Buzlu zeminde kaydı düştü! Yazık yaa!

Malum Konya'nın kışı, karı, soğuğu fecidir. Birgün okuldan çıkmış eve doğru gidiyordum. Okul bahçesinden çıkmak üzereydim ki kızın biri de bahçeye giriyordu. Tam girerken kaydı düştü. O an için orda sadece ikimiz vardık. Kızın düştüğünü gördüm ama yardım etmedim, edemedim. Niye diyeceksiniz. Çünkü utanıp daha da kötü olmasını istemedim. Biraz ben de utandım doğrusu. El uzatamadım ona. Hiç farketmemiş gibi yoluma devam ettim. Yolda eve doğru giderken bile haline üzülmüştüm. Okuldan mezun olalı bayağı oluyor ama sürekli aklıma geliyor. vicdanen rahatsızım ya. Acaba yardım etmsemiydim? Düşen siz olsaydınız ne düşünürdünüz?

0|0
15|15

En İyi Kız Görüşü

• Orta okuldayken kantinde bacagi kirik degnek kullanan bir erkek vardi yere 50 kurusunu dusurdu ben nasil alicak diye dusunurlen egildi ve yere dustu o kadar vicdan azabi cektim ki.Ona bakakalmistim.Utanmisti.Bimdeyken mendil.satmak icin mendil almaya gelen cocuk vardi serepsiz kasiyer 5 kurusu olmadigi cikmadigi icin vermedi cocuga oyle mal gibi bakmak yerine keske ben odeseydim.Boyle durumlarda mallasiyorum.Acayip sinir bozucu bir durum.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Yerinde olsam, hemen el uzatır, aynı anda _kar da kayıp düşmenin bir bayana bu kadar yakışacağı ve onu güzelleştireceği aklıma gelmezdi hiç, diyerek ona iltifat ederdim.

Böylelikle hem yardım etmiş hem de utanmasını engellemiş olurdum.

0|1
    0|0
    • Bu arada unutmuşum; düşen ben olsam gülmekten ölürdüm..Ne zaman düştüysem kendime bir başkasından daha çok gülmüşümdür tecrübeyle sabit. Böyle şeyleri çok ciddiye almayıp ti ye almayı bilmek lazım..

• Şakacı, esprilisiniz diye o fikre kapılmıştım.Dediğim gibi unutmamanız da önem vermenizden o da inceliğinizden..Ama siz bu halinizi bir yana bırakın. Nihayetinde o da bir insan; ne canavar ne de insan üstü bir varlık..Saygınız çekincelerinize ev sahipliği yapmasın..Çünkü bayanlar çoğu zaman erkeklerden bekler ilk adımları, anlayacağınız eliniz mahkum zaman gelecek, bu tavrınızı değiştirmeniz gerekecek nasılsa.

• Çok doğru. Haklısınız...

• olmuş bitmiş

0|1
    0|0
  • Yardım beklerdim benimde başıma gelmişti sağ olsun adam elimden tutup kaldırdı. Birisi yardım etmeyince insan kötü oluyor bence.

1|2
    0|0
  • etseydin panpa ya... anladım utangaçsın ama en azından elini uzatsaydın. ya da yardım istemisin diye sorsaydın. ya da bileğinden tutup yardım edebilirdin çok mu kabaca olurdu ki? neyse olan oldu o da utandığını anlamışsa problem yok kanımca...

0|2
    0|0
    • bu arada ilk defa senin soruna cevap verdim galiba:)

• Öyle mi, bu güzel bişey. İnşallah kalbini kırmış olduklarım bu şekilde yumuşar da bana haklarını helal ederler. Tavsiyen için teşekkürler. :))

• evet rica ederim^^

• Ben gülerdim ya :) İyi sen bir şey yapmamışsın :) Napıyım çok komik oluyolar, kendim düşsem kendime bile gülerim.

1|1
    0|0
  • Öyle durumlarda tutamıyorum kendimi, gülerim. Kendim düşmüş olsam da gülerim. Çok mu kötüyüm ne?

Yine de yardım ederdim sanırım. Düşmüş yazık...

0|1
    1|0
  • Insanlim hali yollar kaygan olunca dusebilirsin utanilacak bise goremedim burda..ben msl okadar dustummi..kaldiran biyerini acittinmi soran olunca ilgilenen olunca guzel bise..

Ama senin baska taraftan dusunmende aslinda guzel..belki dedigin gibi utanirdi..bilemezsin herkesbir değilki

0|1
    0|0
  • ben böyle durumlarda malesef gülme krizine tutulurum gülmekten yardım edemiyorum komik olduğu için değil istem dışı yapıyorum bunu :((, vicdanının rahatsız olmaması gerekir, kız bile unutmuştur şimdiye düştüğünü, sonuçta sen el uzatmasan da o kalktı, hem ince düşünmüşsün ne güzel utanmasın diye..

0|1
    0|1
    • Ha işte mesele orda. Acaba o, onu utandırmamak için yardım etmediğimi düşünür mü?

