Dünya tarihindeki gelmiş geçmiş en önemli devrimci kimdir?

Bana sorarsanız Lenin'dir. Hiçbir yerde örneği olmayan model niteliğinde bir yönetim kurmuştur. Sistem ne kadar başarılı ne kadar başarısız tartışmıyorum ama adam bunu başarmış neticede.

Önemli Not: Dünya tarihinde diyorum gelip Neyzen Tevfik döşemezseniz sevinirim.

Güncellemeler:
Mustafa Kemal diyenlere katılamıyorum malesef. Çok yenilik yapmış olabilir. Ama patenti kendine ait olan bir devrimi yok. Daha önce gerçekleştirilen devrimleri ülkeye getirmiş. İthalatçı diyebiliriz bir nevi ama devrimci farklı benim gözümde.

Fatih Sultan'ın da yaptığı bir devrim yok bir şehir fethetmiş o kadar. Nesi devrim bunun onu da çözemedim neyse akşamınız hayırlı olsun :/

0|0
13|30

En İyi Kız Görüşü

• Lenin tabiki,

Hugo Chavez gibi bir adam olsa keske ülkede.

1|1
    5|6
    • ilker başbuğ vardı içeri attılar :(((( sfhsdfkjhskdf

• tesekkur ederim <3

• önemsis ;;))

Kızlar Ne Diyor 12

Erkekler Ne Diyor 30

• Pol Pot'un zenginleri tarlalarda elleri patlayana kadar çalıştırması ile çok dikkatimi çekmiştir. Her ne kadar fikirleri yanlış anlaşılsa da dünyanın en büyük devrimcisi, kızlarını diri diri gömen veya öldürenlerin olduğu o dönemlerde, kızını omuzunda gezdiren Hz. Muhammed'dir.

1|2
    2|0
    • islam konusunda ben de öyle düşünüyorum

• Bütün komünist zihniyetli liderleri topla, bir tane adam etmez. Devrimci olarak beğendiğim bir kimse yok.

1|6
    4|4
    • Senin şu sert yorumlarına bitiyorum :)

• iyi bakalım iftar da yaklaştı tutup da günaha girmek istemiyorum sfjkshkf

• güzel yorum +1

• Bence R. T. E dır :)))

0|2
    3|2
    • bozuk kemalistlerden sonra rte bu ulkede devrim yaptığını savunabiliriz..millet ataturk uzeridnen siyaset yaparak indire gandi yapmaya alışmışlardı yargı onalrındı meclis onlarındı cumhurbaşkanlığı onlarındı..istediklerini kafasına ortuşmeyeni gerici hitap edip asabiliyorlar işkence yapabiliyorlar sorgu sualsiz evidnen alıp nereye götürüldüğünü ailesine bildirilmeden yıllarca hapiste tutabiliyorlardı..bu düzene karşı çıktı ve yıktı gibi..zamanında turgut özal denedi bu bozuk duzeni bozamadı..

• Mustafa Kemal Atatürk

2|2
    3|2
  • Soruyu soran şahıs Mustafa kemal Atatürkü ithalatcı gibi göstermen ve yapmış olduğu sanayi harf kıyafet eğitim gibi devrimleri görmezden gelmen dünyanın kabul ettiği Atatürk devrimlerini ve devrimci kişiliğini zerre etkilemez sen kendi çalıp kendi söyleyen birisi olarak sadece kendi ekseninde bilgi kirliliği ile harmanlanmış fikirlerini tarihi bilmeyen devrimin ne olduğu konusunda bilgisi dahi olmayan Atatürk düşmanı zavallı yeni jenerasyona empoze edersin kısaca senin Atatürk ü ya da Fatih sultan Mehmeti ve tarihe damga vuran yapmış olduklarını yorumlamak gibi bir lüksün yok yani sıra seni bu konuda ciddiye alan ne bir tarih ne bir kendini ve tarihi bilen insan yok boşuna yorma kendini

0|0
    0|0
    • senden fazla bildiğime emin olabilirsin

• Muhmmeddir. Leninden hiçbir farkı yok. Hatta Lenin'inkinden daha fazla şey değiştirmiştir. Devrim de sadece komünizme has bir özellik değildir.

