Kendinizi iyi tanıyor musunuz? Bunun için bir şey yaptığınıza inanıyor musunuz?

Sevgilinizi, ailenizi, arkadaşınızı, başkalarını tanıyabilmek anlayabilmek için harcadığınız çabayı kendinizi tanımaya harcıyor musunuz?

Aklınız, Kalbiniz, Vicdanınız,Mutluluk ve Üzüntü Kaynaklarınız, Hayalleriniz, Beklentileriniz, İnancınız, İdealleriniz, Acı Eşiğiniz, Sabrınız, Şükrünüz ...

Nedir? Nasıldır ? Ne İster sizden? Hiç sorguluyor, soruyor yani iç dünyanıza yolculuklar yapıyor musunuz?

Yoksa bu yolda tek yöntemimiz, KS de ki bir sorudan bir soruya bunları durup düşünmek sonra unutuvermek mi ?

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Fazlasıyla yapıyorum diye düşünüyorum..

İlim kendin bilmektir diyor ya.. Önce kendini bilmek lazım ki bu da zaten insanın öz saygısını,güvenini kazanmasını sağlayan en mühim şey..

Aksi halde toplumun ve diğer insanların değerlendirmesi ile insanlar yön bulmaya çalışıyor ve çıkmaz sokaklara düşüyorlar.

Burada da gördüğümüz "Sizce ben ... miyim?" tarzı sorular malesef genelde kişiliğini tam olarak bulamamış(yadırgamıyorum tespit yapmaya çalışıyorum) kişilere ait.. Bu yaşla da ilgili..Olgunlukla da..

İnsan ne zaman kendini tanımaya başlarsa bu tür şeylerden sıyrılıyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• kendımı tanıyorum tabııkı,bazı seylerdekı tepkılerım hıc degısmez,ama bazen keyfım ve kahyasının ruh halıne gore oldukca sabırlı olabılırken bazen kıbrıtden farkım yoktur,bazen psıkolog rolundeyken bazen psıkologluk olabılırım,ama dogrular pek degısmez işi makaraya vurmuyorsam:)

1|0
    0|0
    • güzelmiş..kafamı iyi tanıyor ve ona göre takılıyorum diyorsunuz yani arkadaşım:)

• doğru sölüosun abla beya sen psikologmusun yoksa

1|0
    0|1
  • hayatımızda kendimize zaman ayırmıyoruz bize sıra gelmiyor

birileri mutlu olsun bir şeyler yolunda gitsin diye çok çabalıyoruz.

çabalar sonucunda bir seyle roluyormu derseniz olmuyor kimse mutlu olmuyor

ama biz bu sırada ömrümüzden bir seyler kaybediyoruz

1|0
    0|0
    • Acaba o hengame ve koşuşturmaca içinde biz mutlu olamadığımızdan mı gerçekten mutlu etmeyi başaramıyoruz? Fedakarlıklarımızın yüküyle onları da kendimizi de eziyor muyuz farkında olmadan?Önce onlar sonra biz formülü yerine, önce biz + onlar deme yoluna gitsek iki tarafta mutlu olur mu?

• Seferiyiz Acabella! Doğduk, yol başladı, yarın öbürgün bir yerlerde film bitecek, son durağa gelmiş olacağız..

Tanıyacak bir sürü güzel insan varken (teoride en azından) ne gerek var kendini tanımak gibi zor bir icraata soyunmaya.. :)

"Ben kendimi tanımaya çalışıyorum" diyenin elini öperim en saygılı halimle.. Bunun için belli rutinle kendini sorgulayanı filan da..

Ama "ben oldum, ben kendimi tanıyorum" diyen varsa anlarım ki ya mevzuyu "yoga'ya, nlp'ye" bağlayacak bir tüccar vardır karşımda, ya da arada Manisa veya Bakırköy ziyaretleri yapan bir muazzam kişilik..

En son sen ne zaman yolculuk yaptın Acabella'nın gizli dünyasına?

0|0
    0|0
  • ben bunu yapamıyorum ya,hep sevdiğim kişiler eş dost aile ön planda,kendi dertlerimi bile unutyorum onların bir derdi olunca,kendime ne iyi ne kötü hiç zaman ayırmıyorum,kendimle başbaşa kalsam belki bir sorarım kendime mutlumusun selim diye ama korkuyorum belki mutsuz cvbı cıkıcak diye,böyle iyi,cünkü ben böyle mutluyum:)

1|0
    0|0
    • Yaş kemale ermeden, bu taşımaların yükü omuzları ağrıtıp beli bükmeden kendini durup dinlemeli söylediklerine kulak vermelisin. Sonra birikir, dolar, taşar ve birden patlar sırtında ki herkesi atıverirsin. O zamanda hem sen hem de o şimdi sevdiklerin daha çok üzülürsünüz. Kendini mutlu etmeyen kimseye mutluluk veremez. Sadece öyle sanır, aldandığını anlayınca da geç kalır!

