Evleneceğiniz kişinin kardeş sayısı sizin için ne değiştirir?

Bu sizin için bir şey değiştirir mi?

Yani siz tek çocuksanız. 6 cucuklu bir aileden gelen biri ile ne kadar anlaşırsınız. En azından acabalarınız olur mu?

ya da bi sürü kardeşsiniz. Çöpsüz üzüm gibi biri mi dersiniz.

tek çocuk aman çok kıymetli olur bu. Anasının babasının bütün ilgisi üstümüze olur, bunaltır mı dersiniz.

ya da iyi yi mirasın hepsi bize kalrı mı dersiniz.

çok çocukluysa.. oh ne güzel gemiş aile mi dersiniz. Miras bölünecek mi dersini.

off elti kayınço görümce entirikadan geçilmez mi ?

vs vs...

Sizin durumunuz nedir? BU konu üzerine daha önce düşündünüz mü?

Güncellemeler:
tek çocuk ya da çok cocuk vs.. ama cevaların yarısı şu şekilde.

"ben onla evleniyorum kardeşleri beni ililendirmez"

buradan hatırlatmak isterim ki. Evlilik ilişki değildir. Ben onunla evleniyorum anası babası jardeşleri beni ilegilendirmez demeyin.

Evlilik aileler arasınıda yapılır,haberiniz ola.

tez zamanda aklınızı başınıza alın.. BENDEN SÖYLEMESİ

0|0
17|8

En İyi Kız Görüşü

• benim için çok da önemli değil.

ama çok kardeş varsa karakter sayısı da çoğalacağı için sorun çıkma ihtimali artar. ama iyi bir aile olduktan sonra birbirlerine saygı ve sevgi duyduktan sonra sorun çıkmayacağını dşünüyorum arada 1 tane arıza olsa bile iyi bir aile onu sindirir bence.

tek çocuk olursa şımarık olma ihtimali artmasının yanı sıra senin de söylediğin gibi ailesi çok üstüne düşer. bu da bana sıkıntı olabilir. ama yine saygı ve sevgi mevcutsa bu sorun da oluşmaz.

miras aklımdan hiç geçmedi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• 2 kardeşim çok fazla kardes olan birini istemem tek çocuk olunca miras kalır hm hm de daha değerli olursun onun ailesinede ama bende zaten kalabalık aile hasretide vardır biraz o yüzden 3 kardes olsa da sorun olmaz benim için tabi 6 kardes birini de istemem. kültürel farklar olur yine de. bi evin bi oğlu olanlarda genelde kişililksz oluyorlar. en iyisi orta halla 2-3 kardes olan

0|0
    0|0
  • mırasından banane sevecen insanlarsa 100kiside olsa severim zira kalabalğı seven bi insan olmama rağmen

0|0
    0|0
  • Ben tek çocuğuyum ama hiç şımarık ywtişmedim şu alçakgönüllüğüm ve tok gözlülüğüm olmasaydı hayatta en mutlu ben olurdum en ufak ir şeyi kafama takıyor olmazdım şimdi :(

Sorunun cevabına gelince benim için önemli olmazdı kardeş sayısı.

0|0
    0|0
  • valla benim eşim 7 kardeş :) ilk duyduğumda çok şaşırmıştım..miras derdi aklımdan geçmedi şimdiden reddettik ne varsa..çok kardeş oluşu değil asıl sorun..sorun kardeşlerin karakteri.. bazen 1 olur 10 kişiye bedeldir..bazen de 10 kişi olur varlıklarını farketmezsin..bizimkisi aralarda biyerde..illaki sıkıntı oluyor ama eşler bunu dengelemeli eşler bir başkasını asla araya sokmamalı

1|0
    0|0
  • Bana dokunmayan yılan bin yaşasın düşüncesi hakim bende.

0|0
    0|0
  • Kardeş sayısına değil,kişiliğine bakarım.Aile yapısına bakarım.Yetişme tarzına bakarım.Kafa yapımıza bakarım vs..

