Bilgisayara çok sık format atmak zararlı mı?

asus marka bilgisayarımın donanımsal arızası var, şirket hatayı kabul etmedi bilgisayar elimde kaldı teknosadan almıştım. çok sık format atar oldum anakartı yakmaz dimi?

0|0
1|17

En İyi Erkek Görüşü

• evet zararlıdır şöyle ki elbisen kirlendi değil mi yıkadın tertemiz oldu ama ne oldu zamanlı yıprandı yıkanmaktan aynı şey hard disk içinde geçerli format çekerken harddiskteki mıknatıslar birbirinden uzaklasıp yakınlasır ve manyatik alan yaparlar bilgisayarın en fazla radyasyon yazdıgı zaman budur sana bile zararı var yani çok atmamaya gayret et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• artık recovery varki formata ne gerek var bide diski hızlı bicimlendir yaparsan zarlı ama diğer türlü değildir

0|0
    0|0
  • şirket hatayı nasıl kabul etmedi ? sanayi bakanlığı tüketici hakları genel müdürlüğüne şikayet et.

0|0
    0|0
  • Zamanında Ghost'unu alsaydınız formata zırt pırt gerek kalmazdı.

0|0
    0|0
  • çok sık fpmat atmayın ömrü kısalır bür süre sonra format çözüm olmaz

nedne sık sık format atıyorsun

iyi bir virüs programı al

0|0
    0|0
  • FORMAT=defter silmeye benzer.ne kadar çok defteri silersen o kadar defterin sayfası yıparanır değilmi.formatta aynı şey

0|0
    0|0
  • Soğuk algınlığı geçirmiş bir bilgisayara sık sık format vermek, bilgisayarın hardiskine zarar verir. Kendi kendine geçiyor, soğuk algınlığına bağlı virüs hastalıkları. Ama illaki müdahale etmek istiyorsanız, programcıdan reçete almadan yapmayın.

0|0
    0|0
  • çok format atmak hardiskine zarar verir ve zamanla badsector olusur ve bilgisayarından harddiskten zamanla sesler gelebilir.mumkunoldugunca az atmaya calıs

0|0
    0|0
  • yakmaz yakmaz çok format atarsan harddisk bozulur falan filan bunlar şehir efsanesi

0|0
    0|1
  • arkadaşlar bişey bilmeden cevap veriyosunuz. Çok sık format RAMden yer çok zararlıdır...

0|0
    0|0
  • diskin yanar

0|0
    0|0
  • bence zararlı diskten yiyor zamanla diskide bozabiliyor

0|0
    0|0
  • harddiskin performansı düşer bir zaman sonra da arıza yapabilir,anakartla alakalı bişey değil.

0|0
    0|0
  • Üst üstü atmayı denersen anakartı yakarsın.2 ayda bir 4 ayda bı sıkıntı olmaz

0|0
    0|0
    • format atarak anakartı yakmak nasıl oluyor 13 yıllık bilişim sistemleri mühendisiyim çok vaka ile karşılaştım ama hiç format atarak anakart yakmayı başaramadım

• üstüste 5 kez bı dene bakalım okumak onemlı degıl denemek onemlı :)

• üst üste 25 kere bile dene en dandik makinada anakartı yak ben sana istediğin arabayı alacağım

• Bir şey olacağını sanmıyorum.Ayda bir iyidir.

0|0
    0|0
  • Zararlı değil.

0|0
    0|1
  • format attım pencereye tık dediiii, armut dalda kız balkonda sallanıır vaay vay!:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Benım evdeki pc'ye 4 yıldır format atmadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...