonuç şöyle kardeşim sanat varsa sanatçıda vardır, bilim var ise bilende vardır bilmci ise araştırır nasıl olduğunu ortaya koyar nitekim çıkan sonuçta allahın dedlilleridir körü körüne bağlanmamak için deliller vermiş bize .. rahman suresine bak mesela 1400 yıl önceden bize bilimden haber veriyor oku inşallah ne dediğimi anlarsın

• Ortada bir sanat yok...

Dinden bilim çıkartmak yerine, bilimi adam gibi öğrenir derim..

İyi geceler...

• 0|0
    0|0
  • sordum

0|0
    0|0
  • evet insan elindekinin kıymetini anlamalı ve haline şükretmeli ki etrafımıza baktığımızda ben bununla sınanmak istemezdim dediğimiz çok şey var

0|0
    0|0
Yükleniyor...