Siz ilk başta insanların Hangi yönünü dikkate alırsınız ?

Ben hatalarını, Kötü yönlerini dikkate alırım mesela, ya siz ?

Bir İnsan Ne kadar kötü olursa, o kadar iyi olabilir, Her iki zıt Sıfatın da birbirine orantılı olduğunu düşünüyorum, Buna katılan var mı ? Ki Şeytan ve Allah örneği buna Kafidir ( Yaratılış Hikayesini bilenler için ). Şeytanın mertebesini hatırlayın ve Şimdi ki halini..

Evet katılıyorum diyenler için ; O halde En kötü diyerek nitelendirdiğimiz insanlar, Bizim doğru Müdahalemizle Aynı orantıda iyi olabilir mi ?

Güncellemeler:
Şeytan - Allah Kıyası yaradılış Hikayesii bilenler içindir Ön yargılarınızı Kuşanıp gelmeyin, Kutsal kitabımızı okuyun önce.

<3

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• bi örnekle başlasak?

misal Hz.Ömer,efendimiz sav'i öldürme niyeti ile yola çıkmıştır

ama efendimizin ettiği duası vardır,bilirsin,2 Ömer'den birinin müslümanlıkla şereflenmesini istiyor

ve bu da hz.Ömer'e nasip olur:)

hatta ve hatta müslüman olmadan önce biricik kızını diri diri gömmüştür..

işlediği küfürleri de hesaba katarsan İslam'dan önce bayağı günahkar biridir herhalde değil mi?

Kalbine ışığın doğmasından önce ve sonra..

sonrasında ise,efendimizin en sevdiği sahabelerinden biri ve İslam halifesi olur..

ayrıca Hz.Aişe annemizin evine gömülme ile de şereflenmiş birisidir..(buna bakarak dediklerini doğru sayabiliriz,tabi bunun gibi çok örnek var ama imanla şereflenip de,son nefeste şeytana uyma ihtimali de var..ne diyelim;kimsen,in kalbini,imanının samimiyetini bilemeyiz o halde)

evine 3 ay doğan kadın:)ne mübarek.

Rabbim onlara layık eylesin inşaallah<3

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• hmm haklı olabilirsin. ama bilmiyorum...

0|1
    0|0
  • Kuzey güney :))

0|1
    0|0
  • Şeytan- Allah ilişkisinden bahsetmişsin. Aralarında nasıl bir tezatlık vardı? Allah iyinin sembolü; şeytan da kötülüğün sembolü mü oluyor?

0|1
    0|0
    • Hayır şeytan dört büyük meleğin başındaydı, Cennete yükselecek kadar iyi bir Mahlukattı, Sonra Allahın Mekrine düştü ve iyi olabildiği kadar Kötü oldu, Düşmüş bir melektir iblis.

• Estağfurullah, özüre gerek yok. Sadece, toplum arasında yanlış bilinen noktaların aslında Kur'an-ı Kerim'de nasıl olduğunu bildirmek istedim. Yalnız, sana tavsiyem var. Hadis naklederken, Buhari'den ve Müslim'den olmasına özen göster. Kutub-i Sittedeki diğer alimlerimizin de hadisleri önemlidir ama bu ikisi daha sıkı kriterlerle hadis almışlardır.

• dıkkat ederım, tesekkur ederım, yuregıne saglık

• yaptigi ilk hatasini gözlemlerim

0|1
    0|0
  • Allah c.c seytan kiyaslamasi yerine melekle seytan kiyaslamasi daha dogru olmazmiydi?

0|1
    0|0
    • Allah - İblis arasında ki sevgi 4 büyük kitapta yazar zaten canım Yasak veya günah bişey değil bu

• est canım En büyük kıyas ancak böyle sorunun ana fikrini anlayabilirler, Ayşe memet desem Düşünmezler :) o yüzden yani

• Basda anlamadim o yuzden sordum yoksa önyargı bende asla yok :)) tamam şimdi anlaştık

Erkekler Ne Diyor 5

• Ben bir insanın iyi yönlerini görmeye taraftar olanlardanım. eğer iyilikleri kötülüklerine ağır basıyorsa o adam muhatap edilmeye hak kazanmıştır.fakat bol küfürlü ve manevi değerlere saygısızlık yapacak kadar ileri giden birisi olursa küsmesemde selam verip hatır sorsamda mesafe koymaya çalışırım .yanında fazla bulunmamaya hassasiyet gösteririm.

0|1
    0|0
  • dengesine dürüstlüğüne vede güvene birde espiri anlayışına :D bakardım. bunlar düzgünse sorun yok :)

0|1
    0|0
  • herşeyine bakarım bu bir lanet dikkatlıymdr

0|1
    0|0
  • valla dinledigi muzige bakıyorum ben ilk

0|1
    0|0
  • Kötü yönlerini,iyi yönler insanı tamamen göstermez

0|1
    0|0
Yükleniyor...