Ucuz insanlara kalite katmak için ne gibi önerileriniz olur?

Belli bir kalıp var, temel zayıf belki ama umut denen ekmeği yemeden de olmaz. Hani bir ihtimal, kim bilir.. Açıkçası bildiğim kadarıyla bir şey olacağı yok da, Teoman misali -insan bekliyor, bekliyor işte..

Kitap okusun demeyin, kitapla insan tedavi edilir, hayvan değil. O bakıma, zor. Önce evcilleştirelim diyorum, hani belli bir şeyler öğretmeden önce ne bileyim tuvalet alışkanlığı, yeme alışkanlığı ya da kişisel ahlak dersi falan verelim. Önce oturmayı kalkmayı öğrensinler, nerede ne konuşulduğu ve nasıl hareket edilmesi gerektiği vs vs.

Bazı insanlar da hayvanlara kıyasla çok boş yaşıyor. Hani diyorsun ki, aklı var, ee eli ayağı da tutuyor. O zaman niçin kendisini geliştirmek adına bir adımda bulunmuyor? Düşünüyorum, düşünüyorum ancak aklıma hiçbir şey gelmiyor. Garibim onlar düşünecekler de zihinleri bomboş, ne düşünsünler ki.. Ver önüne yemeğini, he deyip tüm günü boş-beleş yaşasınlar.

Peki bunları biz hayata nasıl kazandırabiliriz? Misal, kullanılan kağıtların bile geri dönüşümü var. Peki insanların neden yok?

Hadi bana biraz öneri de bulunun, bu arkadaşları topluma kazandıralım. Çevrem bu tiplerden geçilmemeye başladı, yardım edin!

0|0
7|17

En İyi Kız Görüşü

• gayet bos yasarim.

canim ister günlerce kitap okurum canim istemez aylarca elime kitap almam.

gerekirse öküzce konusur gerekirse hic konusmam.

gerekirse üsengeclikten yemek yemem ac kalirim saatlerce cisimi tutarim.

fiyatim da yoktur.

kalite kontrol da neymis. peh.

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Özendirmek lazım.. İyiyi ve iyinin nelere sahip olduğunu.. neleri hak ettiğini saygı gördüğünü gördüklerinde..İmkanı yok ona özenecekler..

Taklit de olsa.. Kötünün taklidinden ziyade iyiyi taklit etsinler değil mi..

Daha 50-60 yıl önce insanlar "kültür abidesi" olduklarından birbirine "hanımefendi, beyefendi" diye hitap etmiyorlardı..Belki ilkokul bile okumamışlardı ama hepimizden efendiydiler temizdiler.. şimdi "nypyn gardaş " oldu bu.. Bu bence eğitim değil.. çözümü de güzeli gösterip özendirmek diye düşünüyorum..

1|0
    1|1
  • Ucuz insanlar hep indirimde

1|0
    1|1
  • Hımm sanırım öncelikle insanı sevip onları dışlamadan itmeden bildiğin doğruları , hayatın güzelliklerini onlarla paylaşıp onlara iletmek gerekiyor..

1|0
    1|1
    • Benim tek bir doğrum, onlara ağır geliyor. O bakıma her doğruyu her yerde söyleyemiyorum.

Yanlışı enjekte ederiz, sapına kadar alırlar. Ilginç doğrusu..

• kişisel doğrular önemli değil burada.Çünkü oradan yola çıkarsak o zaman senin doğruların da onlara ucuz geleblir.Önemli olan genel doğrulardır.Bir insan olarka , vatandaş olarak..Ama insanları gereçekten eğitime , kitaba , müziğe, .çevre duyarlılığına v.s. yönlendirmek bir adımdır..Ve bunu başarmanın yolu da ötekileştirmemektir.

• ben tek çözümü genetikte görüyorum. genlere müdahale edilmedikce bunlardan kurtulamayız, eğitim vs care degil. adam profesor olmus bolum baskani olmus rektor olmus ama ne fayda.

1|0
    2|1
    • Deoksiribonükleik asitde sorun vardır muhtemel.

Aslında genetik olduğunu da savunabiliriz. Anadan babadan bulaştıysa demek ki..

