Inancınızın ya da inançsızlığının nedeni ne?

inancınızın ya da inançsızlığının nedeni ne?

tanrının olduğunu düşünmüyorsan bunun nedeni ne? nedir sana olmadığını düşündüren?

yada

bir takım gözlemlerin mi yoksa ailenin kanaati mi? nedir sana tanrının olduğunu düşündüren,hissettiren?

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Din hakim ideolojinin ürünü. İslamsa tarih boyunca, mazlumların zalimlere karşı ayaklanmasıdır. Bir karşı tarihdir. Bir kıyam-ayağa kalkıştır. İnançlar her yerde ve çağda, inananların boynuna kelepçe vurmuş esir etmiş onları. İslamdır ki esirlerin kıyamı, acizlerin "hak" davası. İnanıyorum çünkü zalimlerin tarihine karşı, ezenlerin baskısına karşı, para biriktiren sermayedarın parasına karşı "hakkı" ve "hukuku" savunuyorum. Nerede kibirli bir diktatör varsa onun korkusudur İslam. inanç kısaca budur benim gözümde.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• İnsan tüm bu yaşanılan şeylerin bir anda yok olmasına, herşeyin bir anda bitmesi düşüncesine, engel olmak amacıyla çeşitli inançlara sığınarak en azından kendini psikolojik olarak rahatlatmak ister insanları bir inanca iten en önemli güç budur. şahsen ortada kalmış bir durumdayım ama bence diğer dünya varsa bile bence ibadet etmek elbette ki bir dine inanan insanlar için önemli bir şeydir ama ibadet etmekten önce yaptığımız davranışlar gelir dediko iftira vsvs yani bir dine inanmıyorsanız bile bence davranışlar iyiyse diğer dünyanın olması durumunda +puan kazandırır, ha olamayacağınıda düşünüyorsanız en azından kendinizi bu dünyada iyi hissedersiniz :))

0|0
    0|0
  • bence bir insan için en önemli şey inançtır ve inancını herkes sorgulamalı ben maddi hayatın dışında bir şey olmadığını düşünüyordum fakat bir süre sonra duyguların kimyasal bir olaydan daha fazlası olduğunu düşünmeye başladım eğer sicim teorisine göre düşünürsek sicimlerin farklı frekansları farklı boyutlar demek ve sonsuz boyut olduğuna göre her ihtimal gerçekleşmiş demektir bu tesadüf teorisini doğrular fakat eğer ibadet ederken garip şeyler hissediyorsan mutlu oluyorsan inanıyorsan bu biraz da beyinde biter inanıyorum çünkü bir şeyler hissediyorum ve bu kimyasal olaylardan daha fazla mutluluk veriyor hiçbir ssrı ın veremediği mutluluğu ben mutluluk için inanıyorum

0|0
    0|0
  • monica belluci

0|0
    1|0
  • ressam olmadan resim olmadığına göre, yaratan olmadan da yaratılan olmaz

1|3
    0|0
  • İnançlıyım inandığım dinin gereklerini biliyorum lakin Allah'ın adaletli olduğuna inancım sıfır, hele ki Allah'ın kullarına şahdamarlarından daha yakın olduğuna ise koca bir hiç saygılar...

0|0
    0|0
    • allah adil olduğunu kuranın bir çok yerinde buyurmuştur . bir ayet bir ayettir sen bir cüzü reddediyosan islamın esaslarından olan kuran inancını reddetmiş olursun ve kafirlerden sayılırsın :o

• Tuttum bu şiiri paylaştığın için teşekkür ederim.

• rica ederim. beğendiğim bir şiirdir. çok farklı bir düşünce şeklin var her ne kadar katılmasamda ve çelişkili bulsamda...

• saçmasapan , mantıksız , dini ritüeller yaktı kıvılcımı

0|0
    0|1
  • Allah insanlığa kur,an ile hitap ediyor yetmezmi inanmak için

bir şeyin yokluğunu ispat etmek daha zordur

0|0
    0|0
  • Güzel soru, Şimdi alttan girer, üstten çıkardım ama, burada beyni almayacak çok kişi var. Boş yere kendimi yormayayım. Kısaca özet geçeyim. Yaratıcının varlığından fazlasıyla şüpheliyim. Varsa bile bilinçli bir yaratıcı olmadığı kesin. Ölümden sonra da bir şey olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    1|4
    • bu tip bende olsa bende isyankar bir köpek gibi kıvranırdım.. nokta ...

• allah her insana seçme özgürlüğü vermemiş mi ? adam ister ineğe tapar ister güneşe. sanane ya.he senin inancına göre cehennemle cezalandırılır orası ayrı..sana serkeşlik ediyo mu şimdi ne atlıyosun sazan gibi. kaybol burdan. engelliyorum seni.

• İzmirligarson seni engelledim abisi. ''AllahA'' diye değil Allah'a diye yazılır. Sen önce seni yarattığını düşündüğün kişiye saygı duy, sonra gel beni eleştir abisi.

• Saymakla bitmez ama ben daha çok peygamberlere inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • bunu sormak için çok düşündün mü?

0|0
    1|0
  • din zayıflar için vardır

0|0
    0|5
    • Çok zayıfım Rabbim, Musa'nın değneğine tutundum. Sen beni koru!

• sizin düsünceniz ne?

0|0
    0|0
  • Allahın varlığını peygamberler vasıtasıyla ve indirdiği yüce kitaplardan anlıyoruz ki bize doğru yolu gösteren yıkılmayacak değerdir.

0|2
    0|0
  • Tanrının oldugunu düşünmeyenler birkaç işsiz güçsüz insandır.. işleri yolunda gitmez(cenabet gezmekten)sonrada Allaha kafa tutarlar.. Allah bana göre vardır ve tabiki vardır... inancımın tek bir nedeni yok... ve bir örnek ...ulan herşeymi tesadüf... kulağımız olmasa duyamaz gözümüz olmasa göremezdik.. ALLAH herşeyi usulünce yaratmış..

1|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Aklımızın belirli sınırları olduğunu düşünüyorum ve bu kadar şeyi bir patlamaya bağlamıyorum o yüzden.

1|0
    0|0
Yükleniyor...