Coca Cola'nın zararları hakkında bildikleriniz neler?

internette dolaşan colanın zararları hakkında bir video var böcek fare kanları vs ile yapılıyor okuduktan sonra daha içmiyorum bunu bilip hala içenler varmı bilmeyenler varmı ?

Güncellemeler:
bilmiyenleriniz coco colanın yapılışı yazsın net e ve okusun mutlaka etkilenecektir bende öyle etkilenmezdim ama izleyince farklı oldu

0|0
19|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bir bardağında 10 çay kaşığı şeker bulundurması ve içildiğinde 5 dakikadan itibaren bütün şekerin kana geçmesi. Buda pankreas bezinin yüksek miktarda insülin hormonu salgılaması demek oluyor. = hormon dengesini bozar

Ve yüksek miktarda glikozun karaciğerde aşırı depolanması ve karaciğerin yorulması sonucu KARACİĞER YAĞLANMASI dediğimiz ve ilerki aşamalarda Siroz u tetikleyen bir takım hastalıkları beraberinde getiriyor. Hatta sivilcelenmelerin en büyük nedenide budur. Karaciğerin tam anlamıyla kanı temizleyememesidir.

Mideye gelirsek Koladaki asidin Ph derecesi , midemizde salgılanan Gastrojen hormonundan daha az , dolayısıyla daha asidiktir. Buda midemizin iç kısmını kaplayan mukoza tabakasının riskini ortaya koyuyor. Bu tabaka delinebilir , Gastrit , yada ülser dediğimiz mide rahatsızlıklarına yol açar.

:) Kendimi doktor gibi Hissettim , ama zaten tıp okumak istiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• disarda yedigin seylerin icinde gercekte ne oldugunu hicbirzaman bilemezsin. hic mi birsey yemiyorsun disarda? ayrica cola yüzünden ölen birini görmedim hic ama tavuk döber et yüzünden gida zehrilenmesi nedeniyle hastanelik olan bir cok insan gördüm.

demekki cola zararsizmis.

0|1
    0|0
  • İçmiyorum bu yüzden zararları umrumda değil.

0|0
    0|0
  • Coca colanın içine tükürüyorlarmış. Öyle duydum.

0|0
    0|0
  • Oldum olası düşkün değilim.

0|0
    0|0
  • Asitli içecek içmem zaten yasak.Eskiden az az içsemde tamamen kestim artık link bu videoyu izledikten sonra.

0|0
    0|0
  • nedense zararlı olan herseyın tadı guzeldıır :) bu daha agır basıyo ve ben ıcıyorum

0|0
    0|0
  • yumurta bile pişiyor o derece:D

0|0
    0|0
  • Yıllar önce bir doktor böbreklere çok zararlı olduğunu söylemişti..Ben sevmem ve içmem..

0|0
    0|0
  • bende 4yıldır içmiyorum,aslında çok seviyordum böcek muhabbeti iğrendirdi bıraktım.

0|0
    0|0
  • biliyorum ve içiyorum. sanırım inandırıcı gelmiyor nedense.

0|0
    0|0
  • ayyyy iyyyy ööööö vala ben 1 hafta önce kendimi tutamadim içtim midem ariyoooooo.(

0|0
    0|0
  • Biliyorum ve zevkle içiyorum.

0|0
    0|0
  • internette gördükten sonra etkisi en fazla 2 gün sürüyo. sonra yine içmeye başlıyorum. ohh yarasın.

0|0
    0|0
  • bende selülit yaptığını duyduğumdan beri içmiyorum:d aynı amaca hizmet ediyoruz:d ikiside iğrenç

0|0
    0|0
  • Biliyorum içiyorum böcek kanı da olsa güzelmiş tadı. <3

0|0
    0|0
  • Biliyorum. İçiyorum içiyor içiyoruz. Mutluyuz :)

0|0
    0|0
  • ben içmiyorum :)

0|0
    0|0
  • biliyorum ve içiyorum.