• Kendimi taniyorum

1|0
    0|0
  • Kendimi iyi tanıyorum en azından öyle sanıyorum.Nezaman ne yapacağımı hangi davranışlara ne tepki vereceğimi biliyorum

1|0
    0|0
  • Başlıkta iki soru sormuşsun, ben birincisini cevaplayayım; evet, kendimi iyi tanıyorum. İkinci soruyu anlamadım, içeriği de okumadım..

2|0
    0|0
  • kendimi tanıyorum ve bunun sonucu olarak da insan olmanın gerekliliği olduğunu düşündüğüm şeyi yapıyorum. yani kendimle savaşıyorum. hırslarımı törpülemeye çalışıyorum mesela, ya da kıskançlıklarımla çetin savaşlar veriyorum

1|0
    0|0
  • Kimseyi tanimak için hiç bir çabam yok valla..

Kendimi çok iyi tanırım herşeyi kendimle konusur uygularım başka akıllara ihtiyaç durmam..

1|0
    0|0
  • Ks deki sorular tamamen hayal ürünü güzel kadın buradaki kişilerden sadece 100/7 gibi bir kısım adam akıllı soru soruyor senide 7 lik kısıma aldım :)

1|0
    0|0
    • Güzelliğe de, iyi sormalara da teşekkürler genç adam..senin sorularında öyle. Ama sen esas soruma cevap vermemişsin ona alındım:)

• İç dünyama yolculuk demeyeyim de çok sorguluyorum ve tabi ki kendi iyileştirmeleri mi yapmaya uğraşıyorum çünkü zaman gerektiren şeyle bunlar genelde ama tabi ki dediğin gibi başkalarına verdiğin uğraşı kendin içinde vermeli kişi alınma barışalım olur mu :)

• tam 6 tane soru sormuşsun arkadaşım, bunu insan cevaplayacak yani :)

1|0
    0|0
    • Hayat gibi zor bir sınava girip, öyle ya da böyle yaşamayı beceren insan evladına burada bu kadarcık soruyu cevaplamak zor gelmemeli aslında ama işin o tarafı fazla yoruyor buna hal kalmıyor galiba sende haklısın:)

• :) öyle diyorsan öyledir...ben sadece ufak bir espri yapmak istemiştim ;)

• onları tanımaktan kendime sıra gelmiyo maalesef :(

1|0
    0|0
  • kendimi çok iyi tanıyorum,

1|0
    0|0
  • herkez benim bir aynam ne göruyorsam oyum .

1|0
    0|0
  • :) kendinden başka kimseyi düşünmeyen biriyimm :D cok iyi tanıyorum kendimi :)

1|0
    0|0
    • Fotoya baktım da, _ sende kimsin aman rahatımı bozma sakın diyen bakışın bu dediğini tasdikliyor zaten arkadaşım:)

böyle mutluysan sorun yok demektir..

• :D haha huyum kurusun rahatıma düşkünümdür arkadaşım :D yalanla işim olmaz neysem oyum be :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Oo.. kadınım.

Son cümlen beni benden aldı götürdü.

Başka türlü özetlenemezdi.

Saygıyla eğiliyorum ve bu acınası insanların yorumlarını okumak için sabırsızlıkla bekliyorum..

1|0
    1|1
    • Bu platformda herkes bir şeyler öğreniyor , tecrübe ediyor, gözlemliyor, sinirleniyor, hoşlanıyor, heyecanlanıyor bir şekilde kendisini veya olmak istediği kişiyi yaşıyor ..insan her zaman kendini tanımaya çalışmalı bence de..kendimizi anlattığımız gibi olmayabiliyoruz bazen.Sma yine de belli özelliklerimiz var ..çevremize bunları elimizden geldiğince göstemeye çalışıyoruz..kendimizi anlatıyoruz..aslında hayatın içinde olmaktır bu..insanları acınası görmemek gerekiyor.yoksa siz de öyle olurdunuz

• :)) vardır onunda çok kusuru canım, deyip züğürt tesellisi yapalım çarçabuk:)

• Zor günlerimde dinlerim kendimi genellikle sorgularım

1|0
    0|0
  • Sınırlarımı, kendimi bildiğimi düşüyorum...Bu sebeple sınırlarıma göre hayallerimi yeniden belirledim. Hayal kırıklığı nalet çünkü.

0|0
    0|0
Yükleniyor...