• Aklıma Resident Evil filmindeki karışım geldi birden. Hiç umutlu değilim ama, bir ihtimal..

• en iyisi kacip kurtulmak. zombi filmini hatirlatinca, vardir ya zombi filmlerinde kurtarilmiz bir bölge var derler, orayi ararlar, öyle bir yer lazım.

• canını çektirmek, her anlamda..

1|0
    2|2
  • herkesi kendi kalitesine terkedeceksin. insanı pisliğinden içinden çıkarabilirsin ama içindeki pisliği çıkaramazsın der atalarımız.

1|0
    1|1
    • Hoş demişler.

• bizim burda derler ki birde çingene kızdan hatun olmaz dilenmezse karnı doymaz. Yani kalitesize ne yaparsan yap emeklerin boşa gider :)

• O kadar ucuz insanlar var ki gerçekten... El ele yarattıkları, yoz değer yargılarını yaşatıp yaydıkları toplumdan şikayetçi oluyorlar sonra. Hem suçlular hem güçlüler.

Çevren o tiplerden geçilmemeye başladıysa onları kendine çeken biri olarak kendini sorgulaman lazım. Hayata küskün olup bu küskünlüğünü etrafına asalaklar dizerek kamufle eden insanlardan birisi olabilirsin. "Egomu böyle doyuruyorum, onları susturmak güzel bir his" demişti birisi bana. Yetersizlik kompleksi yaşıyordu. O kadar çaresizdi ki şikayetçi olduğu insanların arasına kendisi koşuyordu, farkında değildi

0|0
    0|0
  • arkadaş çevresini genişletmek ,istedigi şryleri almak ama karşılıgında bir seyler yapmasını önerin

1|0
    1|1
  • İnsanların içi ve zihniyeti değişmez. Ama görünüşü değişebilir. Ama neticede gene değişen bir şey yok.

1|0
    1|1
  • Madajuliette Oxford mezunu, 4 dil biliyor.Hobileri kitap okumak, salsa yapmak ve binicilik.En büyük korkusu yalan.Boş zamanlarında intihar etmeye bayılır.

1|0
    1|1
  • Polis oluyorlar genelde

2|1
    2|1
    • O yolun yolcusu diyebiliriz.

Hah, sevdim yorumunu.

• Wow! Iyisin, iyi...

• Thanks,I guess... :)

• Boşier sene aklılları yokmu

1|0
    1|1
  • cok zor bır sey ıstıyorsun

1|0
    1|1
  • ezel'i izlesinler

1|0
    1|1
  • kişi ruh hastası ise sksende topluma kazandıramazsın

1|0
    1|1
  • Kalitesiz insan kaliteyi nerden bilsin...

1|0
    2|1
  • “Kalite asla bir tesadüf değil, daima akıllı bir gayretin sonucudur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ne demiş atalarımız "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

Önce bir uyaracaksın edep nedir söyleyeceksin,burada böyle şöyle davranılır.İnsan gibi yaşamaktan bahsedeceksin,lafla başlayacaksın işe ki o boş levhaya birkaç çizik atılsın.Olmazsa azarlayacaksın "bak bu iş böyle olmaz,ona göre" diyeceksin.Hala ki ısrar ediyor edepsizliğine,kabalığına o zaman kulağını çekeceksin işte.

Hem de öyle bir çekeceksin ki kulağını ondan öte kulağına küpe olsun,edebi ile dursun.

1|0
    1|1
  • ucuz mala kaliteli ambalaj yapılmaz. herkesin toplumda yeri var önemli olan kimin alt tabakada olduğu.

1|0
    1|1
  • hıcbır onerım yok

cunku kalıtesızlık dız boyu ıse degısmıyor degısmesı cok zor ımkansız

ha ancak bır beynını yıkama yıkatma seansına dahıl edılırse olbılır:)

o da bu yuzyılda pek ımkanlı degıl:)

5 yıldız verıyorum ve kacıyorum mınık kelebek:)

1|0
    1|1
  • her insan kendine yakışanı yapar çünkü kalite asla tesadüf değildir

2|1
    1|1
  • eğitim şart

1|0
    1|1
  • Belli bir fiyatta lazım

1|0
    0|0
Yükleniyor...