0|0
    0|0
  • gerçek olsaydı, uğur dündar şimdiye kadar çoktan el atardı mevzuya, raadol.

0|0
    0|0
    • Uğur dündarin bu denli bir olayla ilgili bir haber cikaragini sanmıyorum.devlet el atabilir ancak buu olaya oda zor biraz.

• hmm ok.

Erkekler Ne Diyor 18

• Bağımlılık bile yaptığı söyleniyor.Diş çürüklerine neden oluyor.En son ne zaman içtiğimi bile hatırlamıyorum.

1|0
    0|0
  • İçindeki okadar kimyasalın içinde böcek kanı inan en zararsız olanı. Ayrıca nette gördüğünüz herşeye bukadar çabuk inanmayın, deli-kuyu hesabı.

0|0
    0|0
  • kolanın ham maddesinin birtanesi de mayam dediğimiz bir kök.ona siyah rengini veren madde.onu depolara dag gibi yığıp kepçelerle kazanlara atıyorlarmıs.fare ve cardınların cok sevdiği mayam kökü iimiş.yıllar öncesi bir arkadas gördügünü söylemişti.paylasmak istedim.

0|0
    0|0
  • bence içmeyin miydeniz delinir bagarsaklarınız dan çok rahatsız eder en kötüsü bagarsaklar ben içmem 2. gün hastanede yattım bagarsaklar yüzün den 5 sene oldu içmiyorum

0|0
    0|0
  • Asitli içecek zaten içmiyorum...

İnsanlar içine fare kanı felan konmasını beklemeden bıraksınlar bence. Ki böcek fare kanı felan koydukları düpe düz yalan.

0|0
    0|0
  • sanki yediğin sebze meyve çok orijinal. ben kendim çiftçiyim üzüm yetiştiriyorum manisada. adamlar bi hormon basiyor. 30 cm olacak salkım oluyor 130cm. o değil de hormonsuz olunca da alınmıyor. e şimdi ha hormonlu yemişin ha kanlı manlı içmişin.

0|0
    0|0
  • alayı fasa fiso. bunun dışında gazlı içeceklerin mideye zararı olduğu zaten bilinen bir şey.

0|0
    0|0
  • Marka olarak ele almayayim ama asitli içeceklerin dişe çok fazla zararı var. dış curumesi sebebiyle arkadaşım bıraktı içmeyi benre müptelası değilim zaten.

0|0
    0|0
  • söylentiler gerçekse eğer tadının bu kadar güzel olmasına şaşırdım:)))bu akşam içtim yarın yine içerimmm

0|0
    0|0
  • Ahh canım benım dunyadakı en para eder sırlardan bırı ne bılıyormusun.Coco colanın nasıl yapıldıgı.Yanı bence sorun etme bu kadar iç bir tane daha.Tabı asıt zararlı ama ıcmyeceksen asıt ıcın ıcme

0|0
    0|0
  • kaç kere izlediğim halde bişey olmadı dewamm... yok fare kanı koyuyorlarmış felan filan fare kanı yalan ama bir böceğin kanı war o dogru .

0|0
    0|0
  • biliyorum içiyorum. fare kanı bu kadar güzelse yapıcak bişey yok. gözünle bu dediklerini koyduklarını görmeden inanma böyle şeylere. fare kanı ne alaka ya

0|0
    0|0
  • Ben zaten asitli içecekler tüketmiyorum genelde ama internette yazan herşeyin doğr olduğunu neden sanıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • çok fazla kola içmiyorum zaten koli koli enerji içeceği var 100 tl öderim her ay :))

0|0
    0|0
  • Müptelasıyım.

0|0
    0|0
  • Böcek kanına bayılırım zaten

0|0
    0|0
  • İçtiğin su pınarlarında mandalar taharetleniyor. Hassas olma bu işte.

0|0
    0|0
  • sırf içinde kan olduğu için bilerek ve istiyerek içiyorum :D

0|0
    0|1
Yükleniyor...