Sorum, Evli Çiftlere: Eşinizden tiksindiren durumlar?

Öncelikle bu soruyu ciddi olarak soruyorum. Bizzat evli çiftler cevaplarsa daha iyi olur...

Yakın zamanda evliliği düşünen biri değilim ama bazen evli olduğumu düşündüğüm de aklıma bazı ayrıntılar takılıyor. Evlenince bir insanla artık neredeyse hemen hemen her şeyiniz dipdibe ve ortak bir hal alıyor.

Mesela aynı yatağı paylaşmak, aynı tuvaleti ya da aynı kirliler sepetini... Bu durumda ister istemez sevdiğiniz ya da aşk beslediğiniz insanla olan yakınlaşmanızdan dolayı bazı özel durumlar meydana gelebiliyor.

Mesela aynı yatakta yatarken, sabaha doğru sizin ya da eşinizin gaz salması. Sabah, sırf romantizm yüzünden, ağız dahi yıkanmadan leş kokulu bir günaydın öpücüğü. Aklıma gelen ilk yaşanılması kaçınılmaz mecburi durumlar.

Ya da siz tuvaleti uzun bir süre ihtiyaç adına kullandıktan hemen sonra eşinizin tuvaleti kullanması. Kirli çamaşırlarınızın makineye atılırken yine eşinizin elinden geçecek olması...

Demek istediğimi anladığınızı umuyorum. Yani sevdiğimiz, hayatımızı paylaştığımız bir insanla ister istemez bu tip rahatsız edici durumlar oluşuyordur. Bu gibi durumlar karşısındaki tepkiniz ya da bakış açınızı merak ediyorum.

Şahsen ben kendi adıma çok gerilirim sanırım ya da tiksinirim... Aşk, belki tüm bunları görmezden gelmeye sebep olan aşk diyebilirsiniz. Ama sonuçta insani durumların üstünü aşk duygusu, uzun yıllar sonra daha ne kadar örtebilir ki?

Belki de bir süre sonra evliliklerde çiftlerin yatak değiştirmesinin ya da birbirinden soğumasının sebeplerinden biri de budur? Belki de çiftler; aşk zamanlarında kabul edilebilir gördüğü durumları, aşk duygusu söndükten sonra kaldıramaz duruma geldiği için evliliklerde garip ve nedensiz bir soğuma meydana geliyor olabilir?

Çiftler uzun bir süre sonra birbirlerine iyice alışınca, sanırım bir çoğu kendini bakım ve nezaket yönünden salıyor olmalı. Bu kendini salma durumu da, karşı eşi zamanla eşinden ve evliliğinden soğutuyor olabilir? Siz ne dersiniz evli çiftler?

0|0
8|0

En İyi Kız Görüşü

• Yazdiklarinin hepsi benim de daha önce aklımdan geçirdiğim şeylerdi. Bence bir insana aşık olduğun zaman ondan tiksinme gibi bir durum ortadan kalkiyor ama eşler her zaman kendine özen göstermeli diye düşünüyorum. Sevgi, aşk nereye kadar... Evlendik diye her iki cins de kendini salmamalı temizliğine, bakımına özen göstermeliler.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum, kesinlikle öyle. Kişinin kendine olmasa bile, en azından eşine saygısı adına bakımı elden bırakmaması şart. Çünkü bazı durumlarda kalp ne kadar çok sevip kabullense de, vücut bağımsız olarak bir tepkime gösterebiliyor. Bu da zamanla soğumaya yol açabilir.

Kızlar Ne Diyor 7

• İki tarafta birbirine saygı gösterdikçe bunlar olmaz

1|0
    0|0
  • Takılmayacağım şeyler bunlar

0|0
    0|0
  • Tuvalete fisfis koyuyorsun. Hic gaz mevzu yasamadik. Haftasonu alkol alinca illa sarimsagi dayar tuzlamaya. Rahatsizligimi dile getirdim. Baktim olmuyor alistim. O sabah opmuyorum. Nasil bir kir anlayisin var la. Ben her gun iccamasirimi degistiririm yani. Wclerde yanda muslugu da sus olsun diye koymuyorlar. Hem hasta oluyorsun. Bazen gergin oluyorsun vs vs. İyi gunde, kotu gunde demissin zaten. Onun mu hesabini yapacagim alasen.

0|0
    0|0
    • Alkollü öpüşmeyi geç, hele sigaralı öpüşmeden hiç bahsetmiyorum bile. Bunlar zaruri olmayan durumlar. Ama bir insanın ağzı ne kadar temiz olursa olsun, sabahları aç olduğu için uyanır uyanmaz kokar. Sabah kalkar kalkmaz romantizmden öpüşen çiftler var. Filmlerde görünce bile yadırgıyorum. Bu bile bir süre sonra tiksindirir bence.

Çamaşır mevzusuna gelince. Sen her gün değiştiriyor olabilirsin ama bunu eşin için söyleyemezsin. Burada her iki taraf için de bir varsayımdan bahsediyorum.

• Yeaa birag alasen.

• Kovalamıycaksan kaçmıyim artık? (daha fazla blöf riski alamıycam -.-)

• Hiç sanmıyor onlar hayatı paylaşmak

0|0
    0|0
  • Üfff okuyunca bir kere daha soğudum...

galiba kendimden başka kimseye tahammül edemem ve o hallerimi kimse görsün istemem.

istediğim zaman uyanmak isterim mesela... birine kahvaltı hazırlamak zorunluluğum olmasın isterim.

ben mecbur değilim bir adamın çamaşırlarını görmeye.

kimsenin ağız kokusunu çekmeye.

aşık olduğum adam varkende böyle düşünüyordum. iyidir yalnızlık ya.. of..

0|1
    0|0
    • Biz bu yalnızlık sevdası yüzünden sanırımn evde kalıcaz :D

• galiba :D

• 4sene aynı evde zaten yasadık yakında da evleniyoruz o yüzden sanıyorum cevaplayabilirim.

2mizde fazla temiz titiz tipleriz günde 2kez duşumuzu alırız falan belki ondan belkide aşk sevgi bağlılık bilmiyorum ama bu tarz şeyler hiç birbirimize batmadı.bence tek sorun insanın bazen yalnız kalması gerek yaa off bir git arkadaşlarınla olda bende arkadaslarımla kafa dagtıyım ihtiyacı duyuyoruz haftada 1defa yeterli oluyor sürekli dip dibe olmuyor

0|1
    0|0
    • Ayrıntılı cevap için teşekkürler :)

• Asla takilmayacagim seyler

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...