0|0
    0|0
  • Kardeş sayısı beni ilgilendirmez şahsen banane kaç kardeşse :) tabi tek çocuksa birazcık düşündürür bütün ilgi bunda diye ama tek çocuk olduğu için bende tek gelin olacağım için kendimi kıymetli hissedebilirim :)

0|0
    0|0
  • Ya bir tane olur bela olur 8 ine bedel olur.

Önemli degil kac olursa olsun iyi olsunlar da 10 kardes olsunlar fark etmez..

0|0
    0|0
  • Kalabalıktan çok hoşlanıyorum diyemem. Kararımı tabii ki etkilemez ama tek çocukluğun veya çok kardeşliğin ileride getireceği durumlar gözümün önünden geçer.

0|0
    0|0
  • görümce istemiyorum :)))) çok kalabalık aileler ile yapamam...

yani mesela bir yere gidilir bütün kardeşler eşleri anne baba...vs dadaş usulü yani hiç gelemiyorum o tarz şeylere...

0|0
    0|0
    • bu dadaş usulü nedir ? ayrı bir şey mi bilmiyorum da

• dadaşlarda genel olarak bir yere giderken topluca giderler...kaynana çocuklar eşleri falan...o yüzden öyle istemem.

• Hicbir sey degistirmez benim icin

0|0
    0|0
  • yılda bir görürsem sorun etmem

0|0
    0|0
  • Önemsemem. Ucu bana dokunmuyorsa sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Umrumda olmaz.Ama iyi anlaşmayı çok isterim.

0|0
    0|0
  • Hiç umrumda olmaz.

0|0
    0|0
  • elti, kayınço, görümce istemem. kaynana yeter bence.

0|0
    0|0
    • Etli kayınço okudum hee :D

• galiba acıktım. Etli kayınço. Üzeri görümce. İlacımı alayım gidip ben :l

• kaybol.

Erkekler Ne Diyor 8

• 3 se okeye dördüncü olurum, ama beşse değişir, o zaman halı saha maçı ayarlarız, 7-8se küslük çıkartır bi daha görüşmeyiz, açıkçası hepsi makara..çokta fifi.:D

0|0
    0|0
  • Farketmez... Ama kalabalıktan hoşlanmıyorum. :) Kardeş sayısı birşeyi değiştirmez, düşüncem değişmez yani. Ama daha az kardeşi olsa çok daha iyi olurdu.

Şimdi evleneceksin. Her zaman bir tanesi gelecek, ya da toplanıp gelecekler. Zaten işime yaramayan, gereksiz insanları sevmem, yanımda bulundurmam. Sırf sevdiğim insanın kardeşi diye de onlara tahammül edemem. Ederim ama bir yere kadar. Dediğim gibi kardeş sayısı birşeyi değiştirmez ama kardeşi az olursa çok daha iyi olur.

İşimi kızın kendisi ile göreceğim ama rüzgar yanında çöpleri de getirmesin. :)

0|0
    0|0
  • Tek çocuğum. Evleneceğim kadının en azından 1 veya 2 tane kardeşi olsun. Fazlası zarar olur mu bilmem. Çocuklarımın halası ve amcası olamayacak, en azından dayı veya teyzesi olsun. Akrabalık nedir bilsin.

0|0
    0|0
  • gece gündüz düşündüm.ne zaman böyle konu açılsa bozuluyorum.

nişanlımın 18 kardeşi var ben daha hepsinin isimlerini bile hafızamda tutamıyorum.

0|0
    1|0
  • Hmmm ne kadar kardeş okadar takı demek... Güzel sevdim..

0|0
    0|0
  • öyle bir durum olsa galiba sorun etmem.kardeşleri degil sevdiğim mutlu etmeli.

0|0
    0|0
  • kardeş sayısı benim için önemli değil

0|0
    0|0
  • bana alacam kızın kardeşleri değil kendi lazım kaç gişi olurlarsa olsun.. çok olursa daha iyidir bolca takı takarlar kardeşlerine :)))))))))))

0|0
    1|0
Yükleniyor...