Ölüm acısının tarifi var mı kitaplarda?

Nasıl bir acı ruhun bedenden çıkması. Azrailin gelip insanın canını alması. Bu acıya dair bilgi verir misiniz ?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kimisi kolay ölür kimisi zor. Ancak şunu biliyorum ki ölürken herkes Azrail'i görür. İyiler en sevdiği kişinin şekliyle Azrail'i görürler. Allah-ü teala, günahları olanların ölümünü biraz zor ve acı çektirerek verebilir. Bu adamın dünyadaki iyi ya da kötü olmasıyla ilgisi yoktur. Allah-ü teala, ahirette karşıma birtakım günahlarla gelmesin diye ölümünü biraz ızdıraplı yapabilir. Milletçe bizde de ön yargı vardır : Yahu adam amma acı çekti, ne kötü insanmış gibi ama çok yanlış...

0|0
    0|0
    • ALİ İMRAN 56. İnk?r edenler var ya, onları dünya ve ahirette şiddetli bir azaba çarptıracağım; onların hiç yardımcıları da olmayacak.

Erkekler Ne Diyor 11

• evet tarif edeyimmi. :) İlk önce ruhun çıkması için bütün vücudun azrail tarafından bastırılır. Sonra diğer melekler ruhun ayaklarından başlanarak yavaş yavaş çekilerek alınmaya başlanır bu çok acı verir.(bu çekilip alınma işleminin acısı dünyadayken yaptığın günahşaragöre değişir). ama dünyada en az günah işleyen kişi için bu acı söyle: bütün vucudundaki damarlara topluiğne batırıldığını düşün o toplu iğnelerin hepsi tek bir ipliğe bağlı oda boğazında. Bir kişinin aniden gelip o boğazındaki ipi çektiğini düşün bütün damalar parçalanı değilmi işte en az günah işleyen bu kadar acı çeker. Çok günah işleyen ise vücudundaki bütün organalara dikenli tel sarılı olduğunu düşün ve bu dikenli telin ucu yine boğazında. Birinin gelip bu dikenli teli aniden çektiğini düşün Bütün organlar parçalanır değilmi işte günahkarda bukadar acı çeker. Zaten o an Azrailin yüzünü gördüğün an en büyük acı ve pişmanlık başlıyor.

1|0
    0|0
  • Hz. Peygamber (S.A.V.) ölümün elem ve acısını “O, üç yüz kılıç darbesi kadardır.” (İbn Ebi'd-Dünya) buyururdu. Allâh -u Zülcelal, Hz. Musa (A.S)'nın ruhunu kabzettiği vakit ona: “Ölüm acısını nasıl buldun?” diye sorduğunda Musa (A.S) şöyle cevap verdi: 'Tavada kaynatılan kuş gibi; uçamaz ki kurtulsun, ölemez ki rahat etsin.' Başka bir rivayette ise: 'Canlı canlı kasabın elinde derisi yüzülen koyun gibi.' ” demiştir.

1|0
    0|0
  • bu tamamen sana kalmış birşey :) bakış açına kalmış birşey. ben şahsen ruhum çıkarken böyle olcağını düşünmüyorum ve o anı merak ediyorum özellikle o güzeller güzeli azrail meleği :) Allah bir meleği nasıl kötü yaratabilir ki neden böyle düşünüyorsun canının yancağını? yoksa fena işler mi yaptın?

0|0
    0|0
  • Korkunun ecele faydası yok.

1|0
    0|0
  • liveleak diye bir site var üstü karartılmıs videolar var onları bir seyret tabı seyredebilirsen acının ne oldugunu çok iyi anlarsın

0|0
    0|0
  • o bilgi ölenlerle ölürken gidiyor malesef onu yaşayarak öğrenebilirsin malesef Allah gecinden versin :(

0|0
    0|0
  • Çok büyük bir acı oldugunu duymuştum

0|0
    0|0
  • hacı tarif edılmezmıs bır ınsanın can vermesı cok zormuş

0|0
    0|0
  • hereksin çektiği acı bir değil

0|0
    0|0
  • Yaşadık mı nereden bilelim?

0|0
    0|0
  • mehmet suudi erdoğan ölüm ve ötesi kitabı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ölüm acısız olur bence eğer kendi ölümünse tabi.

Ölümün acısı vardır bir de sevdiğin insanları kaybettiğinde içinde oluşan o yanma hissi,boşluğun alev alması bedeninde buz kütleleri oluşurken kalbinin delicesine çırpınması yanması.

O hissettiğin acı öyle büyüktür ki her bir hücren o acıyı paylaşır ama yine de bitmez o acı damarlarından kan aktıkça o da akar bedenini dolanır daha çok acıtır ve asla tamamen kaybolmaz.

0|0
    0|0
  • ölüm acısı kötüler için vardır iyiler için bir kurtuluştur.

1|0
    0|0
  • Ne bilek abla?

1|0
    1|0
  • tam emin değilim de bir şair bileklerini kesip hissettiklerini yazmış diye birşey duymuştum sanki...

0|0
    0|0
Yükleniyor...