Yüzmek gerçekten zayıflatıyorsa balinalar nerede hata yapıyorlar?

bu soru dün facebook ta akşam akşam laak diye önüme geldi.bilemedim.cevap veremedim.))

Güncellemeler:
yemin ederim ki çok güzel insanlar var burada.) tebessüm için teşekkür ederim kuzenler.

0|0
7|24

En İyi Erkek Görüşü

• Cunku orasi onun dunyasida ondan. Peki balinayi sudan cikartip bir insan gibi yasaymaya kalksan ne olur? Yani kusura bakmada soru cok sacma

0|1
    0|0
    • bu sorunun yeraldığı başlıkta da saçma sorular yazıyor zaten:) kızmıyorum kızamıyorum sana.+ bile verdim.saol kardeşim

• Sagol kardesim. Ben sacmaligi senin degil sorunun ilk ciktigi yere gonderiyorum. Paylastigin icin sagol

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 23

• Milyonlarca yılda balinalar su içerisindeki yaşama uygun olarak evrimleşmiştir. Bizler yüzmek için bir sürü enerji harcarken, onlar minik bir kuyruk hareketi ile metrelerce giderler. Dolayısı ile balinalar yüzerken, onlar için soğuk ve derin sularda hayatı öneme sahip olan yağ tabakalarını eritecek kadar enerji harcamazlar. Normal tempoda yürüyen bir insan nasıl zayıflamıyorsa, balinalar da yüzersen zayıflamaz.

Zaten şimdiye kadar; "Hızlı yüzeyim, randevuya yetişmem gerek." diyerek bir tarafını yırtarcasına hızlı yüzen bir balinaya da Captain Cousteau (Kaptan Kusto) bile rastlamamıştır eminim.

0|0
    0|0
  • Yüzmek yağ yakar , bütün vücudunun kaslarını çalıştırır , kas gelişimine yardımcı olur , kas kütlesini arttırır . Kas kütlesi arttığı zaman kilo da alıyorsun , dengeli beslendiğin de kilo da alırsın. Ama bir süre sonra ideal kilonda durursun. Balinalarda ideal kilosundadır , balinaların zayıflaması diye bir şey olmaz , o kadar hızla denizin içinde yüzemezsin , yüzmen için balina gibi büyük ve kuvvetli olman gerek. Biraz değil baya bir saçma olmuş ama cevaplamak istedim.

Milli yüzücüyüm başka soruların varsa alayım?

0|0
    0|0
    • yaa siz baya bi kaptırdınız bu soruda mantık beklemedmki ztn hocam. MAkarasına yazdm yani soru bi yüzme hocasına kdr gitti :)) ilahi beennn. Yani bilmediğim yada çok merak ettğm bir şey olsa internette bile araştırırdm. Kaptırmayın bence bu kdr kendinizi..

• İnsan metabolizması ile balina metabolizması aynı mı

0|0
    0|0
  • Millet cevap vermiş. Millete saçmalamayın tarzında konusmussun. Burda sordugun sorulara gore "deli" muameleside görebilirsin akıllı muameleside unutma bunu. :) end...

0|0
    0|0
  • Balinaların kilolu olduğunu kim soylediki sana :) Herkesi kendinle endeksleme. Sonra bir kuş için, bu kuş nasıl benden akıllı davranıyor diyebilirsin :)

0|0
    0|0
  • harika bi soru ama bilmiyorum=))) çok güldüm ya eyvallah.=)))

0|0
    0|0
  • mineralle beslenen hayvanlar diye biliyorum. ek olarak yedikleri bir fok balığının veyahut deniz aslanının tonla ölçülebilir olduğunu düşünürsek de kilo vermeleri imkansız gibi birşey.

0|0
    0|0
  • Şimdi "profiterol çok güzeldir" gibi bir tanı koysak.. gidip hipopotama profiterol mü ekliyceksin :)))

0|0
    0|0
  • kural bir balıklama atlamazsan zayıflayamazsın

0|0
    0|0
  • Yüzmek için yaratılmış bir hayvan yüzünce neden zayıflasın ?

Biz normal yürüyünce zayıflıyor muyuz ?

Efor harcandığında zayıflama olur diye düşünüyorum.

Bu söz insanlar için söylenir.

0|0
    0|0
  • 180 tona ulaşabilen bir canlıya , 30 ton daha versen çok fit olaacaksın diyemediğimiz için Ayrıca iyi beslenirsen yüzmek kilo aldırır ;)

0|0
    0|0
  • sıkları alabılırmıyım

1|0
    0|0
  • balinalar iyi yüzmüyor demekki senin kadar

0|0
    0|0
  • Hayvan sudaki planktonlarla besleniyor. Yüzerken sürekli besleniyor yani.

0|0
    0|0
  • hep suyun kaldırma kuvveti yüzünden.

0|0
    0|0
  • Metin Akpınar'ın dediğine benzedi. Eğer ot yiyerek zayıflansa idi, inekler tığ gibi olurdu:)

0|0
    0|0
  • gerçekten mi cevap veremedin bu soruya yoksa şaka mı yapıyosun kardeş..

0|0
    0|0
  • atı durduğuna yerler nasıl zayıflasınlar :))

0|0
    0|0
  • diyet yapmadıkları için tabiki :)

0|0
    0|0
  • Ben de cevap veremiyorum inan.

0|0
    0|0
  • Karıncalara görede insanlar çok kilolu ama ben sebep bulamıyorum.

0|0
    0|0
  • insanlar için geçerli bi durum olma ihtimali var mı sence :)

0|0
    0|0
  • o kadar yağlı olmasalardı hayatta kalamazlardı, malum su hep soğuk. yalıtımı sağlamak için öyleler yani.

0|0
    0|0
Yükleniyor...