Erkekler Çarşaf-ı Şerif'li bir kızla evlenir miydiniz ? Kızlar siz Cübbeli ve Sakallı biriyle evlenirmiydiniz ?

Erkekler Çarşaf-ı Şerif'li bir kızla evlenirmiydiniz ? Kızlar siz Cübbeli ve Sakallı biriyle evlenirmiydiniz ?

• Evet... Çarşaf-ı Şerif'li bir kızla evlenirdim...
    5% (3)64% (25)28% (28)Oy Ver
  • Hayır... Çarşaf-ı Şerif'li bir kızla evlenmezdim...
    3% (2)33% (13)15% (15)Oy Ver
  • Evet... Cübbeli ve sakallı bir erkekle evlenirdim...
    60% (36)3% (1)37% (37)Oy Ver
  • Hayır... Cübbeli ve sakallı bir erkekle evlenmezdim...
    32% (19)0% (0)20% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|16

En İyi Erkek Görüşü

• kılık kıyafete göre insan seçmiyorum ne yazık ki evlenirim aradığımı onda bulduysam =)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• hayır öyle bir erkekle evlenemzdim.

0|0
    0|0
  • Çarşaf-ı Şerif ve şalvar, cübbe, sakal, sarık, Efendimiz (sav) ve ashabının kiyafetidir. "Iy, asla, çok itici" vs tabirlerini kullananlar, Müslüman değilseniz Rabbim Islamiyetle tanışmayı nasip etsin, yok eğer Müslümanım diyorsanız Müslümanlığınızdan şüphe edin. Zira Efendimiz (sav) ve ashabı devrimizde yaşasaydı demek ki onları görünce de (haşa) aynı tabirleri kullanacaktınız. Lafımızın nereye gittiğine dikkat edelim. Zaten çarşaf-ı şerif, sakal cübbe herkese nasip olmaz. Rabbim ben dahil isteyen herkese nasip etsin. Cennet ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değil. Vesselam...

1|0
    0|0
  • Niye bunlar iyi insanlar mı oluyor, iyi niyetli insanlar mı bu cübbeliler, çarşaflılar.. cübbeli ahmet hoca yı da unutmamak lazım, gördük ne mal olduğunu..

1|0
    0|1
    • hala görememişsin yüksek sulh mahkemesinin beraat kararıyla tertemiz olduğunu açıklayıp serbest bıraktıını..

• Bir dürüst olun bir karakter sahibi olun 2 saniyede lafınızı çevirmeyin. Üslubu sizden öğrenecek değilim. Olur oynarım

• tamam tamam hadi

• Hayır... Cübbeli bir erkekle evlenmezdim çünkü öyle biri beni taşıyamaz.

1|1
    1|0
  • evlendiğimde eşim sakallıydı damat traşı olmadı :) ben özellikle istemedim..yöresel şalvarını da ben ütüde yaktım çok şükür. çok çirkindi:)

0|0
    0|0
  • evlenirdim neden olmasınki?

0|1
    0|0
  • Hayır evlenmem^^

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evlenirdiiiiimm
    Rabbim nasip eser inşallah ❤

1|1
    0|0
    • S. a sura hnm hayatta herşey nasıp bende hnm hnm carsaflı ve esıne sadık bırıyle evlenmek isterdım yalan değil sızın gıbı bız salvar sakal ve takkeli insanlara ince bı bakışla bakan bı bayanı tanımak isterdım

• Cübbelileri itici buluyorum.

0|0
    0|2
  • C7bbeliyle evlenirdim fakat sakai olmasa ben sakalsiz erkekleei cok beğeniyorum buarada asla diyenle onlarda size merakli degildi ;)

0|0
    0|0
  • Evlenmem.

0|0
    0|1
  • sakallı ve cübbeli biri ile evlenmek en büyük hayalim , inşallah nasip olur

0|1
    0|0
  • asla hatta sinir oluyorum gördükçe

0|0
    1|1
  • hayata bakısımız uymayacagı için hayır

0|0
    0|0
  • evet evlenirim

0|1
    0|0
  • hayalim cübbeli sakallı biriyle evlenmek, nerden bulucam :/

0|1
    0|0
  • Hayır... Çarşaf-ı Şerif'li bir kızla evlenmezdim...

hatları karıştırdım sanırım:/

0|0
    0|0
  • Hayır... Cübbeli ve sakallı bir erkekle evlenmezdim.

0|0
    0|1
  • hayır evlenmezdim

0|0
    0|1
  • Asla ölürüm daha iyi. Aslaaa

0|0
    1|1
  • Sevdiğim kişiyi her şekilde kabul ederim

0|1
    0|0
  • evlenirdm tabi cübbeli sarıklı bir eş herkese nasip olmaz rabbim hepimize hayırlı eşler nasip etsin inşallah amin.

