Bir arı yaşamı boyunca ne kadar bal yapar?

valla bir tahmin yapmak zor.patronum sordu bugün herkese googleda yaskladı bende size sorayım aynı yasaklar geçerli tabi tahmin edin ve sonra bakın gugıla. doğa çok enteresan yahu demi ?

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• 1 kaşık ve 1 milyon çiçek gezer

0|0
    0|1
  • minnacık

0|1
    1|0
  • 3 damla :-)

0|0
    0|0
  • 3 damla , çay kasığı kadar işte

0|0
    0|0
  • bir çay kaşığı diye hatırlıyorum. belki daha azdı.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Buradan link okudum ve hayran kaldım.

0|1
    1|0
    • kopyacısın adamım ama doğru bilgiye ulaşmışsın entersan bir yaratık arı milleti. yaşama yön veriyolar gerçekten.

• haklısın aynştayn arılarla ilgili bir tespitte bulunmuş vakti zamanında ( haklı olma ihtiali çok yüksek ) günümüz adamlarınında çoğunluğu benzer düşünceler içinde. ama populasyonuna müdahale ettiğin her canli senin yaşamını tehdit eden bir etki yaratır. amaan ne biliim bal yiyin taklılın işte

• Aynen. Ekolojik dengeyi korumamız gerekli. :)

• Faal çalışan arıların ömrü 6 haftadır ve tahminen 25 gramı geçmez.

0|1
    1|0
  • Bir arı yaşamı boyunca kendi ağırlığının yarısı kadar bal üretir bu üretim esnasında binlerce çiçekten öz toplar zahmetli bir iş olan bu sürecin sonunda arının beslenmek için ürettiği bal insanlar tarafından toplanır

0|0
    1|1
    • toplumsal içerikli açıklama iyi ama yetişkin arının ağırlığı ne aq:) . #resistbee fuck the humanities

• Seninle dost olduğumuzu sanmıyorum yani sıra vandal bir tavır halinde olan sensin sorunun cevabı gerçek cevaba yakın ya da uzak ben bildiğim şekli ile cevap verdim yanlışsa doğrusunu söylersin ben kimseye atar yapmak denilen bir yaklaşımda bulunmam bu bana bir şey kazandırmaz ve kişiliğim ile uyuşmaz neyse özürün için teşekkürler ve tavsiyem tanımadığın insanlar ile iletişim kurarken biraz yapıcı ve saygılı ol arkadaşım iyi geceler

• özrümü kabul ettiğin içi,n teşekkür ederim. iletişimim ve saygım ile ilgili yorumların içinse yanılyosun. . tanımadığım insanlarla iletişimimde saygısızlık veya yıkıcı bir tavrım olmadı.. boşver basit bir şeye takıldık sanırım. ben tekrar özür dileyim. sanada iyi geceler arkadaşım.

• çok değil bikaç damla diye hatırlıyorum doğru mu?

0|1
    1|1
  • Normalde 3 damla mesaiye kalırlarsa bir çay kaşığını bulur :)

1|1
    1|0
  • 1 değil 2 değil 3 hiç değil tam 5 kavonoz yapar

1|2
    1|1
  • Valla mililitrelerle ölçülüyor. 5 mililitreden fazla değildir sanırım.

0|1
    1|0
  • Bir çay kaşığının dörte biri kadar

0|0
    0|1
  • 100 kilo civarı sanırım

0|0
    1|1
  • ihalesinimi aldın o bir arının balının :((( sanane ! :D

0|0
    0|0
  • hergün gibi onu kontrol ediyorum :D :D