İnsan olmak için yapmamız gerekenler ??

Hayata tepeden bakarsan insanların sadece tepesini görürsün. Hayata daima insanlarla aynı mesafeden bak; o zaman insanların hem yüzünü, hem kalbini görürsün.

Mühim olan yükseklere çıkıp hayata tepeden bakmak değildir; Mühim olan ne kadar yükselsen de her şeye eşit mesafeden bakabilmektir.

Hayatta her şey olabilirsin; ...

Fakat mühim olan hayatın içinde "İNSAN" olabilmektir...

Biz ne kadar insanız gerçekten vicdan muhasebesi yaptınız mı?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim. Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim. Sana uymayabilirim. Yanımda yürü ki böylece seni görebileyim, böylece ikimiz eşit oluruz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• insanlıktan kastı iyi ayırt etmek gerek ? doğaya hayvanlara verdiğimiz zararı göz önüne alınca insna olasım gelmiyor bazen ;)

1|0
    0|0
  • yok miletimiz adam olmaz gençlerimizde hiç utanma sıkılma yok hiç düşüneme yok al link sen böyle kişilerle insanlık mı ararsın ya kardeş bunların adına ben utanıyorum ailelerine harcadı emeye yazık ya

0|0
    0|0
  • Tüm canlıları karşılıksız sev yapılan yanlışa doğruyla karşılık ver şimdilik bunlarla başla ilerki safhalarda görüşürüz

1|0
    0|0
  • benim kişisel görüşüm ve düşüncem insan olabilmek için allah yoluna girmek allah a ibadet ederek zaten hayatımızın degiştigini anlayabiliriz bir ferahlık ve huzur geldigini görebiliriz

1|0
    0|0
  • hepimiz aynıyız önemli olan bu sen benden üstün değilsin aynı zamanda bende senden üstün değilim.

1|0
    0|0
  • bana tepeden bakarsaniz, bir aptal görürsünüz. bana asagidan bakarsaniz, tanrinizi görürsünüz. bana tam karsimdan bakarsaniz, kendinizi görürsünüz

1|0
    0|0
  • yerine göre insanlıktan çıktığım oluyo AMA mecbur bırakıyolar

1|0
    0|0
  • Açıkçası çok garip olduğum zamanları kabul ediyorum.

0|0
    0|0
    • :) ne güzel :)

• Teşekkürler :) en iyi cevaba en iyi soru yakışır hemen puanlıyorum :)

• Allahım yaa he bende puan için burdaydım..Amaann istemezzz kalsın :D

• Durum insanimiz acisindan vahim bir hal almaya basliyor

1|0
    0|0
  • insan ol yeter

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • yaptım ben hayata herkesin açısından bakabiliyorum. ve insanınm :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• kimseyi düşüncelerine göre yargılamamak.

Kimseye tepeden bakmamak.

Herkese karşı hoşgörülü olmak.

Kendi düşüncelerini zorla başkalarına empoze etmeye çalışmamak.

Değer vermeyi bilmek.

Gerektiğinde sessiz kalmayı bilmek.

Konuşmaktan çok dinlemeyi bilerek insan olabiliriz diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Hiç bir zaman insanları küçümsemeyen her insana değer veren yaradılanı yaradandan ötürü seven biriyim

1|0
    0|0
  • Kimse özel üretim değil bunun farkında olarak yaşamak

1|0
    0|0
  • muhafazakar olmak benim bildiğim anlamda "insan" olmanın önünde engeldir.mülkünü, ailesinin davranış kalıplarını, insanların birbirleriyle ilişkilerini, helebilmem bir yerdeki camiyi, kiliseyi, havrayı, "kültür" ünü muhafaza etmek isteyenler kötüler bence.

1|0
    1|0
  • yapmaz olur muyum... çok canımın yandığı kadar kalpler de kırdım...

0|1
    0|0
    • Son durum ne peki?

• Sana tek birşey söylemek istiyorum:

Öldürmeyen şey,insanı güçlendirir.Bunu unutma olur mu?

Ve güçlü durmak ,herşeyi içinde yaşamak tamam kabul ediyorum çok zor olsada kendine vermiş olduğun en güzel hediyedir..

• kesinlikle, hatırlattığın için ayrıca teşekkür ederim canım...

• yapmaya korkarım :S

0|0
    0|0
Yükleniyor...