2|3
    2|0
    • Amin... Ecmain...

Sen kimsin gizli çok merek ettim seni :( ?

• Sadece verdiğin cevaptan dolayı çok merak ettim... :(

Kimse senin gibi düşünmüyor...

• Amin, Allah yolundan ayırmasın :)

Erkekler Ne Diyor 15

• Ninja gibi hatun abi onlar, korkuyorum ben =/

Yanlış anlaşılmasın küçükken hep "aaa bunlar ninja mı?" derdim o günler geldi aklıma..

1|0
    0|1
  • Çarşaf-ı Şerif mi?..dünyanın en çirkin,en itici kıyafet türü ancak bu kadar,yüceltilip kutsallaştırılabilinirdi!

zaten çarşafın amacıda budur kadını alabildiğine saklamak.çünkü kadın dış dünyadan yani zamanın vahşi,kanunsuz,kadın kaçıran arap çapulcu bedevilerinden saklananıp korunması gereken bir maldı..

1|0
    0|3
    • şimdi kurandan ayetten bahsedenler olacak,unutmuşum çarşaf tamamen arap örfüdür!ve islamdan öncede vardı..

• Çarşaf o biliyorum ama şerifi ney sondaki

Açıkcası ben evlenirim ama çevremdekilerin garip karşılayacağına eminim

0|1
    0|0
  • Çarşaflı değil ama tesettürlü birisiyle evleneceğim inşallah. Büyükçe başörtülü, deve hörgücü yapmayan, bol giyimli, göze batmayan vasat renkler tercih eden birisi inşallah.

0|0
    0|0
  • böyleyse dğl evlenmek ağzımı açar al zıç derim link

1|0
    0|1
  • çarşafı şerif nedir yav

öbürü neden cübbeyi şerif olmuyor

0|1
    0|1
  • ÇARŞAF-I ŞERIFE BIR KADININ BIR ANNENIN BIR KULUN ULAŞA BİLECEĞİ EN ÜST MERTEBELERDEN BIRI O ÇARŞAFI CÜBBEYI SEVMEYENLER LAF UZATANLAR ASLINDA ALLAH A KARŞI GELMIŞLERDIR. ŞU AN BEKLEDİĞİMİZ ZAT_I ŞAHANE MEHDİ (A. s) DIR. O ZAMAN DÜNYA GÖRECEK HERKEZIN LAYIK OLDUĞU YERI. SANMAYIN BEN CÜBBELİYİM. HATTA ÖNCELERI TÜRKİYENİN BIR ÇOK CEZAEVLERİNDE BULUNDUM. VEDE ŞUNU ANLADIM BIR TOPRAK PARÇASINDA ALLAHIN EMIR YASAKLARINA RIAYET YOKSA HERZAMAN KAYBETMEYE MAHKUMDUR...

0|0
    0|0
  • Hiçbir yerini görmediğim kızla evlenmezdim.

0|0
    0|0
  • Ya çarşafın altından sürpriz çıkarsa ? :D

1|0
    0|0
  • Bana ters gelir evlenmezdim

0|0
    0|0
  • Bana göre değil düsünemiyorum bile ;)

0|0
    0|0
  • Millet ne kadar meraklıymış öcüyle evlenmeye :d

0|0
    0|0
  • carsaf tamam da carsaf i serif ne , osmanlidan kalma mi? yok hayir evlenmem , evlenemem.

0|0
    0|0
  • osbire devam ederdim.

0|0
    0|0
  • carsaflılar sürpsriz yumurta gibi ya erkek cıkarsa gdsahsahsa

0|0
    0|1
    • Lafınızı tartında konusun öcü dedıgınız cilbab yani carsafı şerıf adı serefdır izzettır Allah izzetli kılmış Allah C. C Hz. Peygambere (s. a. v) habıbım esıne ve kadınlara soyle cehalıyet donemındekı gıbı sokaklarda gezmesınler islerı olmadıkça cılbablarını bol gıysınler basortulerınıde omuzlarından asahıya sarkıtsınlar bu onlar için hayırlıdır buyurular Nur suresi burdaki maksat kadının iffetını kollamadı ve sadece erkegıne özel olmasındandır yanlış bakışlara meal vermemek içindir Hz Fatıma tül Zehra R. a annemiz Allah sefatıne nail eylesin beni gece gömunki namahrem gormesın demiştir kadın ıcın ortu basında ayet ve Allahın kesın emrıdır dıkkatlı konuşalım lutfen

Yükleniyor...