• düşünebilirde düşünmeyebilir de onu bilemeyiz, fakat gerçek olan bu yanii utanmasın diye yardım etmediğin, yani sorun yok :)

• Yerim ya ben seni. ;))

Baska zamanlarda baska dunyalarda elinden tutarsin artik, ne diyeyim..

Belki de sadece onu kaldirmak icin de tutmazsin elini.

Kim bilir..

Bilebilir..

0|1
    0|0
  • Yardım etseydin bir şey olmazdı ben kötü bir şey düşünmezdim.Ama vicdanen rahatsız olma.Bir daha öyle bir şeyle karşılaşırsan yardım edersin:)

0|1
    0|0
  • Etseydin iyi olabilirdi ama düşünmenin ne faydası var.

0|1
    0|0
  • kar'da ben yürüyemem ona nasıl yardım edicem. keşke sen yardım etseymişsin hem belki tanışırdınız :D

0|1
    0|0
  • Coook dustuk biz Konya yollarinda: D

0|1
    0|0
  • odunun tekisin sen,kız seni yemez korkma.

2|1
    2|2
    • Aheyy aheyy! O buzlu zeminde ben düşeydim de bu lafı duymayaydım. Ama niyetim kötü değildi ki...

Erkekler Ne Diyor 15

• Bi gün karşımda tökezledi refleks birden atildim .. dersaneye giderken son basamkda takildi uctu onuda kaldirdim kiz sahilde köpeği sevdi köpek kizi birakmaz köpeğide tuttum kiza dedim sen git ...

1|1
    0|0
  • yaaaa kıza yardım etsen utanmayı bırak ustune böle ınsanlar var mıhala ne nazıksın falan derdı sanaa :D

0|1
    0|0
    • Der miydi?

• tabıkı derdı ya neyse olan olmus bende bı keresınde okulun onunde cocugu 2 kısı dövmussllerdı gıdıpte o ıkısını dövcek gucum varken dövmemıstım oda ıcımde bı uhte:s ama yapcak bısey yok vardır bır hayır salla

• Hacı hiç unutmam ergeniz daha ortaokula gidiyoz arkadaşın kafeden çıktık kovalıyo beni ne olduysa artık :) Kaçarken buzda düştüm birinin ayaklarına kapandım böyle resmen. Kafamı kaldırdım ama keşke kaldırmasaydım o zamanlar hoşlandığım kız ve tamda onun önüne .. Rezillik diz boyu.. O güldü geçti sen en azından rahatsız olmuşsun utanmasın diye bişey yapmamışsın..

0|1
    0|0
  • Düşmez kalkmaz bir Allah birileri düştüğünde hep bu aklıma gelir insan düşecekkki Allahın düşmez kalkmaz olduğunu anlasın.

o andaki reflex ile onu yerden kaldırmayı düşünememişsin ama görüyorumki onu kaldırmamamnın arkasında bir art niyet yok kafana takıp üzme kendini.sen manevi olarak onu kaldırmışsın zaten.

0|1
    0|0
  • ölmüş ile olmuşa çare yok unut gitsin

0|2
    0|0
  • bayanın biri otobüsten inerken düştü ben elinden tutup kaldırdım.bir yandan haklısın yanlış anlaşılma durumuda olabilir.o anki refleksin onu gerektirmiş sende sana göre doğru olanı yapmışsın.bazen iyilik yaparken kötülük bulmakta kaçınılmaz oluyor.geçmişi unutman dileği ile.

0|1
    0|0
  • Yardım etseydin hoşuna giderdi muhakkak. Fırsatı tepmişsin adeta. Benim sırf bu fırsatı bulabilmek için kızı düşüren arkadaşlarım var. Tabii o öyle doğal olmayınca olmuyo pek. -.-

0|1
    0|0
  • Sen bundan vicdan azabi ceiyorsan, robert oppenheimer ne yapicak be kardesim.

0|2
    0|0
  • Abi mezun olmussun gitmissin hala mi ya :)

0|1
    0|0
    • abi sorma yaa. kızın düşerken ki bağrışı hala kulağımda. Kötü düştü ama.

• Gecmis olsun tamam bir yardim eli uzatsan fena olmazdi hani ama olmus bitmis gitmis. Yukarda bir bayan arkadas yazmis kiz bile unutmustur die , aynen oyle :) birak dun dunde kalsin ya :)

• Etmeliydin dostum oda utanılıcak birseyde yoktuı hepimizin basına geleblirdi ama olan olmus yapıcak birsey yok üzülmeye deymez

0|1
    0|0
  • kız muhtemelen bebeye beliğe karışmış mojitosunu yudumluyodur terasta ayışığı izlerken ne vicdanı ne azabı :))

0|1
    1|0
  • İzmir'de geçen seneler fena kar oldu yol buzlandı baya arabaya çarparak durdum kayınca :D

0|1
    0|0
  • çoktan unutmuştur o. olmuş bitmiş . değişemez bu ve olmayacak şeye de fetva verilmezse yapcak bşy yk

0|1
    0|0
  • kırdı çanağı yazığ

0|1
    0|0
  • ben yardım ederdim

0|1
    0|0
Yükleniyor...