1|1
    1|2
    • değil tabi ki kendi açımdan baktım ben

• Fatih Terim

0|1
    2|1
  • MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi bir yüzyılın dehası vaken kimin ne haddine

3|1
    3|2
  • Bir şehri het etmiş o kadar mi... Sen hangi dünyada yaşıyorsun acaba. Devrim olmayabilir. Çünkü yaptığı iş bir devrim kadar küçük değil. Dünyada bir çağı kapatıp, bir çağı açtı. Hemdi şimdi çocuk dediğimiz insanların yaşında. Peki bunu kucumsuyecek hakkı sana verecek kadar sen ne yaptın bu yaşında?

Siz kaybolmuş insanlar. Sizin komunistliginiz takma dış gibidir. Seninledir ama senden değildir. Işlev görür ama his vermez. Oturmazsa vurur ağrı verir. Ve orijinali yok olduğu için artk mecbursundur. Sizin işiniz bitmiş.

0|0
    0|0
    • bugüne kadar tarihte onbinlerce şehir fethedildi hepsine bu kadar önem verelim o zaman hayde

• :) yeterince komiksin istersen daha fazla yazma. En azından kendi saygınlığını korumuş olursun.

• :))))))9999

• Fatih Sultan Mehmettir.Çünkü Bir Çağ Kapatıp Bir ÇAğ Açmıştır.

2|1
    2|2
  • Mustafa Kemal Atatürk.

1|2
    3|2
  • Elbettte ,kızlarını diri diri gömenleri ıslah eden Hazreti Muhammed.

2|2
    3|2
  • Martin Luter

0|1
    0|1
  • Che Guevera

1|1
    3|1
  • Mustafa Kemal Atatürk dünyanın en büyük devrimcisidir.

2|2
    3|3
  • Benim acimdan basarilarinin olcutu kekleyebildikleri insan sayısıdır. Bu acidan isa acik ara onde ;)

0|0
    1|1
  • tüm dünya tarihindeki en önemli devrimci Atatürk'tür bence. devrim öyle yapılır. tabi Lenin'de saygıdeğer bir devrimcidir o ayrı

1|2
    2|0
    • atatürk geçmişte yapılmış devrimleri burada uygulamaya soktu. orijinal olarak kendisinin yaptığı bir devrim söz konusu değil

• dünya tarihinin ilk devrimcisi şeyh bedreddin'dir.

0|1
    0|1
  • Karşıdaki Et restorantına karşı ayakta durmak için mercimek çorbayı 3 tl ye satmaya devam eden kardeşler esnaf lokantası sahibi haci arif amcadır direniştir direnişin sembolüdür 1 kase çorbanın yanında 2 ekmek yiyebildiğin yegane bir yerdir devrimin mübarek olsun arif amca..

0|1
    0|0
  • İnternettir...

Dünyayı bu kadar hızlı değiştiren başka ne çıktı ki?

0|0
    2|2
  • Abraham lincoln... Amerikaya herkesin bakış açısı günümüzde çok kötü evet... Ama o adam günümüzde ki amerikayı yönetmedi. KÖLELİK denen saçmalığı kaldırıp zencilere özgürlük getirdi... Beyaz olmasına rağmen. Adamdı.

0|0
    1|0
    • şahsen abd politikalarına karşıyım. adanada birsürü amerikalıyla tanışma imkanım oldu çok iyi insanlardı

• Benim tabi ki komünükçüm ^^

0|1
    2|0
  • Lenin tabiki. Ama Fidel Castroda az değil yani :)

0|1
    2|2
  • Ekle beni.

0|0
    0|0
  • HZ MUHAMMED (SAV)

1|2
    2|1
  • Bu kadar buyuk bir genelleme yaptigin icin cevam peygamber efendimiz Hz. Muhammeddir.

1|1
    2|1
  • Bonito Mussolini imiş.

0|0
    0|0
    • Onun görüşleri genç bir adama göre iyi denebilir. Ancak karakteri aşırı derecede pis. Neden banlandığını bilmiyorum ama onu hiç tanımak istemezdim.

• Tabiki Dünyanın büyük devrimcisi ''ERNESTO CHE GUEVARA

0|0
    0|0
  • Spartacus olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • nietszche tabiki de, adam insani devirdi ust insan yaratti ://77

0|0
    1|1
Yükleniyor...