Böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız?

18 yaşında bir erkek olsaydınız ve babanız anneniz olmasaydı aylardır kirasını ödeyemediğiniz bir evde oturuyor olsaydınız ve işiniz olmasaydı hayata nereden ve nasıl başlardınız? ( geyik yapcaklar başka yere fikir verecekler buraya )

Güncellemeler:
annem babam vefat etti o evde kalıyorum ve herşeyin faturaları kitlenmek üzere ve akrabam yok olarak düşünün ( düşünün dememin sebebi durumum buna yakın lütfen yalan soyledıgımı sanmayın ya da yargılamayın herseyı anlatmak zorunda diilim tavsiye istiyorum )

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• işe girerek

1|0
    1|0
    • nasıl bir işe girerik asgari ücretle neyapıycam hangi deliği kapatıcam ?

• arkadaşlarına haber sal

• kimsem yok ne arkadaş ne sevgili 3 yıllık kız arkadaşım tarafından terk edildim simdi bakcam ogrencı evı kabul edıyormuymuş ücret neymş

Kızlar Ne Diyor 7

• seni anlıyorum.Akraba olsa ne olur fayda yok zaten insan kimseden bir şey de istemeyi yediremez kendine.Asgari ücret falan deme başla bir işe zamanla daha iyi kazanmaya başlarsın.Önemli olan çalışkan ol çalıştığın yerde sevdir kendini.Bir de eğer ikna kabiliyetine güveniyorsan satışta çalışmaya başla.Asgari ücret bile alsan primleri yeter artar bile.

1|0
    0|0
    • evet öyle bu duruma düşmemdeki etkenlerin yüksek oranı akrabaya bağlı zaten / evet atılganımdır ve ikna edebilriim karşımdaki insanı diksiyonum ve fizigimde iyi zaten oyuzden okumadım en büyük hatam buydu herneyse boyle bı ısışu anyapabılecegımı dusunmuyorum tamamen saldım kendımı mutsuzum kötüyüm insanları nasıl mutlu edebılırım ya da ikna edebilirim bilemiyorum

• teşekkür ederim

• Allah yardımcın olsun inşallah bu zor günleri de atlatırsın kendine güven umutsuzluğa kapılma çok gençsin daha.

• Bir iş bulup çalışmaya başla.

0|0
    0|0
    • önceden kendi iş yerimizde ( mobilya bilen bilir zor iştir ) çalışıştım ama ordan alcagın maaş 600-700 tl bu ne bir kiraya ne yola nede baska bisiye yeticegini sanmıyorum herzaman duydum insanlar 3 kurus parayla gecınıyorlar dıye bılemıyorum hesaplıyorum ama asgari ücretle tekbasına yasamak imkansız

• Şu anda boş gezmenden iyidir.

• fakat internetn?

1|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Ne is olsa yapardim ve yine halime sükrederdim

0|0
    0|0
  • Asgari ücret falan demeden gir bir işe çalış. Hafta sonu olmayan bir iş bulabilirsen, ek iş çıkarmış olursun, çorap söküğü gibi gelir gerisi. Allah yardımcın olsun kardeşim.

0|0
    0|0
  • is bulurdum ne olursa olsun zor demeden

0|0
    0|0
    • önceden kendi iş yerimizde ( mobilya bilen bilir zor iştir ) çalışıştım ama ordan alcagın maaş 600-700 tl bu ne bir kiraya ne yola nede baska bisiye yeticegini sanmıyorum herzaman duydum insanlar 3 kurus parayla gecınıyorlar dıye bılemıyorum hesaplıyorum ama asgari ücretle tekbasına yasamak imkansız

• Yanlis anlama ama lise mezunusundur en fazla diye dusunuyorum bu vasifta daha yuksek maasa is bulmazsin genel maas bu kadar Iki secenegin var ya ek is yasa kpss girip memur olcan o da duz lose mezunu isen cok puan demek

• ortaokul mezunuyum lise 1 de ıkı defa kaldım boyle bı duruma dusecegımı bılsem okurdum ama olanla olene care yok bunu anladım

Erkekler Ne Diyor 7

• öncelikle Allah rahmet eylesin sana tavsiyem Allah a sığın ona dua et ondan sana bir yol göstermesini iste çünkü inananların tek dostu ve yardımcısı Allah dır.

0|0
    0|0
  • Bir iş bulup çalışmakla başlardım.

1|0
    0|0
  • Rabbim kimseye kaldiramayacagi yuk vermezmis elbet tutunurduk bir yerden elim ayagim tutsun sagligim yerinde olsun tutarim bir isin ucundan hayata baslardim sıfırdan.

1|0
    0|0
  • Dostum sen nerelisin izmirdeysen yardimci olmak isterim sana seve seve İzmir disindaysan da olmaya calisirim sen nerdensin bir soyle bakalim

0|0
    0|0
    • ankara kardeşim

• Dostum utanmasi gereken sen degilsin sen bu durumdayken ortada olmayan akrabalar yakinlar

• ailemin durumu iyken akrabalarımın nekadar iyi oldugunu bilemezsin 2008 krizinde babam battıgında ne akraba ne eş ne dost kimse kalmadı ortada insanlara inancımda kalmadı artık yıllardır kimseden bisi istemedim bu saatten sorada ne akrabadan nede baskasından beklentım yok sadece psikolojik olarak bitigim ve gücüm tükendi herleyi oluruna bırakıp salmakta istemiyorum biyandan kaybolmak istemiyorum ama çırpınmaya bile gücüm yok hissedemiyorum

• Hayatının sefil geçmemesi için, evden ayrılmalı, bir sanat dalı ile para kazanmaya çalışmalısın. (Mesela resim sat veya gitar çalarak bozuk para topla.)

0|0
    0|0
  • Hiçbir akrabağan yok mu?

0|0
    0|0
  • çalışman gerekiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...